Ozdoba w stylu Vintage ze Śnieżką Moje Deko

Drobne elementy dekoracyjne mogą naprawdę zmienić wygląd mieszkania. Obecnie w sklepach znajdziesz dosłownie wszystko, co tylko sobie wymarzysz, jednak o wiele więcej satysfakcji da Ci nie zakup, ale samodzielne wykonanie ozdoby. Co powiesz na drewnianą klatkę? Własnoręcznie wykonana, nieszablonowa klatka może mieć różne zastosowanie. Możesz umieścić w niej lampion, świeczkę, czy doniczkę z kwiatkiem. Cokolwiek by to nie było, będzie pięknie się prezentować. Zobacz, jak wykonać ją krok po kroku.

Do wykonania drewnianej klatki w stylu vintage potrzebne są: drewniane deski, drewniane okrągłe listwy o średnicy ok. 1cm, drewniane gałki (5 sztuk),sztukateria z drewna, klej do drewna, piła, wiertarka, papier ścierny, 4 kołki, pędzle, kuweta i stalowa siatka. Jednak dla uzyskania założonego efektu, potrzebna Ci jest przede wszystkim farba Śnieżka Moje Deko w kolorach Beż i Wanilia. Śnieżka Moje Deko to łatwa w aplikacji farba wodorozcieńczalna, która ma łagodny zapach, doskonale kryje i przyczepia się do podłoża. Posiada zwiększoną trwałość powłoki, jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, a przede wszystkim szybo schnie, co jest ogromnym plusem przy własnoręcznym wykonywaniu ozdób.

Puszki z farbą

Krok 1 – przygotowanie elementów drewnianych

Prace zacznij od przygotowania za pomocą piły szesnastu okrągłych listew o długości, od której będzie zależeć wysokość Twojej klatki oraz czterech o długości tworzącej jej spód razem z drewnianą ramą. Kolejny krok to przygotowanie podstawy i góry. W tym celu przetnij drewniane deski na 8 równych części w taki sposób, by móc z nich złożyć dwie kwadratowe ramki. Następnie w każdej z nich nawierć wiertarką po cztery otwory o średnicy 1cm, pamiętając, by nie przewiercić się na wylot. W dwóch deskach tworzących spód klatki dodatkowo nawierć po cztery otwory tak, by krótszymi okrągłymi listwami zamknąć prześwit w ramie oraz cztery otwory na kołki, na których zamocujesz nóżki. Teraz należy dokładnie przetrzeć papierem ściernym wszystkie drewniane elementy, pozbywając się nierówności. Po oczyszczeniu ich z pyłu, sklej ze sobą deski za pomocą kleju tak, by powstały dwie ramy. Na tym etapie powinieneś mieć przed sobą podstawę na planie kwadratu zamkniętą czterema drewnianymi listwami, szesnaście okrągłych listew, kwadratową ramę górną, pięć gałek i drewnianą sztukaterię.

Przygotowanie elementów drewnianych

Krok 2 – malowanie

Rozłóż na stole folię malarską, przygotuj kuwetę oraz pędzel, które będą przydatne do malowania drewna. Do pomalowania przygotowanych elementów użyj akrylowej emalii do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko w kolorze Beżowym. Farbą w kolorze Waniliowym pomaluj drewniane gałki oraz sztukaterię. Pamiętaj aby przed użyciem każdą z farb dokładnie wymieszać. Teraz poczekaj, aż wszystkie elementy wyschną.

Malowanie elementów ozdoby

Krok 3 – montaż

Montaż zacznij od skonstruowania góry klatki. W tym celu za pomocą wkrętów i wkrętarki przymocuj do drewnianej ramy siatkę, tworząc kopułę, a następnie na środku siatki przymocuj jedną z gałek. Pora na budowę całej konstrukcji. W otwory wlej klej i włóż w nie szesnaście listewek, tworząc ściany. Za pomocą kołków i kleju w spodzie zamocuj drewniane gałki, które od teraz będą nóżkami Twojej ozdoby. Drewnianą sztukaterię przyklej na dolnej ramie klatki, co doda jej delikatnego uroku. Do środka możesz wstawić doniczkę z roślinką lub zapachową świecę. Po dokonaniu wyboru nakryj klatkę górą, nasadzając ją na okrągłe listwy.

Montaż elementów ozdoby

Tak przygotowana dekoracja na pewno spodoba się domownikom i wszystkim Twoim gościom.

Ozdoba w stylu vintage

Inne projekty tego autora: