Dzielimy się tym co mamy – Dziecięce Orły na start

Turniej dla dzieci

Zakończył się turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych z Dębicy, którego Wyłącznym Sponsorem i Fundatorem Nagród była Śnieżka.

Organizacja turnieju „Dzielimy się tym co mamy – Dziecięce Orły na start” był formą udziału Śnieżki w tegorocznych jubileuszach: 650-lecia Miasta Dębicy oraz 100-lecia istnienia KS Wisłoka. A ponieważ nieprzerwanie od kilku lat Śnieżka pozostaje Oficjalnym Sponsorem Piłkarskiej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, nasz udział w obchodach tych uroczystości połączyliśmy ze sportem.

Ideą turnieju jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i odkrywania radości z emocji, jakie niosą ze sobą gry zespołowe, a  równocześnie stworzenie im jak najlepszych warunków do uprawiania sportów – warunków, które zmotywują je do aktywności służącej krzewieniu sportowego ducha, jak również budowaniu więzi poprzez tworzenie zespołów oraz wspólne gry i zabawy.

Turniej trwał od 15-27 września br. Mecze eliminacyjne rozegrane zostały na boisku SP nr 9. Mecze finałowe uświetniły sobotni Festyn Rodzinny „Piłkarskich wspomnień czar”, który odbył się na stadionie KS Wisłoka. Rozgrywki, w których udział wzięły 24 drużyny, podzielone zostały na trzy kategorie: młodsi chłopcy, starsi chłopcy oraz dziewczynki. Aż  dwukrotnie na najwyższym (chłopcy starsi i dziewczęta) i raz na drugim (chłopcy młodsi) stopniu podium stanęła SP nr 9. Pierwsze miejsce w kategorii chłopcy młodsi zajęła SP nr 5. SP nr 2 dwukrotnie odbierała nagrodę za drugie miejsce (chłopcy starsi i dziewczęta),zaś SP nr 11 we wszystkich trzech kategoriach sięgnęła po brąz. Serdecznie gratulujemy!

W turnieju „Dzielimy się tym o mamy – Dziecięce Orły na start” nie było przegranych. Nawet drużyny, które nie znalazły się na podium, otrzymały nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Poza tym wszyscy uczestnicy turnieju wygrali coś jeszcze bardziej cennego: zdrowie i wspaniałą zabawę!

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji turnieju „Dzielimy się tym co mamy – Dziecięce Orły na start”!