Nowa odsłona starej lampy ze Śnieżka Moje Deko

Kupowanie ciągle nowych rzeczy jest jednym z wyraźnych znaków naszych czasów. Zepsute przedmioty i sprzęty wyrzucamy do kosza, zamiast samemu naprawić lub oddać do serwisu. To rozwiązanie prostsze i szybsze. Na szczęście coraz więcej osób decyduje się na to, by dać rzeczom drugie życie. I tak, jak modne jest kupowanie, modne staje się również odnawianie zużytych, zniszczonych przedmiotów. Masz w domu starą lampę w kształcie walca i chciałbyś ją odświeżyć? Zobacz, jak możesz to zrobić sam, oszczędzając tym samym pieniądze.

Do wykonania metamorfozy starej lampy potrzebne będą: stara lampa, śrubokręt, papier ścierny drobnoziarnisty oraz taśma dwustronna. Chcąc nadać jej nowego blasku przygotuj również spray z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko w kolorach Cyklamen i Srebro. Produkt ten ma dobrą przyczepność, szybko schnie, jest odporny na zarysowania i nadaje przedmiotom szlachetnego charakteru, mieniąc się w świetle.

Spraye do pomalowania lampy

Krok 1 – demontaż lampy

Na pierwszym etapie prac należy zdemontować lampę. Delikatnie, w miejscu łączenia rozkleić materiał, z którego został zrobiony klosz oraz za pomocą śrubokręta od metalowej konstrukcji odmontować oprawki na żarówki i wszystkie kable. Jeśli masz przed sobą lampę rozłożoną na czynniki pierwsze, to znak, że można przejść do kolejnego kroku metamorfozy.

Lampa wymagająca odnowienia

Krok 2 – malowanie kloszy i elementów konstrukcyjnych

Do tablicy, bądź jakiejś deski, której nie boisz się zabrudzić, przyklej rozwinięty materiał klosza za pomocą taśmy. Następnie całą jego powierzchnię pomaluj sprayem z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko w kolorze Cyklamen. Zobaczysz jak od pierwszych plam barwnych tworzywo stopniowo będzie nabierało szlachetnego blasku. Jeśli osłona Twojej lampy składa się z kilku części, możesz pokryć je inną barwą sprayu z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko, np. Srebrnym. Co więcej, spraye możesz nakładać jeden na rugi, tworząc fantazyjne wzory. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i wyobraźni. Pomalowany materiał pozostaw do wyschnięcia. Metalowe elementy konstrukcji lampy przetrzyj drobnym papierem ściernym, pozbywając się z nich wszelkich nierówności i skaz. Następnie wszystkie pomaluj srebrnym sprayem z efektem diamentu Śnieżka Moje Deko i również pozostaw do wyschnięcia.

Malowanie klosza lampy

Malowanie elementu konstrukcyjnego lampy

Krok 3 – montaż

Gdy wszystkie pomalowane elementy będą suche, rozpocznij montaż lampy. Krok po kroku, powoli i nie spiesząc się. Metalową konstrukcję połącz śrubami, montując w niej oprawki na żarówki i kable, natomiast materiał osłony sklej na nowo taśmą dwustronną. W oprawki wkręć żarówki i nałóż klosz na stelaż.

Montaż odnowionych elementów lampy

Teraz już tylko podłącz kabel do prądu, przełącz włącznik i ciesz się ciepłym światłem odnowionej lampy, tak samo dekoracyjnej i pięknej, jak nowe modele z katalogów wnętrzarskich.

Nowa odsłona starej lampy

Wykorzystane produkty

Inne projekty tego autora: