Dekoracyjne wiosła

Zainspirowani aranżacją z najnowszej sesji Śnieżka, podpowiadamy jak samodzielnie wykonać efektowną dekorację na ścianę, czyli kolorowe wiosła. Oryginalny dodatek, który znajdzie uznanie nie tylko wśród miłośników dalekich, morskich podróży.

Potrzebne będą:

• drewniane wiosła (2 sztuki)

emalia akrylowa Śnieżka Moje Deko (np. Biel E001, Grafit E013, Platyna E012)

• papierowa taśma malarska

• wałek do malowania

• kuweta

Krok 1

Wiosła oczyszczamy z kurzu i brudu. Zaczynamy od malowania piór wioseł. Odmierzamy wybraną długość malowanej powierzchni i dokładnie przyklejamy taśmę malarską. Za pomocą niewielkiego wałka równomiernie malujemy pióra ruchami góra-dół. Wybraliśmy kolor grafitowy z palety emalii akrylowej Śnieżka Moje Deko. Czekamy na wyschnięcie farby.

Malowanie pióra wiosła
Pomalowane pióro wiosła

Krok 2

Na łączeniu trzonu i pióra wiosła tworzymy zygzak za pomocą taśmy malarskiej. Przestrzeń między taśmą malujemy na biało emalią Śnieżka Moje Deko. Po wyschnięciu (około 4h) nakładamy kolejną warstwę farby. Po wyschnięciu nie zdejmujemy taśmy malarskiej.

Etap powstawania dekoracji z wiosła
Malowanie wzorów na wiośle

Krok 3

Sięgamy po kolor platyny E012 z palety Śnieżka Moje Deko i malujemy trzecią, środkową część pióra wiosła. Pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu taśmą malarską powierzchni pomalowanej na grafitowo. Po czterech godzinach nakładamy drugą warstwę emalii.

Akcesoria do malowania
Pomalowane wiosła

Krok 4

Przyszedł czas na ostatnią dekorację. Na pomalowanej na grafitowo części piór, za pomocą taśmy malarskiej, tworzymy szablon trzech pasków i malujemy je na kolor platyny. Możemy również stworzyć inny motyw marynarski, np. kotwicę. Gotowe!

Dekoracyjne wiosła

Kolorowe wiosła to idealna dekoracja dla domu każdego miłośnika żeglarstwa lub dalekich podróży. Oryginalny akcent pasujący do wnętrz urządzonych zarówno w stylu marynistycznym, jak i skandynawskim czy rustykalnym. Możliwości aranżacyjnych jest mnóstwo: możemy stworzyć symetryczną kompozycję z dwóch jednakowych wioseł lub sięgnąć po kilka egzemplarzy w różnych kształtach i kolorach. Świetnie prezentować będzie się także wiosło w wersji solo.

Okładka Dekoratorium

Artykuł pochodzi z Dekoratorium Magazyn Nr 1 (16) 2017. Autor: Agnieszka Różańska

Więcej inspirujących porad i fotografii na stronie www.dekoratorium.com

 

 

Wykorzystane produkty

Inne projekty tego autora: