Jesienna metamorfoza wnętrz. Trendy

Lato powoli odchodzi w zapomnienie przy wtórze dźwięków pękających łupin kasztanów. Dni robią się coraz krótsze, liście opadają z drzew i temperatura jest coraz mniej łaskawa. Przed nami perspektywa długich, ciemnych i zimnych wieczorów, które odbierają energię, obniżają nastrój potęgując senność.

Jest jednak sposób, by przetrwać ten czas i z zapasem pozytywnej energii cieszyć się każdą chwilą. Dobrym pomysłem na „przetrwanie” jest metamorfoza mieszkania. Zmiany nie muszą być duże. Wystarczy przemalować ściany na inny kolor, by wprowadzić do wnętrz świeżość i przyjemną atmosferę.

Zieleń w każdej postaci

Gdy za oknem zieleń obumiera ustępując miejsca szarości i brudnym brązom, polecamy zachować wspomnienie po niej w swoim wnętrzu. Zielony kolor bowiem ożywia przestrzeń przez swój ścisły związek z bujną, soczystą roślinnością, która wiosną i latem pachnie, lśni w słońcu, kołysze się na wietrze i wytwarza niezbędny tlen. Zieleń jest synonimem życia, więc warto na nią postawić, chcąc odpędzić od siebie widmo letargicznej jesieni.

Co powiesz na zieloną kuchnię? Zielony kolor pasuje zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji, więc nie musisz specjalnie niczego zmieniać. Proponujemy idealną do tego pomieszczenia farbę Śnieżka Plamoodporna.

Z elementem retro

Jeśli zdecydujesz się na zmianę nie tylko koloru ścian, ale również zechcesz wprowadzić do wystroju inny element nowości, proponujemy poszukać inspiracji w minionych epokach i postawić na retro. To lekki, przyjemny nurt, który na pewno poprawi jesienny nastrój. Nawiązując do historii, meble i dekoracje retro wydają się być wyjątkowe i zdają się skrywać w sobie jakąś tajemnicę. Idealnym tłem uwydatniającym unikalne cechy tych sprzętów i dodatków są jasne, pastelowe kolory.

pomieszczenie w stylu retro

W ofercie Śnieżki jest wiele odcieni, które wspaniale sprawdzają się w tej roli. Tym razem naszą propozycją, zgodną z obowiązującym trendem, jest emulsyjna farba lateksowa Śnieżka Barwy Natury 141 o barwie Wiosenny Deszczyk. Świeży, orzeźwiający kolor przypominający satynowe, majowe krople spadające z nieba, dodadzą wnętrzu lekkości. Wiosenny deszczyk również wspaniale rozjaśni wnętrze, co będzie idealną kontrą dla ciemnych popołudni.

Powrót do natury

Wiosną i latem więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, jeżdżąc do lasu, spacerując po łąkach i polach, przebywając nad jeziorem i w samym jeziorze. Doświadczamy natury w jej najpiękniejszych aspektach, wsłuchując się w odgłosy ptaków, owadów, szum rzeki, czy ciesząc oczy kolorami liści na drzewach, kwiatów i owoców nagrzanych słońcem. Najlepszym sposobem, by być blisko natury przez cały rok, jest wprowadzenie do aranżacji litego drewna w jego oryginalnym kolorze. Mimo, że wydaje się to być jedynie namiastką doznań przeżywanych w kontakcie z żywą przyrodą, drewno bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie i zbliża nas do natury.

pokoj dla dziecka

W zestawieniu ze ścianami pomalowanymi na kolor kojarzący się z gorącym latem na pewno będzie skutecznym sposobem na jesienną chandrę. Sprawdzi się to zwłaszcza w pokoju dzieci, które najmocniej odczuwają tęsknotę za wakacjami. W naszej aranżacji użyliśmy ciepłej barwy 129 Upalna Sawanna z palety farb Śnieżka Barwy Natury, która gwarantuje energię i ciepło, dodatkowo pozytywnie nastrajając do świata.

Skandynawska oszczędność

Tym, czego nam najbardziej brakuje jesienią, jest światło. Proponujemy zatem zmianę wnętrza w prawdziwe królestwo jasności. Najlepszym sposobem na to jest czerpanie ze stylu skandynawskiego, który hołdując bieli sprawia, że pomieszczenia stają się wyjątkowo jasne i przestronne. Skandynawski minimalizm przejawiający się w oszczędnej ilości sprzętów i dodatków sprzyja jasności i świeżości. Reszta to kwestia odpowiedniej farby. W naszej aranżacji użyliśmy farby Śnieżka Plamoodporna. 

Jeśli zdecydujesz się na kolor P35 Zjawiskowa, Twoje mieszkanie będzie rozświetlone, wyda się większe, tym samym stanie się wspaniałym azylem w trakcie długiej jesieni i zimy.

Jest wiele sposobów na to, by jesień nie była smutna i nudna. Czasem niewielka zmiana w aranżacji wnętrza może bardzo pozytywnie wpłynąć na nastrój nie tylko w mieszkaniu, ale również w sercu, odganiając jesienna depresję. Farby od Śnieżki są w tym prawdziwymi ekspertami.

 

Galeria:

jesienna_metamorfoza_salon_600.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny