Drewniana skrzynka z niezwykłą dekoracją - nietuzinkowy pomysł na urodzinowy prezent

Zbliżają się urodziny ważnej dla Ciebie osoby, a Ty nie masz pomysłu na prezent? Zamiast godzinami chodzić po galeriach handlowych lub tracić czas na przeglądanie asortymentu sklepów internetowych samodzielnie stwórz niezapomniany, wyjątkowy podarunek. Pokażemy Ci jak w łatwy i przyjemny sposób wykonać dekoracyjną drewnianą skrzynkę, która na pewno zachwyci jubilata. Pamiętaj, że prezenty wykonane własnoręcznie to prawdziwe dary serca!

Do wykonania drewnianej skrzynki potrzebne będą: drewniana skrzynka (do kupienia w sklepie z materiałami papierniczymi),taśma ochronna, sklejka, okucia meblowe, klej / krochmal wymieszany z klejem, trampek / taśma magnetofonowa i kaseta VHS / klisza fotograficzna, wyrzynarka, szlifierka, kuweta, pędzel oraz Magnetyczna Farba Tablicowa MAGNAT.
Chcąc uzyskać piękny efekt dekoracyjny, do malowania skrzynki wybierz emalię akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Błękitnym. Emalia ta jest bardzo łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach, szybko schnie i ma dobrą przyczepność do podłoża. Chcąc nadać blasku dekoracjom przygotuj również spraye z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko w kolorach Miedź, Brąz i Srebro. Produkt ten ma dobrą przyczepność, szybko schnie, jest odporny na zarysowania i nadaje przedmiotom szlachetnego charakteru, mieniąc się w świetle.

Krok 1 – malowanie skrzynki

Prace zacznij od zabezpieczenia miejsca roboczego oraz nałożenia rękawiczek ochronnych. Weź skrzynkę i zacznij od pomalowania kilku jej powierzchni Magnetyczną Farbą Tablicową MAGNAT. Możesz pomalować ją z wierzchu, po bokach i dwie największe płaszczyzny we wnętrzu. Pamiętaj, by niemalowane fragmenty zabezpieczyć taśmą ochronną. Farbę dokładnie wymieszaj, a następnie starannie i dokładnie nanieś dwie warstwy wałkiem do wyrobów akrylowych (najlepiej gąbkowy, tak aby nie tworzyć struktury),pamiętając, by odczekać 3 godziny po nałożeniu pierwszej. Pomalowane powierzchnie należy pozostawić do wyschnięcia.

Po tym czasie resztę, niepokrytych jeszcze elementów pomaluj błękitną emalią akrylową Śnieżka Moje Deko. W tym celu otwórz i dokładnie wymieszaj farbę, wlej ją do kuwety, za pomocą pędzla starannie pomaluj skrzynkę i pozostaw do wyschnięcia. Przed malowaniem użyj taśmy ochronnej, by nie zamalować magnetycznej farby tablicowej.

Malowanie drewnianej skrzynki

Drewniana skrzynka pomalowana emalią Śnieżka 0116

Krok 2 – przygotowanie buta i innych ozdób

Ze starego trampka odetnij gumową podeszwę. Górę buta przyłóż do sklejki i odrysuj kształt, który zastąpi usuniętą część. Następnie wytnij go za pomocą wyrzynarki, wypoleruj szlifierką i oczyść z pyłu. Za pomocą kleju do drewna przyklej trampek do drewnianej podeszwy. Gdy klej zwiąże elementy, za pomocą pędzla pokryj but klejem wymieszanym z krochmalem, formując  materiału pożądany kształt dekoracji. Po jego wyschnięciu pomaluj całość sprayem z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko i pozostaw do wyschnięcia.

Ze starej kasety VHS wyciągnij trochę taśmy i pomaluj obie części sprayem w kolorze Miedzi. Wcześniej, odetnij fragment niepomalowanej taśmy i pomaluj sprayem na Brązowo. Tym samym kolorem pomaluj rozprostowaną starą kliszę fotograficzną.

Malowanie dekoracyjne buta farbą Śnieżka Moje Deko

Malowanie buta na kolor srebrny

Malowanie taśmy VHS

Krok 3 – dekorowanie

Gdy wszystkie elementy wyschną, w trampka wciągnij sznurówkę, a do podeszwy przyklej magnesy, które będą go utrzymywać na wierzchu skrzynki. Włóż do buta miedzianą kasetę VHS z taśmą, dołóż taśmę brązową i całość otocz kliszą. Boczne ścianki skrzynki udekoruj metalowymi okuciami meblowymi.

Dekoracyjnie pomalowany but

Nietuzinkowa skrzynka prezentowa z odczepianą dekoracją na magnesie gotowa. Teraz już tylko wymyśl kreatywne życzenia i zobacz, jak Twój przyjaciel się uśmiecha.

Dekoracja wykonana z taśmy i buta

Inne projekty tego autora: