Jak zrobić osłonki na doniczki?

Wiosna za pasem. Czas picia kawy na tarasie, chodzenia boso po trawie i pielęgnacji świeżych roślin na rabatach. Ale, ale! Nie każdy posiada własny ogród, w którym może napawać się widokiem zieleni i kwitnących kwiatów. Mieszkasz w mieszkaniu? Mamy dla Ciebie propozycję stworzenia własnego mini ogródka. I to jakiego! Bajkowego ogródka z fantazyjnymi doniczkami, który nie tylko będzie cieszył oko, ale również da satysfakcję z samodzielnej pracy.

Do wykonania dekoracji potrzebujesz starej drewnianej deski kuchennej, drewnianych spinaczy do bielizny, kleju na gorąco, kółek ze sklejki (do kupienia w sklepie dla rękodzielników),taśm ozdobnych, kawałków koronki, gumek recepturek, plastikowej doniczki, szlifierki, papieru ściernego, wałka, kuwety, taśmy dwustronnej i cienkich pędzelków. Jednak żeby te zwykłe przedmioty zamienić w piękne ozdoby, przede wszystkim potrzebujesz farb Śnieżka Moje Deko w kolorach: Żółty, Seledyn, Błękit, Platyna i Lazur. Śnieżka Moje Deko to łatwa w aplikacji farba wodorozcieńczalna o łagodnym zapachu, która doskonale kryje i przyczepia się do podłoża. Jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, posiada zwiększoną trwałość powłoki i bardzo szybko schnie.

Kolory farb Moje Deko

Krok 1 – przygotowanie deski

Przygotuj miejsce pracy i załóż strój ochronny oraz rękawiczki. Deskę do krojenia dokładnie wygładź szlifierką, likwidując z niej normalne ślady użytkowania, jak zadrapania nożem. Następnie przetrzyj wszystkie powierzchnie papierem ściernym. Gdy oczyścisz deskę z pyłu, wymieszaj dokładnie farbę Śnieżka Moje Deko w kolorze Seledynowym, wlej ją do kuwety i dokładnie pomaluj deskę używając wałka.

Malowanie deski

Krok 2 – wykonanie mini-ogródka

Rozmontuj drewniane spinacze do bielizny. Za pomocą pędzelka pomaluj drewniane części farbą Śnieżka Moje Deko w kolorach Żółtym, Błękitnym i Seledynowym. Metalowe elementy spinaczy przetnij obcęgami na dwie części. Po wyschnięciu spinaczy połącz ze sobą dwie przygotowane deseczki, za pomocą kleju na gorąco, tworząc X. Ozdób je metalową sprężynką. Gdy zrobisz już kilka takich zestawów, przyklej je do deski do krojenia, konstruując płotek.

Przyklejanie spinaczy do deski

Krok 3 – klejenie i dekoracja osłonek na doniczki

Resztę rozmontowanych spinaczy pomaluj farbą Śnieżka Moje Deko w kolorze Platynowym i Lazurowym. Będą potrzebne do stworzenia osłonek na doniczki. Za pomocą dwustronnej taśmy sklej ze sobą trzy kółka ze sklejki. Ich wysokość powinna wynosić ok. jednego centymetra. Wyschnięte spinacze przyklej jeden obok drugiego do powstałego okrągłego dna osłonki. Gdy klej zastygnie, włóż do środka plastikową doniczkę i ozdób osłonkę za pomocą dekoracyjnych taśm, łańcuszków i zawieszek.

Drugą osłonkę stworzysz okładając plastikową doniczkę spinaczami i przytrzymując je gumkami recepturkami. Użyj kleju na gorąco, by powstałą konstrukcję okleić koronką u góry i u dołu. Po zastygnięciu kleju, zdejmij recepturki i dodatkowo udekoruj osłonkę wedle uznania.

Doniczka ze spinaczy

Posadź kwiatki, a fantazyjnie zdobione doniczki postaw na przygotowanej wcześniej desce do krojenia otoczonej płotkiem. Teraz już tylko pozostaje Ci zaparzenie kawy i upajanie się pięknym mini ogródkiem.

Mini ogródeczek w spinaczowych doniczkach

Wykorzystane produkty

Inne projekty tego autora: