Aranżacja nowoczesnej sypialni na poddaszu - inspiracje i porady

Idealnym sposobem na jak najlepsze wykorzystanie powierzchni domu jest zaaranżowanie przestrzeni mieszkalnej na poddaszu. Można tam zaplanować np. sypialnię, która odizolowana od innych pomieszczeń pozwoli na uzyskanie głębokiego wyciszenia. Urządzanie pokoju pod skosami jest jednak dużym wyzwaniem, dlatego sprawdź, o czym należy pamiętać podczas remontu.

Sypialnia na poddaszu, o czym warto pamiętać?

Aranżacja sypialni na poddaszu wymaga szczególnej uwagi, ale nie należy się zniechęcać, ponieważ efekt końcowy może być zniewalający. Przede wszystkim należy dokładnie pomierzyć wszystkie powierzchnie. Od wysokości ścianek kolankowych będzie zależało jakiej wielkości będą mogły być twoje komody i gdzie umiejscowić szafę i w czy w ogóle znajdzie się dla niej miejsce.

Bardzo dobrym pomysłem jest zabudowa na wymiar, dzięki której można maksymalnie wykorzystać wszystkie zakamarki sypialni na poddaszu, adaptując je jako przestrzeń do przechowywania. Dzięki temu zyskasz różnorodne schowki, a tym samym złagodzisz ostre linie konstrukcji poddasza.

Ustawienie łóżka zależy od tego, jak zbudowane jest twoje poddasze. Pamiętaj, by umiejscowić je tak, by mieć nad nim dużo przestrzeni, co uchroni cię przed uderzeniami w głowę. Jeśli nie masz możliwości ustawienie go pod oknem dachowym, niech stanie na ścianie szczytowej. Zadbaj o dużą ilość punktów świetlnych, która rozświetlą zwłaszcza małą przestrzeń.

Subtelny róż i cegła w sypialni na poddaszu

Jakie kolory sprawdzą się w nowoczesnej sypialni na poddaszu?

Najlepszym kolorem ścian w sypialni na poddaszu jest biel. Sprawia ona, że przestrzeń na strychu wygląda na bardziej przestronną. Zobacz, jaki imponujący efekt uzyskaliśmy malując ściany i sufit sypialni jedną farbą Śnieżka PlamoodpornaŚnieżka PlamoodpornaŚnieżka PlamoodpornaZobacz więcejkup online w ciepłym odcieniu bieli P44 Imponująca. Przestrzeń zdecydowanie wygląda jaśniej i zdaje się być większa. Oprócz koloru białego bardzo dobrze sprawdzą się tu beże i kremy zmiękczające ostry charakter konstrukcji stropu. Możesz również dekorować wnętrze za pomocą subtelnych pastelowych odcieni ulubionych barw. Jeśli lubisz mocne kolory, używaj ich oszczędnie, jedynie w postaci detali.

Nowoczesna sypialnia na poddaszu z białymi ścianami

Jak wykorzystać światło z okien dachowych w sypialni na poddaszu?

Okna dachowe na poddaszu stanowią ważne źródło światła w pomieszczeniu. Przez wzgląd na to, że nikt nie ma szans zajrzeć przez nie do środka - nie ma potrzeby zasłaniania ich. Ozdobienie ich firanami czy zasłonami jest również niemożliwe z przyczyn technicznych, dlatego jedynym sposobem na zakrycie szyby, by ewentualnie ochronić oczy podczas snu przed światłem słonecznym są rolety.

Jeśli to możliwe, w swojej sypialni na poddaszu pod oknami dachowymi ustaw łóżko. Będzie ono dobrze oświetlone w czasie dnia, gdy zdecydujesz się na relaks z książką czy pracę na laptopie. Dzięki temu nie będziesz musiał korzystać ze sztucznego oświetlenia. Ściany pomaluj farbą Śnieżka PlamoodpornaŚnieżka PlamoodpornaŚnieżka PlamoodpornaZobacz więcejkup onlineP37 Ponadczasowa. Jasne powierzchnie sprawią, że nowoczesna sypialnia na poddaszu będzie jeszcze bardziej rozświetlona.

Dobrym pomysłem jest również ustawienie pod oknami roślin doniczkowych. Nie tylko będą atrakcyjnym elementem dekoracji, ale przede pozytywnie wpłyną na jakość powietrza w twojej niewielkiej sypialni na poddaszu.

Łóżko ustawione pod oknami dachowymi w sypialni na poddaszu

Więcej niż sypialnia na poddaszu. Aranżacja

Jak urządzić nowoczesną sypialnię na poddaszu, jeśli do dyspozycji masz dużą przestrzeń? Oprócz przestrzeni przeznaczonej do spania spróbuj stworzyć w niej kąt do relaksu. Wygodne miękkie niskie siedziska, niskie stoliki, miękkie wełniane koce czy pleciona podwieszana huśtawka zagwarantują przyjemny wypoczynek i regenerację w ciągu dnia, bez naruszania posłanego łóżka. Taka aranżacja sypialni na poddaszu pozwoli zachować porządek i zagwarantuje idealny relaks.

Białe ściany i podłoga w sypialni na poddaszu

Malując swoją nowoczesną sypialnię na poddaszu na biało, np. farbą Śnieżka PlamoodpornaŚnieżka PlamoodpornaŚnieżka PlamoodpornaZobacz więcejkup onlineP01 Niewątpliwa, pomyśl również o białej podłodze. Białe drewniane deski nadają się do tego miejsca doskonale. Białe pokrycie podłóg wybierane jest dosyć rzadko z powodu brudu, który się na nią nanosi i który jest bardzo widoczny. Pamiętaj jednak, że w twojej sypialni na poddaszu panuje najmniejszy ruch w całym domu, więc utrzymanie białej podłogi w czystości nie jest trudne. Taka całkowicie biała, przestronna przestrzeń łamie stereotyp ciasnego i ciemnego poddasza i sprawi, że nowoczesna sypialnia na poddaszu będzie miejscem, w którym będziesz spędać więcej czasu.

 

Przeczytaj także:

Aranżacja wygodnego i przestronnego salonu na poddaszu - inspiracje
Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? - porady eksperta
Pokój dla chłopca na poddaszu – wykorzystaj przestrzeń w efektywny sposób

Galeria:

subtelny_roz_w_sypialni.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny