Przejdź do akapitu:
Jaki kolor ściany za telewizorem? Aranżacje ściany za telewizorem
Do niedawna telewizory były dużymi skrzynkami wymagającymi we wnętrzu odpowiednio dużej ilości miejsca i solidnego mebla, który by udźwignął pokaźny ciężar.
Od kiedy jednak nastała era telewizorów plazmowych i gabaryty tych urządzeń znacznie się zmniejszyły, zmieniły się jednocześnie możliwości aranżacyjne tych urządzeń. Dzisiaj telewizory płaskie niczym obrazy malarstwa klasycznego, mogą dyskretnie wisieć na ścianie zajmując minimalną przestrzeń. Wyeksponowanie urządzenia bądź jego zakamuflowanie zależy od jego funkcji oraz pomysłu na aranżację. Zastanawiasz się jak pomalować ścianę z telewizorem? Aranżacja ściany telewizyjnej jest istotnym elementem organizacji wnętrza, dlatego sprawdź nasz poradnik.
Ściana telewizyjna w zabudowie
Szczególnie w małych pomieszczeniach (ale nie tylko) telewizor może stać się elementem zabudowy przestrzeni. Aranżacja ściany na odbiornik jest starannie zaplanowane, gdyż jest ono częścią kompozycji. Szafki, szuflady, półki są jednocześnie elementami skrywającymi instalacje. Taka zabudowa pozwala na ergonomiczne wykorzystanie miejsca, a także wpisuje się w klimat wnętrz o charakterze nowoczesnym i minimalistycznym.
TV czy kominek?
Typowym problemem spotykanym podczas urządzania salonu bywa trudny wybór pomiędzy kominkiem a telewizorem. Sposób usytuowania kanap i foteli może eksponować jedno bądź drugie miejsce w przestrzeni a wybór pomiędzy nimi bywa bardzo trudny. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie aranżacji kominka z wykorzystaniem telewizora. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu właściwych materiałów izolacyjnych lub pomysłowa.
Ściana telewizyjna - ekspozycja kolorystyczna
Znakomitym sposobem na wyeksponowanie kąta telewizyjnego jest podkreślenie go ciekawą barwą ściany lub jej fragmentu. Miejsce to może się odróżniać od całej reszty pomieszczenia kontrastującym kolorem oraz siłą jego nasycenia. Pozostałe elementy aranżacji salonu mogą subtelnie nawiązywać do tej przestrzeni odcieniem dodatków lub kolorem deseni.
Kolor ściany za kinem domowym
Ściana telewizyjna niejednokrotnie musi pomieścić w sobie nie tyko sam odbiornik telewizyjny lecz także m.in. zestaw głośników wchodzących w skład kina domowego oraz urządzenia odtwarzające. Głośniki wymagają bardzo konkretnego usytuowania względem miejsc siedzących. W zależności od mocy urządzeń i wielkości pomieszczenia, zakres możliwości aranżacyjnych zawiera się niekiedy w ściśle określonym przedziale. Możliwości dekoracji takiego pomieszczenia zależą więc w dużej mierze od zastosowanej kolorystki i dodatków.
Ciemny kolor ściany za telewizorem
Bardzo prostym i często stosowanym sposobem na ukrycie telewizora we wnętrzu jest zastosowanie efektu ‘ciemnej plamy’. Tło na którym instalujemy odbiornik jest maksymalnie zbliżone do jego obudowy. Dzięki temu zabiegowi tv staje się mniej widoczny, a jego obecność we wnętrzu zauważalna jest dopiero wtedy, gdy urządzenie jest włączone. Jasne meble lub dekoracyjne przedmioty ustawione na ciemnym tle jeszcze potęgują efekt „znikania”. Taki zabieg sprawdza się we aranżacjach stylizowanych lub klasycznych, gdzie obecność nowoczesnych urządzeń mogłaby zakłócać charakter dekoracji wnętrza.
Telewizor od wielu lat jest stałym elementem salonów i pokoi dziennych. Aranżacja miejsca w którym się znajduje zależy w dużej mierze od charakterów właścicieli i roli jaką to urządzenie spełnia w ich codziennym życiu. Ważnymi elementami pozostają jednak również możliwości przestrzenne, styl wnętrza i pomysł na dekorację.
Sprawdź również:
Granatowa kanapa w salonie – mocny akcent w wystroju Twojego wnętrza
Pomysł na pustą ścianę w salonie. Sprawdź, jak ożywić Twoje wnętrze
5 pomysłów na kolory ścian w salonie