* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Śnieżka Perłą Polskiej Giełdy

5 lipiec 2010
Firma Śnieżka została uznana za jedno z największych i najbardziej wartościowych przedsiębiorstw.

Firma Śnieżka została uznana za jedno z największych i najbardziej wartościowych przedsiębiorstw. FFiL Śnieżka znalazła się na 29 miejscu wśród firm z sektora Przemysł i budownictwo w rankingu „Perły Polskiej Giełdy”, obejmującym najbardziej wartościowe przedsiębiorstwa. W zestawieniu przygotowanym przez gazetę giełdy „Parkiet” jednym z kryteriów oceny była wartość rynkowa spółki.
W przypadku Śnieżki wyniosła ona 651 mln zł na koniec 2007 roku, co oznacza wzrost o 23,05 procent na przestrzeni trzech ostatnich lat. Tak dobry wynik pozwolił firmie uplasować się w zestawieniu na wysokim miejscu.


Śnieżka dobrze wypadła  także w innych rankingach. W opublikowanej po raz piętnasty "Pięćsetce Polityki", firma umocniła swoją pozycję w stosunku do poprzedniego zestawienia, awansująco 36 miejsc. Wyróżnienie jest tym bardziej istotne, że ranking – opracowany przez dziennikarzy najbardziej poczytnego tygodnika opinii - obejmuje największe firmy z kilku sektorów: produkcji, handlu i usług. Niemal równolegle do rankingów Parkietu i Polityki, swoją „Listę 500” opublikowała „Rzeczpospolita”. Także w tym zestawieniu FFiL Śnieżka znalazła swoje miejsce.