Beżowa sypialnia – inspiracje, obok których nie przejdziesz obojętnie!

Beżowe ściany w sypialni to bardzo dobry sposób na stworzenie pomieszczenia, w którym zapanuje spokój oraz harmonia tak bardzo potrzebne w tego typu przestrzeni. Z tego tekstu dowiesz się, jak powinna wyglądać beżowa sypialnia oraz poznasz kilka ciekawych pomysłów, które pomogą Ci stworzyć Twój własny azyl do codziennego relaksu.

Beżowa sypialnia nie wychodzi z mody

Beżowa sypialnia to kwintesencja uniwersalności. Ten niezwykły kolor jest chętnie wykorzystywany przez wszelkiego rodzaju dekoratorów wnętrz, którym zależy na uzyskaniu unikalnej atmosfery pełnej spokoju oraz harmonii.

Uniwersalność beżów w sypialni polega na tym, że ten kolor sprawdza się w niemal każdej aranżacji wnętrz. Poznaj przykładowe zastosowania:

  • styl skandynawski – zamiast wykorzystywać pastelowe odcienie szarości oraz bieli, możesz śmiało pomalować ściany na beżowo. Dodaj do tego zasłony z lnu, narzutę na łóżko i beżowe poduszki. Nie trzeba niczego więcej, by cieszyć się spokojną sypialnią w stylu skandynawskim;
  • styl glamour – w tym przypadku nie chodzi wcale o przepych oraz krzykliwy charakter takiego pomieszczenia. Dzięki beżom uda Ci się uzyskać nieco skrytą elegancję, która z całą pewnością wpisuje się w standardy, do jakich zdążył przyzwyczaić nas styl glamour;
  • styl nowoczesny – w nim też beżowe ściany sprawdzają się bardzo dobrze. Urządzone w minimalistyczny sposób wnętrze zostanie ocieplone i zyska wiele przytulności, która jest niezbędna w pomieszczeniu takim jak sypialnia.

Beżowe ściany w sypialni – zalety rozwiązania

Beżowe ściany w sypialni mają wiele zalet, które pokrótce opisaliśmy poniżej.

  1. Doskonała baza do dalszych aranżacyjnych podróży – wystarczą Ci tylko dobrze dobrane dodatki, by zamienić zwykłą sypialnię w pełną uroku przestrzeń do odpoczynku.
  2. Uniwersalizm – więcej pisaliśmy o nim wyżej. Beżowe ściany odnajdują się w niemal każdej aranżacji.
  3. Idealne do małych przestrzeni – jeśli Twoja sypialnia jest niewielka, to beżowe ściany sprawią, że będzie przestronniejsza.
  4. Świetne do wypoczynku – cieliste odcienie wniosą do pomieszczenia wiele ciepła i spokoju, które sprzyjają ładowaniu akumulatorów przed kolejnym ciężkim dniem.
  5. Niewymagające – zaaranżowanie beżowej sypialni nie jest trudne i może to zrobić niemal każdy bez wielkiego doświadczenia w dekoratorstwie wnętrz.

Beżowa sypialnia – jakie dodatki i kolory sprawdzą się w tym wnętrzu?

Jeśli chodzi o dodatki, które dobrze wkomponują się w beżową sypialnię, to z całą pewnością są to wszelkiego rodzaju naturalne materiały. Meble powinny być jasne i dopasowane do zwiewnych tkanin, ceramicznych elementów oraz szklanych pamiątek. Bardzo przyjemny efekt wprowadzą też suche kwiaty ułożone w nieco artystyczny sposób w pustych wazonach. Dla kontrastu, po drugiej stronie sypialni możesz umieścić żywe, zielone rośliny.

Co do kolorów, to bardzo ważny jest wybór odpowiedniej farby, która charakteryzuje się dobrym kryciem oraz odpornością na ścieranie. Warto też, żeby produkt, na który się zdecydujesz, występował w wielu kolorach. W końcu beżowy może mieć naprawdę dużo odcieni. Wszystkie te warunki spełnia farba Śnieżka Barwy Natury.

Kolory dodatków to z pewnością biel, szarości, czerń, odcienie niebieskiego czy róż w delikatnie przybrudzonej formie. Pamiętaj, że beżowa sypialnia nie do końca lubi się z krzykliwymi i bardzo charakterystycznymi barwami. Szukaj więc stonowanych rozwiązań.

Beżowa sypialnia nowoczesna – inspiracje ze Śnieżką

Skoro już wspomnieliśmy o farbie Śnieżka Barwy Natury, sprawdź też nasze przykładowe aranżacje, które pozwolą Ci na stworzenie ciepłego i pełnego spokoju pomieszczenia do relaksu. Potraktuj je jako gotowe rozwiązania lub inspiracje do własnych poszukiwań.

Sypialnia beżowa – naturalnie

W tej aranżacji widać fascynację naturą oraz rozwiązaniami nieco rustykalnymi. Ściana pomalowana kolorem 135 Jaśminowa Aleja, ogromne łóżko oraz dodatki w odcieniach beżu sprawiają, że ma się poczucie przebywania w świadomie dekorowanym pomieszczeniu pełnym wewnętrznego spokoju.

Sypialnia beżowa – boho

Beże pasują również do stylu boho, w którym podstawowymi elementami są plecione dodatki w kolorze drewna. W tej aranżacji wykorzystano kolor 102 Piaszczysta Plaża i uzyskano klimat rodem z wiejskiej sypialni. Sielankowa atmosfera bije od tego pomieszczenia i nie ma jak od niej uciec. Całości dopełniają zielone rośliny – przełamują nieco pustynny klimat.

Beżowe ściany w sypialni – przytulnie

Nowoczesna sypialnia w beżach w przytulnym wydaniu to wszystko, co znajdziesz w tej aranżacji. Nieszablonowe dodatki w postaci stolika nocnego i suchych roślin w wazonie dobrze komponują się z jasnymi ścianami w kolorze 156 Stalowe Magnolie.

Beżowe ściany w sypialni – ciepło

Od tej aranżacji wydaje się bić ciepła atmosfera rodem ze skandynawskich sypialni. Dużo poduszek, koców, materiałów oraz drewniane dodatki w połączeniu z farbą 101 Posrebrzane Żyto to wszystko, czego możesz potrzebować do stworzenia ciekawej beżowej aranżacji.

Beżowe ściany w sypialni – przestronnie

Z pozoru ta aranżacja może wydawać się pusta, ale to właśnie o to chodziło. Poczucie swobody miało towarzyszyć każdemu, kto znajdzie się w tej sypialni. Duże okno idealnie doświetla pomieszczenie, a drewniana podłoga i ściana pomalowana farbą 172 Perłowy Pył tworzą ciekawą całość, w której chce się odpoczywać.

Stwórz własną beżową sypialnię

Beżowa sypialnia, jak już wspominaliśmy, nie jest trudna do uzyskania. Wystarczy tylko dobra farba, kolorystycznie dobrane dodatki oraz świadomość tego, jaką dokładnie atmosferę chce się uzyskać. Podczas urządzania tego pomieszczenia pamiętaj o tym, by starać się jak najbardziej wyeksponować jego relaksacyjny charakter. Wszystko powinno być spokojne, pełne harmonii oraz zachęcające do odpoczynku.

Jesteśmy ciekawi, jak wygląda Twoja sypialnia zaaranżowana przy pomocy beżu. Prześlij nam kilka zdjęć i pokaż, co udało Ci się osiągnąć!

Zobacz inne artykuły

Galeria:

sypialnia_z_wiklinowym_fotelem_P13_Nieszablonowa.png
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny