Śnieżka towarzyszy w bezpiecznej drodze do szkoły

Już po raz ósmy na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy odbyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Śnieżka, podobnie jak w poprzednich latach, ufundowała dla dzieci kolorowe plecaki oraz zaaranżowała przestrzeń do zabawy i edukacji.

Wrzesień to czas powrotów do szkoły po wakacyjnej przerwie. Dla najmłodszych, którzy jej progi przekroczą po raz pierwszy, Miasto Dębica regularnie organizuje akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem projektu jest popularyzacja wśród dzieci zasad bezpiecznego zachowania na drodze. W wydarzenie angażują się przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz wojsk obrony terytorialnej, a także lokalne firmy. Także w tym roku stadion sportowy w Dębicy zamienił się w miejsce edukacyjnych zmagań z przepisami drogowymi.
Po raz kolejny w inicjatywę włączyła się Śnieżka, która ufundowała dla 510 pierwszoklasistów kolorowe plecaki. – „Bezpieczna droga do szkoły” to potrzebna akcja, którą mamy przyjemność ponownie wspierać. Oprócz plecaków, przygotowaliśmy dla najmłodszych strefę, w której mogą zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa poprzez zabawę. – mówi Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji FFiL Śnieżka SA.
Na przybyłych czekały specjalne tablice pokryte farbą tablicowo-magnetyczną Magnat, które szybko stały się polem dla dziecięcej kreatywności. Pierwszoroczniacy mogli namalować na nich znaki drogowe, a miłośnicy łamigłówek idealnie odnaleźli się w układaniu magnetycznych puzzli, które przy ich pomocy zamieniły się w znaki informacyjne oraz ostrzegawcze.
„Bezpieczna droga do szkoły” jest organizowana od 2012 roku. Od początku realizacji akcji szkolne wyposażenie otrzymało już ponad 4000 dzieci. Video relację z wydarzenia można obejrzeć tutaj:

Galeria:

BN3A0025.jpg
BN3A0161.jpg
BN3A0192.jpg
BN3A9855.jpg
BN3A9867.jpg
BN3A9904.jpg
BN3A9919.jpg
BN3A9935.jpg
BN3A9955.jpg
BN3A9959.jpg
BN3A9968.jpg
BN3A9991.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 0,0 - Ilość głosów: 0
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny