Niekonwencjonalna półka na ręczniki ze Śnieżką Moje Deko - marynistyczne inspiracje

Urządzając mieszkanie szukasz niekonwencjonalnych rozwiązań dekoracyjnych? Jeśli jesteś zainteresowany przedmiotami, których nie ma nikt inny, a które mają dodać charakteru Twoim wnętrzom, proponujemy Ci własnoręczne ich wykonanie. Zobacz, w jaki łatwy i przyjemny sposób stworzyć jedyną w swoim rodzaju półkę na ręczniki do Twojej łazienki.

Do wykonania półki na ręczniki potrzebne będą: trzy duże metalowe puszki, trzy deski, lina, klej do drewna, klej typu Wikol, cienka sklejka, muszle, wiertarko-wkrętarka, szlifierka, gąbka ścierna Śnieżka Moje Deko, kuweta oraz wałek malarski.

Chcąc uzyskać piękny efekt dekoracyjny, do malowania półki wybierz emalię akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Żółtym. Emalia ta jest bardzo łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach, szybko schnie i ma dobrą przyczepność do podłoża. Chcąc nadać blasku dekoracji przygotuj również spraye z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko w kolorach Zieleń i Kobalt. Produkt ten ma dobrą przyczepność, szybko schnie, jest odporny na zarysowania i nadaje przedmiotom szlachetnego charakteru, mieniąc się w świetle.

Krok 1 – malowanie

Prace zacznij od zabezpieczenia miejsca roboczego oraz nałożenia rękawiczek ochronnych.
Z puszek usuń etykiety i klej, przetrzyj gąbką ścierną i oczyść z powstałego pyłu. Następnie jedną z nich pomaluj sprayem z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko w odcieniu Zielonym, a dwie na kolor Kobaltowy.

Następnie drewnianą deskę przetnij na trzy nierówne, ale zbliżone w rozmiarze części, wyszlifuj je szlifierka i oczyść z pyłu. Kolejny etap to malowanie. W tym celu otwórz i dokładnie wymieszaj farbę Śnieżka Moje Deko w kolorze Żółtym, wlej ją do kuwety, za pomocą wałka starannie pomaluj deski i pozostaw do wyschnięcia.

Metalowe puszki i kostka ścierna

Malowanie desek żółtą farbą

Krok 2 – klejenie i dekorowanie

Po tym czasie posmaruj ich brzegi klejem typu Wikol. Następnie przełóż między nimi linę tak, by stworzyć za jej pomocą swoiste obramowanie i skleić ze sobą drewno ze sznurem. Aby konstrukcja była stabilna, do jej tylnej części przyklej sklejkę. To pozwoli unieruchomić deski.
W dnach puszek wywierć otwory i za pomocą wkrętów przymocuj je do drewna. Na górze przebij się wiertarką przez linę, zamocuj w otworach metalowe haczyki i przeciągnij przez nie sznurek, by móc zawiesić półkę na ścianie.

Ostatni etap to dowolne zdobienie półki za pomocą fragmentów liny i muszelek.

Półka zdobiona muszelkami i sznurkiem

Tak wykonana funkcjonalna dekoracja na pewno doda wnętrzu figlarności, tworząc przestrzeń otwartą na kreatywne rozwiązania.

Niekonwencjonalna półka na ręczniki

Inne projekty tego autora: