Niezwykła tablica magnetyczna w drewnianej ramie wykonana Śnieżka Moje Deko

W czasach zalewania rynku przedmiotami z taśmy produkcyjnej ogromną wartość zaczynają zyskiwać rzeczy zrobione ręcznie. Jeszcze więcej satysfakcji dają jednak te rzeczy, które zrobimy sami. W sklepach na półkach znajdziesz mnóstwo dekoracji. My jednak pokażemy Ci, jak zrobić własną tablicę magnetyczną w drewnianej ramie, która nie tylko ozdobi Twoje wnętrze, ale również zachwyci Twoich gości.

Do wykonania tablicy magnetycznej potrzebne będą: drewniane listewki ścięte po obu stronach pod kątem 45 stopni, płyta wiórowa lub sklejka, papier ścierny, klej do drewna, kuweta, pędzel oraz Magnetyczna Farba Tablicowa MAGNAT. Chcąc uzyskać piękny efekt dekoracyjny, do malowania ramy wybierz emalię akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Miętowym. Emalia ta jest bardzo łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach i szybko schnie. To produkt wodorozcieńczalny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, który tworzy trwałe powłoki, doskonale kryje i ma dobrą przyczepność do podłoża.

Krok 1 – przygotowanie ramki

Zanim przystąpisz do działania, zabezpiecz odpowiednio miejsce robocze i nałóż rękawiczki ochronne. Prace rozpocznij od przygotowania drewnianych listewek. Przetrzyj je dokładnie papierem ściernym pozbywając się wszelkich nierówności i oczyść je z powstałego pyłu. Następnie końce wszystkich listew posmaruj klejem do drewna i złóż z nich ramę, dokładnie dociskając do siebie poszczególne części.

Kolejny etap prac to malowanie ramy. W tym celu otwórz i dokładnie wymieszaj emalię akrylową Śnieżka Moje Deko. Wlej ją do kuwety i za pomocą pędzla starannie pomaluj ramkę, pamiętając również o miejscach, w których łączą się listewki. Pokrytą emalią konstrukcję pozostaw do wyschnięcia.

Rama tablicy magnetycznej

Krok 2 – malowanie farbą magnetyczną oraz montaż

W tym czasie pomaluj płytę wiórową lub sklejkę Magnetyczną Farbą Tablicową MAGNAT. Farbę należy dokładnie wymieszać, a następnie starannie i dokładnie nanieść dwie warstwy wałkiem do wyrobów akrylowych (najlepiej gąbkowy, tak aby nie tworzyć struktury),pamiętając, by odczekać 3 godziny po nałożeniu pierwszej. Pomalowaną powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia.
Po tym czasie spód drewnianej ramy z listew dokładnie posmaruj klejem do drewna i przyklej na wierzchnią, pomalowaną farbą magnetyczną stronę przygotowanej wcześniej płyty.

Gdy klej wyschnie, ustaw ramę na drewnianej sztaludze lub oprzyj o ścianę i wyciągnij z szuflady kolorową kredę. Po tak przygotowanej powierzchni możesz dowolnie pisać i wycierać gąbką powstałe wzory oraz przypinać magnesami ważne papierowe informacje lub rysunki dzieci.

Magnetyczna farba tablicowa

Własnoręcznie stworzona dekoracyjna tablica magnetyczna wprost zaprasza do napisania na niej szczęśliwej wróżby dla wszystkich domowników i przypięcia do niej zdjęć rodziny i przyjaciół.

Tablica magnetyczna elementem wytroju pokoju dziecięcego

Inne projekty tego autora: