3 aranżacje salonu w kolorach kremowej bieli i brązu

Aranżacje salonu w kremowej bieli i w brązie to wnętrzarski evergreen. Meble w brązowych wybarwieniach to te najchętniej i najczęściej kupowane. Skomponowane z kremową bielą tworzą ponadczasowe wnętrze.

Kremowa biel to idealny kolor na ściany w naszym klimacie – rozświetla wnętrza i dodaje im ciepła. Ma w sobie elegancję, lekkość i subtelność. Zawsze, kiedy nie możesz zdecydować się na kolor ścian, biel złamana ciepłym kremem będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jej dodatkowym wielkim atutem jest to, że komponuje się dobrze ze wszystkimi innymi kolorami. Zatem masz całkowitą swobodę w doborze podłóg, stolarki drzwiowej, mebli i dodatków. Jeśli jednak i tutaj się wahasz – postaw na brązy. Od jasnych, po ciemne – każdy rodzaj brązu dobrze będzie komponował się z kremową bielą ścian.

Kremowe ściany i brązowe meble

Biel i brąz w salonie

Salon biało-brązowy to klasyka gatunku. Bez względu na to, czy postawisz na ciężkie, stylowe, eleganckie meble, czy lekki dizajn lat 50. i 60., kremowo białe ściany będą stanowić perfekcyjne tło dla wszystkich odcieni brązu, które wybierzesz. Od głębokiego mahoniu, przez ciepły koniak, chłodny orzech czy jasny buk i dąb – każdy kolor drewna dobrze komponuje się z kremową bielą ścian i dodatków. Jeśli lubisz nawiązania do natury i bliska jest ci ekologia, to ten zestaw kolorystyczny jest idealny, gdy chcesz stworzyć wnętrze w stylu eko. Kremowa biel z jasnym, złotym brązem naturalnego drewna pomoże ci stworzyć czyste, jasne, świeże wnętrze, w którym będzie się bardzo dobrze odpoczywać.

Przestrzeń do relaksu w odcieniach bieli i brązu

Weź jednak pod uwagę, że ściany nie muszą być białe. Mogą być brązowe, co sprawi, że salon nabierze zupełnie innego charakteru. Będzie bardziej elegancki i po prostu oryginalny. Jeśli pragniesz czegoś innego niż powszechnie spotykane wnętrza, postaw na brązowe ściany. Na ich tle dobrze będą wyglądać zarówno białe meble, jak brązowe meble z drewna. Brązowe tkaniny obiciowe, brązowe zasłony – wnętrze zdominowane przez brąz, w lekką tylko domieszką bieli (znakomicie będą wyglądać białe wysokie listwy przypodłogowe i białe sztukaterie na gładkiej brązowej ścianie) pozytywnie cię zaskoczy. Tak zaaranżowany salon będzie cię cieszył latami i mało jest prawdopodobne, że szybko ci się znudzi.

Brązowe ściany z kremowymi dodatkami i podłogą

Pełnia sukcesu tkwi w dodatkach

A jakie dodatki do salony w kolorach kremowej bieli i brązu wybrać? W tak zaaranżowanym salonie sprawdzi się wciąż bardzo modna miedź. Wybór miedzianych dodatków jest duży – od lamp i przełączników światła, po elementy mebli. Miedź ma w sobie szlachetność, która nie tworzy dystansu, jak dzieje się to w przypadku złota. Jeśli jednak masz ochotę na wnętrze z wysokiej półki – zadbaj o złote dodatki. A jak jesteśmy przy materiałach szlachetnych: także elementy kamienne (trawertyn, marmur) dobrze dopełnią salon w bieli i brązie. Zarówno ten urządzony w stylu klasycznym, jak i salon vintage lub skandynawski. Kamień naturalny od kilku sezonów traktowany jest bardziej egalitarnie niż kiedyś.

Przytulne wnętrze w odcieniach brązu i kremu

Biel i brąz w salonie to wybór kolorystyczny, który jest zawsze na czasie. To kolory, które znamy z natury, dobrze wpływające na nastrój osób przebywających w ich otoczeniu. Nie nudzą się, łatwo stworzyć z nich eleganckie, ale ciepłe w odbiorze wnętrze. Jeśli wybierzesz ten zestaw do swojego salonu, nigdy nie będziesz żałować.

Oryginalne wnętrze w odcieniach brązu i kremu

 

Przeczytaj także:

Galeria:

kremowe_sciany_i_brazowe_meble.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny