Pierwszy gwizdek na budowie boiska w Manasterzu

Właśnie ruszyła budowa kolejnego, wielofunkcyjnego boiska, ufundowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. To główna nagroda w dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu „Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga”. W tym roku nagrodę główną wygrała maleńka szkoła w podkarpackim Manasterzu.

Ta pięknie położona miejscowość, wprost żyje nadchodzącymi zmianami. Z początkiem sierpnia w spokojną atmosferę szkolnych wakacji wdarł się gwar placu budowy. Mieszkańcy mocno angażowali się w głosowanie a teraz z uwagą przyglądają się rozpoczętym pracom, codziennie śledząc postępy budowy.

Przestrzeń, na której rozpoczęły się prace do tej pory była niezagospodarowana. Teraz koparki przygotowują teren, na którym już wkrótce Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego będzie mogła prowadzić pierwsze zajęcia sportowe.


Gotowa murawa będzie miała rozmiary 22m x 44m i nawierzchnię z najwyższej jakości trawy syntetycznej. Boisko będzie wielofunkcyjne – wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Wykonawcą jest  wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Budowa postępuje sprawnie, a już we wrześniu odbędzie się oficjalne otwarcie. Uświetni je wielokrotny reprezentant Polski, znany i ceniony bramkarz Radosław Majdan. Dzieci nie mogą doczekać się wizyty gwiazdy a jeszcze bardziej rozegrania pierwszego wspólnego meczu na nowej murawie.

To wielka radość dla lokalnej społeczności - mówi z entuzjazmem Małgorzata Flis, dyrektor Szkoły Podstawowej w Manasterzu  - Mottem naszej szkoły są słowa naszego patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego „Od siebie wymagaj najwięcej”. Tak postępowaliśmy przygotowując nasze zgłoszenie konkursowe i to podejście pozwala nam dzisiaj cieszyć się nowym boiskiem. Dziękuję Śnieżce, za wyróżnienie, ale też dziękuję naszym uczniom i wszystkim sympatykom szkoły za podjęty trud. To boisko pozwoli nam na dalszą promocję aktywności sportowej wśród dzieci.

Wyrównywanie szans dla społeczności z małych miejscowości i popularyzacja idei aktywnego spędzania czasu to główne cele kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Poprzez podjęte działania Śnieżka sprawia, że dzieci mają odpowiednie warunki do uprawiania sportu, a co za tym idzie możliwość rozwijania swoich pasji. Dzięki kampanii „Kolorowe boiska” już tysiące dzieci z całej Polski może cieszyć się profesjonalnym, wielofunkcyjnym boiskiem.

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Więcej informacji oraz zdjęć można odnaleźć na www.koloroweboiska.pl.


Galeria:

1_19.jpg
2_8.jpg
3_5.jpg
1_20.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 0,0 - Ilość głosów: 0
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny