Jak wykorzystać stary kapelusz i zegarek?

Robienie porządków na strychu, czy w garażu może zaowocować znalezieniem prawdziwych skarbów. Podobnie jak spacery po pchlich targach, czy wyprzedażach staroci. Jeśli wpadły Ci w ręce stary kapelusz i stary klasyczny budzik z dzwonkami, wystarczą jedynie chęci i trochę czasu, by dać im nowe życie, zamieniając w niezwykłą ozdobę wnętrza lub witryny sklepowej.

Do wykonania oryginalnej dekoracji potrzebujesz: spray z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko (Cyklamen), spray z efektem miedzi Śnieżka Moje Deko (Miedź), farby Śnieżka Moje Deko (Biel), stary kapelusz, stary budzik, klej vikol, krochmal, masa plastyczna, artykuły pasmanteryjne (dekoracyjne taśmy, sznury, korale, kwiaty z tkaniny, pióra),pędzel i rękawiczki.

Krok 1 – przygotowanie kapelusza

Na samym początku przygotuj miejsce pracy, zabezpieczając stół folią malarską. Załóż fartuch, a na ręce gumowe rękawiczki, ponieważ będziesz miał styczność z brudzącymi substancjami. W plastikowym pojemniku wymieszaj klej vikol i krochmal w proporcji 1:1. Ilość produktów zależy od wielkości kapelusza. Za pomocą pędzla dokładnie rozprowadź przygotowaną miksturę po całej jego powierzchni i pozostaw do wyschnięcia. Następnie pomaluj go sprayem z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko w kolorze Cyklamen. Spray ten ma dobrą przyczepność, szybko schnie, jest odporny na zarysowania i nadaje przedmiotom szlachetnego charakteru, mieniąc się w świetle.

Malowanie kapelusza

Krok 2 – malowanie elementów dekoracyjnych

Teraz kolej na rozmontowanie budzika. Wszystkie elementy jego mechanizmu (sprężyna, trybiki, kluczyk, dzwonki, wskazówki),nóżki oraz przygotowane ozdoby jak np. korale i kwiaty z tkaniny pomaluj za pomocą sprayu z efektem miedzi Śnieżka Moje Deko w kolorze Miedzi. To produkt odporny na działanie wody, zapewniający bardzo dobre krycie i bardzo wysoki połysk. Doskonale przyczepia się do podłoża i szybko schnie.
Oprawę budzika, uwzględniając wewnętrzną część, pomaluj farbą Śnieżka Moje Deko w kolorze Białym. To łatwa w aplikacji, wodorozcieńczalna farba o łagodnym zapachu. Posiada zwiększoną trwałość powłoki, doskonale kryje i przyczepia się do podłoża. Jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i bardzo szybko schnie, dlatego jest idealnym wyborem przy samodzielnym wykonywaniu dekoracji. Pamiętaj, by farbę dobrze rozmieszać przed użyciem. Tarczę zegara pokryj częściowo masą plastyczną, odsłaniając jedynie fragment cyferblatu.

Malowanie zegara
Malowanie elementów zegara
Mieszanie farby

Krok 3 – montaż i mocowanie zegara

Gdy wszystkie części budzika wyschną, przymocuj do obudowy dzwonki, nóżki i tarczę ze wskazówkami. Teraz nadszedł moment, byś uruchomił swoją wyobraźnię. Resztę poszczególnych części mechanizmu zegara potraktuj jako ozdoby. Przy pomocy kleju udekoruj nimi skręcony budzik, puszczając wodze fantazji, łącząc je z przygotowanymi wcześniej artykułami pasmanteryjnymi. Mogą z tego powstać naprawdę oryginalne i zachwycające struktury. Gdy budzik zyska nowe, bogate w zdobienia życie, przymocuj go do góry kapelusza za pomocą kleju. Sam kapelusz również możesz upiększyć piórami, kwiatami, taśmami i koralami.

Montowanie elementów zegara

Dekoracje wykonane własnoręcznie są niepowtarzalna i nie mają sobie równych. W świecie, w którym produkuje się za dużo rzeczy i za dużo śmieci, dużą wartością tego typu przedmiotów jest fakt, że zostały zrobione ze starych, niepotrzebnych już nikomu rzeczy. Zamiast wylądować na śmietniku, mają one szansę jeszcze długo cieszyć oko, zyskując nową funkcję.

Dekoracja z kapelusza i zegara

Inne projekty tego autora: