Kolor morski we wnętrzach - zobacz 5 nowoczesnych aranżacji

Kolor morski jest mieszanką błękitu i zieleni. To kolor czystego oceanu – kojący, wychładzający, wyciszający. I, jak się okazało całkiem niedawno w wyniku badania przeprowadzonego przez brytyjskiego producenta papieru, jest to Ulubiony Kolor Świata. Zatem jeśli jeszcze z jakiegoś powodu kolor morski nie znalazł się jeszcze na twojej ścianie, czas najwyższy to nadrobić. Oto pięć nowoczesnych aranżacji z użyciem koloru mórz i oceanów.

Pół roku gromadzenia próbek kolorystycznych uznanych za ulubione przez osoby biorące udział w badaniu, wyłoniono zwycięzcę – barwę, która łączy w sobie te, które przesyłane były najczęściej. I jest to kolor morski. Od nazwiska autorki wygranej próbki nazwany Marrs Green. Już wcześniej było wiadomo, że kolory niebieski i zielony to barwy faworyzowane przez większość ludzi. Badanie tylko to potwierdziło. Czyżby podświadoma tęsknota za praoceanem? A może po prostu zawsze żywe wspomnienia nadmorskich wakacji? Jedno jest pewne – kolor morski ma niebagatelny wpływ na samopoczucie.

Chłodna niebieskozielona barwa działa tonizująco na układ nerwowy. Pomaga się wyciszyć, uspokoić, zrelaksować. Morski kolor sprawdzi się wspaniale w salonie, domowym biurze, sypialni, pokoju dziecka, łazience. Jedynym pomieszczeniem, do którego nie zalecamy zimnego koloru morskiego jest kuchnia. Chyba, że domownicy są na ścisłej diecie. Chłodne kolory, szczególnie niebieski, hamują wydzielanie soków żołądkowych, a tym samym ograniczają apetyt i spowalniają trawienie.

Kolor morski we wnętrzu

Morski kolor w salonie to zawsze trafiony wybór. Nadaje pomieszczeniu naturalną harmonię i wprowadza do niego spokój. Jednocześnie to intensywna, wyrazista barwa, co sprawia, że pokój ze ścianami w kolorze morskim ma zdecydowany charakter. Z tego też powodu kolory towarzyszące powinny być neutralne – najlepsze będą biele, beże, szarości i brązy.

Wnętrze w kolorze morskim

Kolor morski doskonale sprawdza się również w sypialni. Błękitno zielone ściany i dodatki pomogą osiągnąć ukojenie nerwów przed snem. Pod warunkiem, że nie czytasz przed snem na ekranie telefonu lub tabletu. Akurat ten błękit wpływa bardzo szkodliwie na zdolność zasypiania i późniejszą jakość snu.

Kolor morski w pokoju dziecięcym

Z podobnych powodów kolor morski jest doskonały do pokojów dziecięcych. Do prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują wyciszenia zmysłów i dużej ilości zdrowego snu.

Miejsce do pracy w kolorze morskim

W domowym biurze barwa morska sprawdzi się równie dobrze. Szczególnie jeśli twoja praca wymaga skupienia. Jeśli jednak wykonujesz prace kreatywna, postaw na barwy ciepłe – czerwień, pomarańczowy, żółty.

Kolor morski w łazience

Na koniec łazienka. Nie wszyscy lubią zimne kolory w domowym spa. Ale jest duża rzesza zwolenników tego rozwiązania. Kolor morski połączony z bielą płytek nada wnętrzu klimat greckich wakacji. W naszej szerokości geograficznej to propozycja zdecydowanie warta rozważenia. Kiedy za oknem nastanie jesienna słota, we własnej wannie będzie można poczuć się jak na wczasach.

Galeria:

morskie_wnetrza.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 5,0 - Ilość głosów: 5
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny