Jak przerobić słoiki?

Wiosna za oknem wciąż trwa. Jak na tę porę roku jest wciąż zimno i być może dlatego właśnie wyobraźnia ciągle podsuwa nam przeróżne wytęsknione wiosenne obrazy. W sklepach można kupić mnóstwo wiosennych ozdób w postaci sztucznych kwiatów, kolorowych obrazków, przeróżnych ptaszków itp. Gdy na dworze wiosna walczy z ostatnimi przejawami zimy, w cieple czterech ścian sam możesz stworzyć drobne wiosenne akcenty, które posłużą za dekorację i tym samym ocieplą nasze wnętrza.

W tym celu wykorzystaj słoiki, przedmioty wydawałoby się niepozorne. Niegdyś niedoceniane i używane przede wszystkim w kuchni obecnie wchodzą „na salony”, a lista ich zastosowań zdaje się nie mieć końca. Z pewnością masz ich w domu sporo. Wypełnione ogórkami, musztardą, dżemem, czy oliwkami. Po zjedzeniu zawartości, zamiast wyrzucać je do kosza, spróbuj sam zrobić z nich wiosenne dekoracje. Co będzie Ci potrzebne? Słoiki z przykrywkami, drewniane gałki meblowe, farby: Śnieżka Moje Deko (Róż),pędzel, folia malarska, spraye z efektem diamentu: Śnieżka Moje Deko (Złoto), Śnieżka Moje Deko (Cyklamen), wiertarka, rafia oraz wiosenne dodatki (kwiatki, listki, ptaszki).

Krok 1 – malowanie

Już sam fakt stworzenia czegoś samodzielnie uskrzydla i wypełnia dom dobrą energią. Dlatego rozłóż na stole folię malarską, połóż na niej niepotrzebny kawałek sklejki i postaw swoje słoiki do góry dnem. Pokryj je sprayem z efektem diamentuŚnieżka Moje Deko w kolorze Złota. Biorąc pod uwagę jego bardzo dobre krycie, doskonałą przyczepność i fakt, że jest sprayem szybkoschnącym - długo nie będziesz musiał czekać na kolejne etapy swojej pracy. Następnie to samo zrób z pokrywkami. Dzięki użyciu właśnie tego sprayu Twoje słoiki będą miały bardzo wysoki połysk, a ich powierzchnia będzie odporna na działanie wody.

Przygotowanie słoików do malowania

Teraz czas na drewniane gałki meblowe, które posłużą Ci za uchwyty słoików. Weź pędzel i wymieszaną wcześniej emalię akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Różu pokryj przygotowane gałki. Farba ta posiada wiele zalet, a niektóre z nich to: łagodny zapach, szybkie wysychanie, zwiększona trwałość powłoki czy to, że można rozcieńczać ją w wodzie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest ona bezpieczna dla dzieci.

Malowanie gałek od mebli

Krok 2 – montaż uchwytu

Kolej na zrobienie uchwytów z pomalowanych wcześniej drewnianych gałek. Po środku każdej pokrywki słoika odznacz punkt, który pomoże Ci w dokładnym przewierceniu wiertarką otworu na wylot. Następnie przymocuj gałki do pokrywek, przykręcając je od środka wkrętami. Twoje słoiki są już w całości gotowe.

Montowanie uchwytu

Krok 3 – kompozycje z wykorzystaniem słoików

Sprayem Śnieżka Moje Deko w kolorze Cyklamenu pokryj przygotowaną wcześniej rafię. Posłuży ona do udekorowania słoików. Wystarczy, że przewiążesz nią każdy zaraz pod pokrywką. Punkt wiązania jest doskonałym miejscem na przyczepienie dodatkowych dekoracji. Do każdego słoika możesz doczepić inną - do jednego kwiatki, do drugiego ptaszki, a do kolejnego listki. Każdy z nich będzie inny, ale razem będą tworzyły doskonałą całość. Możesz je teraz ustawiać w różnych konfiguracjach, dodając do nich na przykład pomalowane suche gałązki drzew, czy kolorowe, suche kwiaty. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, a biorąc pod uwagę fakt, że wiosna jest inspirującą porą roku, nie będziesz mieć z tym żadnego problemu.

Dekoracja ze słoików

W prosty sposób możesz przemienić zwykłe słoiki w małe dzieła sztuki. Wystarczy pokryć je ozdobnym sprayem, udekorować ozdobnym papierem, rafią, kwiatami czy gałązkami.

Inne projekty tego autora: