Shabby chick

Czy wiesz, jak stworzyć wnętrze, które nie sili się na wymuszony perfekcjonizm i ciężki, pełen przepychu wystrój? Oczekujesz swobodnej, relaksującej atmosfery z odrobiną emocji? Poznaj shabby chic - styl, którego siłą jest piękno płynące z niedoskonałości.

Shabby chic narodził się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Za jego twórczynię uznaje się Rachel Ashwell - ta amerykańska projektantka wnętrz i autorka poradników dekoratorskich zaraziła wiele kobiet na całym świecie modą na postarzane, wyglądające na sfatygowane meble oraz wyświechtane przedmioty z duszą. Styl ten szybko stał się niezwykle modną, romantyczną odpowiedzią na stechnicyzowane czasy, w których głównym nurtem była pogoń za doskonałością i ucieczka od natury.

Shabby chic to wnętrza utrzymane w jasnej kolorystyce. Podłogi z naturalnego drewna pozostają w harmonii z jasnymi tapetami o delikatnych wzorach. Charakterystycznym elementem są drewniane meble pokryte kilkoma warstwami farby. Na wierzch trafia biel, którą następnie się przeciera - uzyskuje się dzięki temu atrakcyjny efekt beausage, który w połączeniu z delikatnością motywów kwiatowych tworzy magiczne kompozycje - trochę jak ze świata „Ani z Zielonego Wzgórza”.

Chcesz wiedzieć więcej o shabby chic? Zobacz naszą infografikę!

Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 0,0 - Ilość głosów: 0
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny