Jak zrobić piknikowe skrzynki na napoje?

Nareszcie można odczuć, że przyszła wiosna. Jest słonecznie, zielono, pachnąco i przede wszystkim ciepło. Pogoda nastraja do spędzania czasu na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Przed nami zatem długie spacery, przejażdżki rowerowe, czy wycieczki za miasto. Na pewno wiele radości sprawi również piknik, ponieważ posiłek na łonie natury, w pięknych okolicznościach przyrody, z lekkim wietrzykiem, promieniami słońca na twarzy i motylem na kocu smakuje o niebo lepiej, niż w domu. Co możesz zrobić, by takie „śniadanie na trawie” było jeszcze przyjemniejsze? Możesz się do niego naprawdę dobrze przygotować, własnoręcznie wykonując skrzynkę na napoje, która będzie służyła nie tylko do transportu butelek z orzeźwieniem, ale również będzie stanowiła piękną formę dekoracji miękkiego stołu.

Do wykonania ozdobnych skrzynek na napoje potrzebne Ci będą farby: Śnieżka Moje Deko (Czerń),Śnieżka Moje Deko (Karmin),Śnieżka Moje Deko (Mięta),sosnowe deski, płytki montażowe (do kupienia w markecie budowlanym),szlifierka, wiertarka, wyrzynarka, papier ścierny, wałek i kuweta, kołki montażowe, klej do drewna, stary skórzany pasek oraz kawałek liny.

Farby użyte do malowania skrzynek

Krok 1 – przygotowanie drewnianych elementów

Przystępując do pracy, zadbaj o odpowiednie przygotowanie miejsca i stroju roboczego. Na sosnowych deskach odrysuj ołówkiem poszczególne elementy składowe skrzynki. Możesz wcześniej przygotować tekturowe szablony jednej ścianki, spodu oraz deseczki poprzecznej, a następnie odrysować je na drewnie. Wytnij wszystko wyrzynarką, a każdy z elementów wygładź szlifierką. W odpowiednich miejscach łączących deski wywierć wiertarką otwory, w których zamocujesz kołki montażowe, natomiast większym wiertłem otwory w górnej części bocznych ścianek skrzynki, przez które na koniec przewleczesz linę. Każdy z elementów wygładź papierem ściernym, również krawędzie nawierconych otworów, a na koniec oczyść wszystko z pyłu.

Przygotowanie drewnianych elementów

Krok 2 – zabezpieczenie i malowanie

Rozłóż na stole folię malarską, przygotuj kuwetę oraz wałek, które będą przydatne do malowania skrzynki. Wcześniej jednak papierową taśmą zaklej krawędzie z wywierconymi otworami na kołki, by nie dostała się do nich farba. Do pomalowania przygotowanych elementów użyj akrylowej emalii do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Karminowym (jeśli zdecydujesz się na wykonanie dwóch skrzynek, innym idealnym kolorem będzie Mięta). Jest to farba wodorozcieńczalna, łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach, posiada zwiększoną trwałość powłoki oraz doskonale kryje i przyczepia się do podłoża. Ponadto szybo schnie i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Taką samą farbą w kolorze czarnym pomaluj metalowe płytki montażowe. Pamiętaj aby przed użyciem każdą farbę dokładnie wymieszać. Teraz poczekaj, aż wszystkie elementy wyschną.

Malowanie elementów skrzynki na napoje

Krok 3 – montaż i wykończenie skrzynek

Łączenie przygotowanych części zacznij od odklejenia taśmy. Następnie na kawałku sklejki wymieszaj klej montażowy. Posmaruj nim odkryte, niepomalowane paski drewna oraz otwory wewnątrz. Wbij kołki i zbij ze sobą deski. Następnie, by skrzynka była naprawdę solidna i trwała, przybij na dole płytki montażowe. W ofercie sklepów budowlanych możesz znaleźć gwoździe z naprawdę ładnymi, dekoracyjnymi główkami. Gotową skrzynkę możesz udekorować. W tym celu użyj czarnego skórzanego paska. Wytnij z niego ozdobne kształty i przyklej w dowolnym, wybranym przez Ciebie miejscu. Na koniec przez otwory wywiercone w bocznych ściankach przewlecz linę, z zewnątrz zawiąż na niej supły, by blokowały ją po podniesieniu skrzynki.

Wykończenie skrzynki na napoje

Teraz już tylko pozostaje Ci wstawić do niej butelki z napojami i zaplanować wspaniały piknik z najbliższymi.

Gotowe skrzynki na napoje

Inne projekty tego autora: