Modny minimalizm we wnętrzu - sprawdź najlepsze aranżacje

Wszechobecny kult przedmiotów zaowocował tym, że ludzie bardzo często otaczają się nimi w nadmiarze, a nawet definiują siebie samych za ich pomocą. Wokół nas rosną sterty rzeczy niepotrzebnych, które jedynie przez chwilę zaspokoiły jakąś potrzebę. Po co nam to wszystko? W dodatku, jeśli prowadzimy zapracowany styl życia, utrzymanie naszych domów w czystości przy nadmiarze małowartościowych drobiazgów jest prawdziwym wyzwaniem. A może by tak zostać minimalistą i według tej filozofii zaprojektować wnętrze swojego mieszkania, pozbywając się rzeczy, które obciążają i po prostu zagracają przestrzeń? Takie rozwiązanie może się okazać nie tylko zdroworozsądkowe, ale również wyglądać wyrafinowanie i elegancko. Na bazie założeń tej stylistyki możesz stworzyć wnętrza niezwykłe, przy ograniczonej ilości sprzętów, dekoracji i kolorów. Jak zacząć? Przede wszystkich zastanów się, co w Twoim dotychczasowym otoczeniu jest zbędne, co możesz wyeliminować bez odczucia dotkliwej straty. Jeśli masz z tym problem, przyjrzyj się naszym minimalistycznym wnętrzom domów. Kato wie, może nasze inspiracje zachęcą Cię do całkowitej zmiany wystroju?

Uniwersalna biel

Ograniczona paleta kolorystyczna to jedna z cech charakterystycznych dla minimalizmu w wystroju wnętrz. Dodatkowo biel sama w sobie kojarzy się z czystością i sterylnością, dlatego jest jedną z najlepszych przyjaciółek przestrzeni tego typu. Na zdjęciu naszej realizacji widzisz białą kuchnię połączoną z salonem, w którym to pomieszczeniu jedynym kolorem przełamującym biel ścian pomalowanych farbą Śnieżka Satynowa w kolorze 542 Porcelanowa Biel jest kontrastowa, niezwykle elegancka czerń. Ilość sprzętów ograniczyliśmy do minimum. Wszystkie spełniają określoną funkcje i nic nie jest tu przypadkowe. W tym wnętrzu dosłownie widać powietrze, którym można głęboko oddychać ciesząc się niezakłóconą niczym przestronnością.

Odcień o nazwie Porcelanowa Biel we wnętrzu

Zanurzony w szarościach

Szukasz dobrego tła dla stworzenia minimalizmu w salonie, ale nie jesteś gotowy na całkowicie białe ściany? Proponujemy Ci pomalowanie jednej z nich na kolor bliski białemu – na szaro. To bezpieczne zestawienie barw, które idealnie odnajduje się również we wnętrzach z ograniczoną liczbą wyposażenia. Do stworzenia tego typu dekoracji w naszym salonie użyliśmy szarości w odcieniu 167 Klon Srebrzysty z oferty farb Śnieżka Barwy Natury.

Jasny odcień szarości w słonecznym wnętrzu

Modna czerń

Jeśli nie szukasz jasnych aranżacji, może spodoba Ci się odważna, nastrojowa propozycja czarnej sypialni? Głęboka czerń farby Śnieżka Satynowa w odcieniu Cisza Nocy 560 jest mocno dekoracyjna, dlatego w przestrzeni wystarczy umieścić już tylko niezbędne sprzęty jak łóżko, szafka nocna, oświetlenie. W celu nadania aranżacji miękkiego charakteru, podłogę pokryliśmy przyjemną wykładziną.

Ciemny kolor ściany w sypialni

Gra kolorów

Kolor to zdecydowanie motyw przewodni naszych propozycji. W przypadku prezentowanej kuchni, nie jest już jednak tak monochromatycznie. Szarość ożywiona jasną zielenią i doprawiona naturalną barwą drewna lady i stołu stanowi nie tylko bazę aranżacji, ale również spełnia rolę dekoracji. Dzięki temu kuchnia nie potrzebuje już żadnych dodatkowych ozdób. Mamy tu proste oświetlenie, czyste blaty, żadnych zbędnych przedmiotów. Podoba Ci się zielony kolor ścian? Wybierz farbę Śnieżka Barwy Natury130 Wiosenny Liść.

Jasna zieleń dla oddzielenia strefy jadalnianej

Pragniesz by Twoje wnętrza były przestronne, czyste i wolne od niepotrzebnych przedmiotów? Zdecyduj się na ich aranżację według zasad minimalizmu. Farby od Śnieżki na pewno pomogą stworzyć nową, piękną przestrzeń do życia.

Galeria:

odcien_o_nazwie_porcelanowa_biel_we_wnetrzu.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,0 - Ilość głosów: 4
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny