* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Dobór kolorów

 • Nowoczesny, stylowy salon w kolorach czerwieni - aranżacje

  Nowoczesny, stylowy salon w kolorach czerwieni - aranżacje

  Czerwień to najintensywniejszy kolor na całej palecie barw. Najsilniejsze skojarzenia z tym odcieniem to krew, agresja, ogień, gniew, oraz namiętność, miłość i pasja i pewnie z tego powodu najmocniej oddziałuje on na jej odbiorców, wywołując silne emocje. Czerwień zdecydowanie się wyróżnia, jest mocna i głęboka, dlatego zbyt duża jej ilość w aranżacji może przytłaczać. Z tego względu dość często rezygnujemy lub nawet przez chwilę nie bierzemy jej pod uwagę projektując nasze domy. A to duży błąd. Jeśli zastosuje się czerwień we właściwych proporcjach i zrównoważy poprzez odpowiedni dobór barw uzupełniających, może ona być prawdziwą ozdobą radosnych i eleganckich wnętrz.

  zobacz
  Garderoba w kolorze - pomysły na kolorystykę ścian

  Garderoba w kolorze - pomysły na kolorystykę ścian

  Wszyscy potrzebujemy miejsca na nasze ubrania. Zazwyczaj przechowujemy je w tradycyjny sposób – w szafach i komodach, gdzie wiszą ciasno na wieszakach, leżą stłoczone na półkach i kłębią się w szufladach, przez co czasami trudno znaleźć w danej chwili potrzebną rzecz. Idealną koncepcją, która pozwala na łatwy dostęp do wszystkiego w jednym miejscu, nawet do ubrań sezonowych i butów na wyjątkowe okazje, bez przeszukiwania każdej szafy w domu – jest garderoba. To stylowe wnętrze z funkcjonalnymi rozwiązaniami organizującymi przechowywanie odzieży, obuwia i różnego rodzaju akcesoriów. Garderoba może być oddzielnym pomieszczeniem lub stanowić strefę wydzieloną w sypialni. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, warto zadbać o jej wyjątkową aranżację.

  zobacz
 • Jaki kolor podłogi do białych ścian? - porady eksperta

  Jaki kolor podłogi do białych ścian? - porady eksperta

  Biały kolor ścian daje nieskończone możliwości kolorystycznych, jak i stylistycznych rozwiązań aranżacyjnych. We wnętrzu zawsze wygląda elegancko, orzeźwiająco i stylowo. Może wydawać się prostą barwą, ale wbrew pozorom jest naprawdę różnorodna. Posiada szeroką rozpiętość odcieni, podobnie jak inne kolory, przez co jest niezwykle interesująca. To zarówno odcienie mleka, kremu, porcelany, kości słoniowej, perły czy świeżo ubitej śmietany. Neutralny charakter bieli sprawia, że jest ona wspaniałym tłem dla innych barw w pomieszczeniu i dobrze wygląda w każdym zestawieniu kolorystycznym. Dlatego zastanawiając się jaki kolor podłogi wybrać, będąc zdecydowanym na białe ściany, masz nieskończenie wiele możliwości. Do białych ścian pasują i jasne i ciemne odcienie podłóg. Mogą być szare, czarne, brązowe, a nawet białe. Zobacz nasze propozycje.

  zobacz
  Jak urządzić wnętrze jadalni w stylu vintage?

  Jak urządzić wnętrze jadalni w stylu vintage?

  Jadalnia w stylu vintage to przestrzeń, w której królują elementy XX-wiecznej stylistyki. Takie zabytkowe wnętrze łączy kolory, materiały, formy zaczerpnięte z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych udowadniając, że cofanie się w czasie jest możliwe. Dobry design przedmiotów, którymi zachwycali się nasi dziadkowie i rodzice nie wychodzi z mody i sprawia, że chcemy do nich wracać w XXI wieku, mimo że współczesne wzornictwo co rusz kusi nas innowacyjnymi rozwiązaniami. Pragniesz jeść posiłki z rodziną w jadalni inspirowanej klimatem minionych epok? Zobacz jak stworzyć unikalną, harmonijną i osobistą przestrzeń w duchu vintage z wyjątkowymi meblami, dekoracjami lub jedynie wprowadzić nutę tej stylistyki do nowoczesnych projektów.

  zobacz
 • Symbolika koloru białego - jak go używać w aranżacji wnętrz?

  Symbolika koloru białego - jak go używać w aranżacji wnętrz?

  Prostota, czystość, bezpieczeństwo, radość, niewinność, idealizm, optymizm, świeżość, otwartość, refleksja – to tylko kilka ze skojarzeń związanych z kolorem białym. Tak naprawdę można pokusić się o stwierdzenie, że biel nie jest pojedynczym kolorem samym w sobie. Sir Isaac Newton stworzył tzw. Tarczę Newtona, czyli dysk z sektorami w kolorach tęczy, który przy szybkim obracaniu się krążka daje obserwatorowi jednolity biały obraz. Wychodzi więc na to, że biel jest sumą innych barw i to dlatego tak doskonale komponuje się z każdym kolorem w pomieszczeniu.

  zobacz
  Kolorowy sufit - porady i inspiracje

  Kolorowy sufit - porady i inspiracje

  Najbardziej pomijanym elementem przestrzeni podczas projektowania wnętrz jest sufit. Prawie zawsze biały i neutralny, nie rzucający się w oczy. Ściany, podłogi, a nawet poduszki na kanapie w salonie przykuwają większa uwagę niż ta duża powierzchnia nad naszymi głowami. Co za zmarnowany potencjał! Pokażemy Ci, jak odejść od tradycyjnego postrzegania sufitów, eksponując je w aranżacji. Odważ się dodać im życia. Kolorowy sufit w salonie, sypialni czy kuchni na pewno zachwyci Cię zaskakującym i odświeżającym efektem.

  zobacz
 • Wnętrza w stylu hygge - spokój i szczęście w Twoim domu

  Wnętrza w stylu hygge - spokój i szczęście w Twoim domu

  Żyjemy w świecie, który atakuje zewsząd masą bodźców. Nasza codzienność nacechowana jest pędem i dużą ilością obowiązków, dlatego potrzeba zatrzymania się w biegu, relaksu i cieszenia się małymi rzeczami nigdy nie była tak powszechna jak teraz. Przodownikami w umiłowaniu spokoju stali się Duńczycy i zajmują czołowe miejsca w rankingach jako najszczęśliwsi ludzie na świecie. Tajemnica tkwi w tajemniczym duńskim słowie „hygge”, które określa to, co cieszy, ulotne przyjemności, ciepło i spokój, wszystko co daje radość. Mimo, że ta idea szczęścia narodziła się 200 lat temu, teraz przeżywa swoje drugie życie. Dając ludziom nadzieję na odcięcie się od głośnej, ruchliwej codzienności szybko przekroczyła duńskie granice i rozprzestrzenia się po całym świecie, ujawniając się nie tylko w stylu życia, ale również jako nurt w aranżacji wnętrz. Zobacz jak urządzić swój dom, by był bardziej hygge.

  zobacz
  Najlepsze kolory ścian do nowoczesnych mieszkań

  Najlepsze kolory ścian do nowoczesnych mieszkań

  Mieszkania w nowoczesnym stylu kuszą prostotą, minimalizmem, funkcjonalnością i otwartą przestrzenią. Ograniczenie wyposażenia, a nawet samej liczby ścian powoduje, że jednym z najistotniejszych elementów aranżacji staje się paleta kolorystyczna. Przede wszystkim ograniczona i stonowana, dlatego projektując nowoczesne wnętrze należy powstrzymać się przed różnobarwnym szaleństwem na rzecz wąskiego zestawu odcieni. Jeśli stoisz przed wyzwaniem skompletowania farb, którymi pomalujesz ściany w swoim nowoczesnym domu, spróbuj zainspirować się naszymi propozycjami.

  zobacz