Jak urządzić pokój piłkarski dla chłopca? Wykorzystaj najlepsze pomysły!

Sukces Roberta Lewandowskiego to historia o tym, jak z pasji uczynić zawód. Twoje dziecko kocha piłkę nożną? Pokaż mu, że jego hobby jest ważne. Stwórz takie warunki i otoczenie, by wiedział, że jego zainteresowania się liczą.

Spis treści

1. Pokój dla chłopca – piłka nożna jako motyw przewodni

2. Pokój piłkarski dla chłopca – czego nie może w nim zabraknąć?

3. Pokój piłkarski – jak urządzić wnętrze dla małego fana sportu?

Przestrzeń dziecka powinna odzwierciedlać jego osobowość i być przejawem pasji. Jeśli Twój maluch jest fanem futbolu, dlaczego nie wykorzystać piłki nożnej jako głównego motywu w aranżacji pokoju? Wcale nie musisz wydawać na to fortuny. Podpowiemy Ci, jak udekorować wnętrze, w którym duch sportu odgrywa główną rolę.

Pokój dla chłopca – piłka nożna jako motyw przewodni

Akcesoria piłkarskie do pokoju chłopca to istotny element, ale pamiętaj, że miejsce ma inspirować i akcentować to, co ważne. Nie można w nim przesadzić z powtarzalnością motywu piłki nożnej w każdym detalu. Pokój musi być również praktyczny, z odpowiednim łóżkiem i systemem do przechowywania. Niezbędne jest biurko, bo oprócz piłkarskich treningów Twoje dziecko chodzi do szkoły. Musi mieć zatem odpowiednie warunki do odrabiania lekcji. Sprzęt, taki jak duży monitor do komputera czy telewizor, to akcesoria niezbędne, kiedy Twój mały sportowiec z zacięciem oddanego kibica ogląda mecze ulubionych drużyn.

 

Oświetlenie i kolory powinny pomagać dziecku w osiąganiu jego celi. Ciemne pomieszczenie może okazać się przytłaczające i wzbudzać w dziecku apatię. Do sportu potrzebna jest przecież energia. Futbol to w zasadzie trzy kolory: biały, czarny i zielony. Ich umiejętne zestawienie musi być spójne. Poza tym wcale nie musisz używać w pokoju zieleni. Biały i czarny podkreślą praktycyzm i minimalizm miejsca. Dobrze komponują się z one innymi odcieniami. Duże okno w połączeniu z jasnoszarym kolorem ścian w odcieniu 123 Mglisty Świt rozświetli wnętrze, a dodatki w postaci litego drewna i miękki dywan wniosą powiew ciepła i stworzą przytulną atmosferę.

 

Pokój piłkarski dla chłopca – czego nie może w nim zabraknąć?

Piłka na milion sposobów

Producenci zabawek i dekoracji prześcigają się w pomysłowości akcesoriów o futbolowej tematyce. Dzieci uwielbiają dodatki, które pokazują ich pasje. Dywan imitujący boisko oraz plakaty z ulubionymi piłkarzami to tradycyjne dodatki. Poduszki i pościel, specjalna pufa czy nawet lampka w takim kształcie nie zaskakują w pokoju małego piłkarza. Sufit może imitować boisko, a łóżko być jednocześnie bramką. Możesz również kupić trójwymiarowe obrazy i naklejki z efektem specjalnym, w których piłka przebija ścianę. Piórnik, zegar, a nawet kubek do picia będzie piłkarskim dodatkiem w świecie małego sportowca.

 

Kolory grają w tym meczu ważną rolę

Zieleń uspokaja i – choć pięknie się łączy z szarościami i żółcią – wydaje się zbyt oczywista. Biało-czarny pokój nawiązuje stylem do klasycznych wnętrz. Ma charakter skandynawskiego nurtu w aranżacji wnętrz, który odznacza się prostotą. Zdarza się, że dziecko chce mieć piłkarski pokój w barwach swojego klubu. Oczywiście połączenie intensywnej czerwieni, z żółtym i niebieskim jest możliwe, ale może nie warto iść w kierunku krzykliwych akcentów? Przestrzeń dziecka musi być przyjazna i podzielona na miejsce do nauki, relaksu i zabawy. Jasne wnętrza to spokój, ład i harmonia. Stworzysz je za pomocą farb Śnieżki Plamoodpornej P44 Imponująca lub P19 Definitywna. Chłopiec, który bierze aktywny udział w treningach, a piłka jest wpisana na stałe w jego codzienny harmonogram, musi w odpowiedni sposób się relaksować i wyciszać. Jego pokój i kolorystyka powinny temu sprzyjać.

Meble tworzą atmosferę wnętrza

Najodpowiedniejsze będą takie sprzęty, których budulcem jest drewno. Nie wiesz, jak długo Twoja latorośl będzie cieszyć się tym, co robi. Dzieciom szybko zmieniają się zainteresowania. To naturalne, gdyż odkrywają siebie i otaczający je świat. Próbują różnych rzeczy i często zmieniają swoje hobby. Zielone szafy i komody doskonale podkreślają piłkarskie pasje dziecka, ale nie są uniwersalne. Czy nie lepiej zainwestować w takie wyposażenie pokoju, które jest neutralne i pozostanie z dzieckiem na dłużej? Najodpowiedniejszą opcją będą meble w białych kolorach lub naturalnym odcieniu surowego drewna. To trwały i solidny materiał, o ponadczasowej kolorystyce, wpisujący się w każdy styl i pasujący do każdego wieku dziecka.

 

Pokój piłkarski – jak urządzić wnętrze dla małego fana sportu?

Zieleń? Proszę bardzo!

Skoro Twoje dziecko upiera się, by piłkarski pokój w jakiejś części kojarzył się z soczystą trawą boiska, możesz jedną ścianę pomalować w tym odcieniu, a pozostałe utrzymać w jasnych tonacjach. Jeśli podobają Ci się meble w kolorze zielonym i koniecznie chcesz, by zdobiły przestrzeń malucha, to najlepszym tłem do ich wyeksponowania będzie spokojna szarość jak ta z kolekcji Śnieżka PlamoodpornaP46 Racjonalna. Uważaj, aby zieleń nie stała się zbyt krzykliwa. Wybierz zatem stonowany kolor frontów. Efektowne dodatki w kształcie piłki podkręcą charakter pokoju. Zielony dywanik doda miękkości, a elementy siatki na suficie lub wokół łóżka podkreślą spójność piłkarskiej aranżacji.

Odwaga w kolorach

Twoje dziecko ma charakter i chcesz podkreślić to w kolorystyce wnętrza? Jasne, ale uważaj, jak łączysz kolory. Bycie bohaterem boiska to jedno, ważniejszym aspektem jest taktyka. Warto się nią kierować, jeśli zdecydujesz się na brawurowe, kolorystyczne zagranie, jakim jest połączenie mocnej, głębokiej szarości P39 Rozważna z ostrą żółcią P31 Energiczna. Aby wygrać ten mecz, sięgnij po pomoc do kreatora Śnieżki Plamoodpornej. Na stronie producenta znajdziesz podpowiedź jak łączyć ze sobą kolory, tak by dobrze współgrały.


Sprytna porada Śnieżki

Jeśli stosujesz w pomieszczeniu energiczne i żywe barwy, warto wyciszyć je spokojnym kolorem. Żółty stanie się mniej ostry, jeśli połączymy go ze spokojnym odcieniem szarości. Na takie nowoczesne fuzje kolorystyczne decyduj się, urządzając duże, otwarte przestrzenie. W małych metrażach podobne zestawy nie odbiją światła i dodatkowo pomniejszą pokój.


Futbol w pokoju maluszka

Możesz od najmłodszych lat zachęcać dziecko, by grało w piłkę. Nawet jeśli nie stanie się fanem tej dyscypliny, przysłuży się to jego rozwojowi i zdrowiu. Aranżacja pokoju w stylu piłkarskim na wczesnym etapie życia malucha jest wyborem rodzica i mało mówi o jego pasji. Dziecko stoi dopiero przed szansą poznania siebie i swoich umiejętności. Na razie wystarczy tylko piłka i przestrzeń do zabawy. Niech miejsce kreuje bezpieczną przystań. Puszysty dywan ochroni przed upadkiem, a stonowane kolory będą sprzyjać drzemkom i wyciszeniu po zabawie.

 

Wybierz odpowiedni projekt dla swojego dziecka – niech poczuje się jak na prawdziwym boisku. Plakat z ulubionym piłkarzem podsyci zapał do grania, ale najważniejsze, by mały sportowiec czuł się dobrze w swojej przestrzeni. Jego pokój powinien być funkcjonalny i zapewniać mu spokój oraz bezpieczeństwo. Odpowiednia aranżacja na pewno w tym pomoże. Jeśli wahasz się co do kolorów, sprawdź paletę farb Śnieżka Barwy Natury lub Śnieżka Plamoodporna. To jak? Gramy razem?

 

Sprawdź także:

Kosmiczny pokój dla chłopca – pomysł na kreatywne wnętrze
Pokój dla chłopca na poddaszu – wykorzystaj przestrzeń w efektywny sposób
Jak urządzić mały pokój dla chłopca? Kreatywne pomysły w niewielkim wnętrzu

Galeria:

pokoj_z_telewizorem_i_siatka_Sniezka_Barwy_Natury_120_Grafitowy_Mural.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 0,0 - Ilość głosów: 0
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny