Remont domku letniskowego

Domek letniskowy to wspaniała alternatywa dla spędzania lata w mieście, zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień żyją w mieszkaniu. Ta namiastka posiadania domu jest przyjemną odskocznią od schodowej klatki i obietnicą spędzenia czasu bliżej natury.

Polski klimat sprawia jednak, że dacza jest jedynie obiektem sezonowym, przez co kilka miesięcy w roku stoi pusta, nieogrzewana i narażona na wilgoć. Warunki te przyczyniają się do szybszego niszczenia materiałów, którymi urządzone jest jej wnętrze. Również fakt, że w okresie wakacyjnym często przebywają w niej dzieci i zwierzęta wpływa na to, że ściany szybciej się brudzą, a co za tym idzie, częściej wymagane są prace remontowe. Zobacz w jaki sposób łatwo, szybko i niedrogo możesz odświeżyć pokój w  swoim domku letniskowym.


 

Farby do zadań specjalnych

Najważniejszy przy rozpoczęciu remontu jest odpowiedni dobór farb. Powinny to być farby, które nie tylko odnowią wnętrze, sprawiając, że będzie ono piękniejsze i przyjemniejsze, ale przede wszystkim takie, które ułatwią utrzymanie w nim czystości. W tym celu do pomalowania ścian wybierz farbę z linii Śnieżka Barwy Natury, odporną na szorowanie i zmywanie.

wybor koloru do malowania mieszkania

Na pewno znajdziesz w niej kolor idealny dla siebie, ponieważ paleta zawiera aż sześćdziesiąt dwie propozycje. Dla ułatwienia wyboru odpowiedniej barwy lub zestawienia kilku barw, możesz skorzystać ze specjalnego wzornika, podzielonego na kolory podstawowe, uzupełniające oraz kontrastowe. W naszej aranżacji użyliśmy koloru 103 Złote Kłosy, który rozjaśnił i delikatnie ocieplił pomieszczenie.

KOLORY ŚNIEŻKA BARWY NATURY

  • 103 ZŁOTE KŁOSY

    Kontrastowe:

    Harmonijne:

Malowanie zacznij jednak od sufitu przyjazną środowisku i alergikom, śnieżnobiałą, matową farbą Śnieżka Eko, która jest łatwa w aplikacji i zapewnia doskonałe krycie, co zwiększa jej wydajność.

 

Zaproś ogród do wnętrza

Biorąc pod uwagę, że wyjazd do domku letniskowego jest swoistą ucieczką na łono natury, warto, by w pomieszczeniu podkreślić okno, za którym rozpościerają się piękne, przyjemne dla oka, zielone widoki. Dobrze jest wybrać zasłony w botaniczne wzory, które przeniosą roślinność z zewnątrz do środka, podkreślając letnią aranżację pomieszczenia.

urzadzanie domu

 

W tym samym stylu wybierz poduszki, czy kapy. Nie bój się żywych roślin. Świeże, cięte kwiaty z ogrodu i kwitnące gałązki w wazonie, czy dekoracja ułożona z szyszek, hub, własnych jabłek lub innych owoców będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale również ożywi przestrzeń.

 

Dodatki tworzą klimat

Dla wzmocnienia rustykalnego charakteru pokoju, staraj się wprowadzić do wnętrza jak najwięcej drewna i wikliny w postaci mebli, koszy, czy skrzyń do przechowywania niezbędnych rzeczy. Na drewnianym stoliku w pokoju postaw drewnianą lampę z abażurem wykonanym z naturalnych materiałów, która wieczorem otuli wnętrze miękkim, ciepłym światłem, wprowadzając pożądaną atmosferę relaksu i wyciszenia. Miły nastrój możesz podbić miękkimi, przytulnymi tkaninami i dywanem.

remont domu

 

Wszystko ma swoje miejsce

W domku letniskowym istotne jest zorganizowanie funkcjonalnej strefy przechowywania, w której będziesz mógł trzymać zabawki, meble i narzędzia ogrodowe, przybory plażowe oraz drobiazgi, na które nie ma miejsca w strefie mieszkalnej. Nie potrzebujesz jednak dodatkowego pomieszczenia, czy dobudówki. Wystarczy, że zorganizujesz przepierzenie i wydzielisz tę przestrzeń w pokoju dziennym. Możesz postawić murowaną ściankę lub po prostu wykorzystać drewniany, wiklinowy lub papierowy parawan, który odgrodzi sprzęty od strefy relaksu.

dodatki do domu

Sam wiesz, jak czas szybko mija, dlatego już dziś zaplanuj remont domku letniskowego, by na początku sezonu prace poszły o wiele sprawniej. Po takim odświeżeniu pokoju, obcowanie z naturą będzie jeszcze przyjemniejsze.

 

 

Galeria:

odpoczynek_przed_malowaniem_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,3 - Ilość głosów: 4
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny