Wnętrzne w stylu loft. Poznaj najpopularniejsze kolory i aranżacje

Styl loftowy wciąż wydaje się czymś świeżym i awangardowym, chociaż u nas obecny jest już ponad dekadę. To wdzięczny motyw przewodni dużych przestrzeni, wysokich, przestronnych wnętrz. W nich świetnie prezentują się masywne, fabryczne lampy, betonowe płaszczyzny (lub powierzchnie beton imitujące),cegły, stal, żywiczne podłogi.

Zdecydowany styl lubi mocne, zdecydowane kolory. Można znaleźć je w palecie farb Śnieżka.

Szarość widzę

Konsekwentnie szare loftowe wnętrze robi niesamowite wrażenie. Różne odcienie szarości, mat betonu, połysk stali, gra światłocieni w zakamarkach podciągów i instalacji prowadzonych po powierzchni ścian – to wszystko sprawia, że monochromatyczność nie nudzi się. A gdyby jednak tak się stało, łatwo odmienić wnętrze dodatkami. W dowolnych kolorach. Szarość bowiem jest uniwersalna i dobrze komponuje się ze wszystkimi innymi barwami.

loft w bieli

 

Czerwony alert

Zarówno szare, betonowe ściany, jak i ceglane mury, szczególnie dobrze komponują się z kolorem czerwonym. Czerwona ściana i dodatki sprawią, że chłodne z natury, stylizowane na fabryczne wnętrze nabierze wysokiej temperatury. Zadziałają tak różne odcienie czerwieni – od strażackiej, przez kolor ceglany po barwę czerwonego wina. To zestaw dla odważnych, ale warto na odwagę się zdobyć. Efekt „wow” gwarantowany.

kolor czerwony i biały w lofcie

 

Żółte ożywienie

Kolejnym kolorem, który świetnie sprawdza się w loftach, jest kolor żółty. To kolor, na który maluje się instalacje gazowe, kolor nadawany też wielu maszynom fabrycznym. Wspaniale komponuje się z szarościami i czernią. Wnętrze z dodatkiem koloru żółtego, szczególnie w odcieniu cytrynowym, jest niezwykle nowoczesne, świeże, awangardowe. To barwa ludzi pozytywnie nastawionych do życia, pobudzająca kreatywność. Potrzeba więcej rekomendacji?

loft z cegłą w kolorze żółtym

 

Black&white

Do loftowego, nowoczesnego wnętrza pasuje również klasyczne połączenie czerni i bieli. Mariaż tych dwóch kontrastowych barw na dużej przestrzeni może dać naprawdę niezwykły rezultat. Szczególnie jeśli ułożymy z nich szachownicę, namalujemy pasy, lub zygzaki. Także pomalowanie jednej ze ścian lub sufitu na czarno w wysokim, przestrzennym pomieszczeniu da bardzo dobry efekt. Czarno-biała przestrzeń jest elegancka i pomimo tego, że każdy z nas zna to połączenie kolorów – ono zawsze zaskakuje, przyciąga uwagę, frapuje.

Ciemny kolor w lofcie

Wnętrze w stylu loftowym może być zrealizowane jako naprawdę fabryczne, może też być tak zwanym „soft loftem” – apartamentem stylizowanym na loft. W każdym przypadku dobór barw nie powinien być przypadkowy, a kolor szary powinien stanowić bazę. I pomimo, że monochromatyczne wnętrze ma w sobie to „coś”, warto przełamać je kolorem. Skoro zdecydowaliśmy się na mocny, loftowy styl, bądźmy odważni do końca i zaszalejmy z czerwienią lub żółtościami. Albo z ulubionym zestawieniem kolorystycznym Coco Chanel.

 

tester Śnieżka Satynowa

 

Galeria:

wnetrza_w_stylu_loft_516_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,2 - Ilość głosów: 6
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny