Jesień i zima - poznaj trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Kasztany wykluły się już z łupin, liście zżółkły, poczerwieniały i opadły na ziemię. Na zewnątrz panuje deszcz, wiatr i chłód, co oznacza, że mamy jesień w pełni. Największym marzeniem większości z nas jest teraz zaszyć się w swoim ciepłym domu i przetrwać w nim do wiosny. I to jest naprawdę świetny pomysł, zwłaszcza, że autorytety świat designu podpowiadają, jakimi barwami należy się otoczyć, by sezon jesień/zima 2016 spędzić w modnej kolorystyce.

Zielone oazy

Mimo że panorama za oknem nie przypomina już tej pięknej idylli, pełnej soczystych odcieni zieleni, bujnie porastającej drzewa, krzewy i trawniki, to właśnie zielony kolor jest jednym z najgorętszych trendów, panującym w czasie stopniowego obniżania się temperatury powietrza. Zieleń jest absolutnym must-have we wnętrzach i może być używana w każdej możliwej postaci, od pokrycia ścian, przez obicia mebli po elementy dekoracji. Będąc kolorem przewodnim aranżacji, dodaje pomieszczeniu życia i świeżości, wprowadzając przyjemny, pozytywny nastrój.

kOLOR ZIELONA MILA W SALONIE

Użyta w formie akcentów, dodaje wnętrzom głębi. Pięknie komponuje się z neutralnym, ciepłym brązem i naturalnymi materiałami typu skóra i len, ale nie należy bać się połączenia zielonego z intensywnymi kolorami pastelowymi, podobnie jak na prezentowanym przykładzie. W naszej aranżacji użyliśmy farby Śnieżka Satynowa w odcieniu 534 Zielona Mila.

 

Szarości i biele ciągle w modzie

Tegoroczna paleta jesienno-zimowych kolorów prezentuje silny wpływ barw neutralnych – bieli i szarości. Faktem jest, że oba kolory nie tracą na popularności. Nie ma jednak wątpliwości, że ich miękki i spokojny charakter łatwo daje się łączyć z innymi, nawet bardzo intensywnymi barwami. I wychodzą z tego bardzo zgrane duety lub szersze kompozycje barwne. Szczególnie dobrze wyglądają jednak zestawione obok siebie.

kolor szary w łazience

Szarość i biel wzajemnie na siebie oddziałując, dodają pomieszczeniom klasy i odrobiny przyjemnej sterylności. Wnętrza utrzymane w takiej kolorystyce, nie tylko są jasne, ale wyglądają na bardziej przestronne i zdają się mieć w sobie więcej powietrza. Dlatego przebywanie w nich pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. W realizacji naszego projektu łazienki wykorzystaliśmy lateksowe farby z dodatkiem silikonu Śnieżka Kuchnia-Łazienka w odcieniach 805M Grota Solna i 901S Śnieżnobiała.

 

Udomowiona wersja różu

Kolorem, który podobnie jak zieleń, szarość i biel ma teraz swój czas, jest różowy. Róż ściśle wiąże się z kobiecością, tak jak niebieski ma tendencję do podkreślania męskości, również w świecie projektowania wnętrz. Niektórzy uważają, że ten stereotyp jest jedynie chwytem marketingowym, inni zaś wskazują na to, że kobiety z natury zaprogramowane są, by kochać bardziej czerwone, ciepłe odcienie, podczas gdy mężczyźni skłaniają się bardziej w stronę zieleni i błękitów.

Róż w salonie

Bez względu na te teorie, nie ma wątpliwości, że różowy na ogół wiąże się ze wszystkim, co delikatne i piękne. Nie oznacza to jednak, że może być obecny jedynie w kobiecej sypialni lub pokoju małej dziewczynki. Jego pastelowa wersja, subtelna i spokojna, to bardzo dobra propozycja do nowoczesnego salonu, który dzięki niej staje się ciepły i przytulny. Jeśli oczekujesz od różu efektu podobnego jak na prezentowanym zdjęciu, skorzystaj z farby Śnieżka Satynowa w kolorze 531 Figlarny Róż. W takiej przestrzeni na pewno w dobrym humorze przetrwasz i jesień i zimę.

Jeśli zatem zaczynasz odczuwać zbliżającą się jesienną depresję, najlepszym sposobem, by ją przegonić, jest delikatna zmiana wnętrza. Proponowane kolory ścian dodadzą mu świeżości, a Tobie siły i energii potrzebnej w oczekiwaniu na pierwsze cieplejsze promienie słońca wczesną wiosną.

 

Galeria:

531_Figlarny_roz_w_sypialni_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,7 - Ilość głosów: 6
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny