Czerń we wnętrzach - jak podkreślić charakter pomieszczenia?

Na myśl o czerni we wnętrzach – czarnym kolorze ścian, mebli lub dekoracji nie jednej osobie włos by się na głowie zjeżył, jednak wciąż pojawiają się nowe pomysły na czarne wnętrza, które sprawią, że mieszkanie lub dom przepełnione czernią będzie wyglądało magicznie.

Czarna kanapa

Czarna magia

Na myśl o czerni we wnętrzach – czarnym kolorze ścian, mebli lub dekoracji nie jednej osobie włos by się na głowie zjeżył, jednak wciąż pojawiają się nowe pomysły na czarne wnętrza, które sprawią, że mieszkanie lub dom przepełnione czernią będzie wyglądało magicznie.

Sypialnia w czerni

Osoby, które chcą spróbować przygody z czarnym kolorem we wnętrzu, jednak boją się zbyt mrocznego efektu, powinny pamiętać, że nie wszystko w pokoju musi być czarne. Wystarczy pomalować czarną farbą wyłącznie jedną ścianę. W przypadku sypialni, idealnie do tego nada się ściana granicząca z łóżkiem. Dekoracyjnie pomalowana ściana może stanowić piękne, eksponujące ramę łóżka, wezgłowie, które sprawi, że sypialnia będzie bardziej tajemnicza i wyrafinowana.

najedź myszką na zdjęcie po podpowiedź

Nowoczesny salon w czerni

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, które dzięki czarnym ścianom zyska dramatyczny i elegancji wygląd. Malując ściany na czarno, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń, dlatego całkowitą czerń stosować warto wyłącznie w przestronnych i dobrze oświetlonych pokojach z wysokimi sufitami. Nie bez znaczenia w przypadku nowoczesnego salonu w czerni pozostają dodatki – duże lustro na ścianie lub ramki ze zdjęciami zdziałają cuda.

Biało-czarne wnętrze

Biel i czerń we wnętrzach

Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą kolorów kontrastujących. Biel i czerń we wnętrzach znajdują się po przeciwległych biegunach, tworząc maksymalną sprzeczność, dlatego połączenie to uwielbiane jest przez dekoratorów wnętrz. Szczególnie modnym motywem, w tym sezonie, są szerokie, czarno-białe pasy, które wyglądają nowocześnie, dynamicznie i awangardowo. Graficzny czarno-biały wzór nada każdemu wnętrzu rytmicznej harmonii – takie zestawienie kolorów doskonale pasuje do sypialni, salonu, ale także kuchni, łazienki, czy pokoju dziecka.

Prążki na ścianie

Kolorystyczny balans

Czerń pięknie współgra z całą paletą barw. Wybór odpowiednich zestawień zależy przede wszystkim od pożądanego efektu. Jeśli chcemy, aby czarny kolor dominował we wnętrzu, warto zestawić go z łagodnymi barwami, takimi jak jasne odcienie szarości, pastelowe żółcie lub lawendowe fiolety, które pozwolą na zachowanie odpowiedniego balansu. Decydując się na wprowadzenie do wnętrza zaledwie kilku czarnych niuansów, z powodzeniem można zestawić czerń z bardziej odważnymi kolorami – czerwienią lub nawet brązem.

Czarna ściana w salonie

Efekt WOW!

Nic nie podkreśla charakteru wnętrza jak dodatki, dlatego pomysły na czarne wnętrza nie muszą ograniczać się do przemalowania ścian. Warto postawić na czarne, połyskujące tkaniny oraz inne elementy dekoracyjne, takie jak ramki, czy wazony. Ponadto czerń idealnie łączy się z metalami szlachetnymi, dlatego w nowoczesnym salonie w czerni lub sypialni w czerni nie może zabraknąć srebrnych albo złotych dekoracji.

Galeria:

czarna_kanapa.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 5,0 - Ilość głosów: 4
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny