Jak urządzić małe mieszkanie

Remont mieszkania to poważne przedsięwzięcie. To zarazem pierwszy ważny krok w kierunku stworzenia domu, którego tak naprawdę pragniesz. Nie ważne, czy jest to mieszkanie w stanie developerskim, czy kupione z drugiej ręki. Nie ważne, czy dopiero się wprowadzasz, czy już w nim mieszkasz od dłuższego czasu. I co najważniejsze – nie ważne jaki ma metraż, ponieważ nawet w małych wnętrzach można stworzyć wymarzoną przestrzeń do życia, ponieważ remont wprowadza do nich Ciebie – Twoje upodobania, Twój charakter, Twoje pasje.

Swoimi wyborami dotyczącymi kolorów farb podpisujesz się niejako na każdej z odmalowanych ścian, meble i sprzęty to również takie pośrednie informacje na temat tego kim jesteś i co lubisz. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej – wyremontuj swoje małe mieszkanie i spraw, że poczujesz się w nim naprawdę jak w domu. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Skorzystaj ze wskazówek naszych ekspertów.


 

Kolor ma znaczenie

Zacznijmy od tego, że mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, możemy ją optycznie powiększyć, odmalowując ściany. Kluczowy jest wybór odpowiedniej barwy, ponieważ to właśnie ona ma wpływ na to, że wnętrze będzie wydawać się większe. Ważne, by były to odcienie jasne, dlatego w naszej aranżacji wybraliśmy farby z oferty Śnieżka Satynowa 532 Miętowe Orzeźwienie oraz 500 Śnieżnobiała.

KOLORY ŚNIEŻKA SATYNOWA

  • 500 ŚNIEŻNOBIAŁY

    Kontrastowe:

    Harmonijne:

  • 532 MIĘTOWE ORZEŹWIENIE

    Kontrastowe:

    Harmonijne:

Produkty te mają pięć razy wyższą odporność na szorowanie na mokro, ale także nie chlapią podczas malowania, łatwo się aplikują, zapewniają doskonałe krycie, a przede wszystkim są niezwykle wydajne.

malowanie farbą Śnieżka Satynowa

Przed nałożeniem koloru należy jednak odpowiednio przygotować ścianę. W tym celu użyj farby gruntującej Śnieżka Grunt, która ujednorodnia podłoże, zapewnia „oddychanie” ścian, wyrównuje chłonność spoin i płyt oraz zwiększa wydajność emulsji nawierzchniowych.

Meble do małych wnętrz

Małe mieszkanie stawia ograniczenia w doborze mebli i sprzętów. Ale to nie znaczy, że musimy się zadowalać byle czym. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę mebli mobilnych, które są nie tylko komfortowe, ale również niezwykle funkcjonalne. Można je łatwo składać, dowolnie przesuwać, przebudowywać, dzięki czemu mogą pełnić kilka funkcji.

Stolik z palety

Na przykład szafka na kółkach po rozłożeniu blatu może stać się potrzebnym w danej chwili stolikiem. Dobrym pomysłem jest również wybór mebli transparentnych, których przejrzyste powierzchnie, jak blaty i fronty nie zabierają światła.

Jasno, jaśniej, najjaśniej

Kolejnym istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas urządzania małego mieszkania, jest światło. Ważne, by było go jak najwięcej. Zacznijmy od zadbania, by to naturalne dostawało się do wnętrza z możliwe jak najmniejszą stratą. W tym celu unikaj ciężkich zasłon, a okna przesłoń jedynie lekkimi, przewiewnymi firankami, które bez problemu wpuszczą do domu słońce. Skoro mowa o dużej ilości światła, to ważne, by nie oszczędzać na sztucznym oświetleniu.

Światło w pomieszczeniu

Ilość punktów świetlnych jedynie odrobinę zwiększa koszt remontu, ale pamiętaj, że daje  możliwość wydzielania stref w pomieszczeniu oraz buduje nastrój we wnętrzu. To także inwestycja w dobre samopoczucie, ponieważ im jaśniej, tym czujemy się lepiej.

 

Powiększamy przestrzeń

Ostatnim z ważnych elementów są dodatki. Na małych metrażach w tej materii króluje minimalizm. Ograniczenie bibelotów jest istotne, by nie zagracić przestrzeni, a tym samym nie odebrać jej przestronności. W niewielkim mieszkaniu warto zatem postawić na takie akcesoria, które idąc tropem odpowiednio dobranych farb, mebli czy oświetlenia – optycznie je powiększą. Taką funkcję spełniają lustra, które odbijając wnętrze oszukują oko, dodając mu dodatkowy metraż.

lustra w pomieszczeniu

Teraz już wiesz, od czego zacząć  i na czym skończyć remont swojego małego gniazdka. Stosując się do tych prostych zasad przy wyborze najlepszych według Ciebie kolorów, mebli, oświetlenia, czy dodatków, stworzysz swój dom marzeń. I to większy, niż się do tej pory spodziewałeś!

Galeria:

stolik_z_palety.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 5,0 - Ilość głosów: 1
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny