Kremowy kolor wnętrz - inspiracje

Kremowy kolor jest jednym z najczęściej wybieranych odcieni farb ściennych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest to barwa neutralna, która nie rzuca się w oczy, nie gryzie się z żadnym innym kolorem i dzięki temu pasuje do wszystkiego, zwłaszcza do nudnych pomieszczeń urządzonych bez polotu. Jednak to, co dla jednych może wydawać się nudne, dla innych może być niezwykle wartościowym składnikiem udanego projektu. Dzięki temu, że swobodnie wpisuje się w różne stylistyki, zwykle stanowi ważny element całości aranżacji wnętrz.

Kuchnia w sytlu rustykalnym

Styl rustykalny bazuje na naturalnych materiałach jak drewno, kamień i cegła. We wnętrzach w tym stylu szczególnie eksponowana jest biel i jej pochodne, jak różne kremowe kolory. Jeśli zdecydujemy się na drewniane, bielone meble w kuchni, ściany najpiękniej będą wyglądały, gdy pokryjemy je o parę tonów ciemniejszym kolorem, by odróżniały się od sprzętów i nie zlewały się z nimi.

Z pomocą nam tu przyjdzie farba lateksowa Śnieżka Eko Plus. Ten odcień idealnie pasuje do rustykalnych aranżacji wnętrz, w których inspiracji szuka się w naturze. Razem z drewnianą podłogą i białymi meblami tworzy we wnętrzu harmonię i przywołuje sielskie chwile spędzone na wsi.

Łazienka w stylu angielskim

Art Deco był popularnym prądem w latach dwudziestych XX wieku, jednak mimo upływu czasu jego charakterystyczne piękno nadal nie wychodzi z mody. Łazienka Art Deco opierając się na tych wymogach staje się eleganckim pomieszczeniem o głębokim i śmiałym wyglądzie estetycznym. Poszukuje on bowiem piękna w funkcjonalnych przedmiotach i skupia w sobie wzory geometryczne, czyste linie oraz żywe i jasne kolory. Dlatego wszelkie odcienie koloru szarego doskonale wpisują się w jego założenia.

W naszej propozycji  jednym z głównych komponentów aranżacji są ściany pomalowane lateksową farbą Śnieżka Plamoodporna w kolorze P39 Rozważna, który jest idealnym uzupełnieniem oświetlenia, użytych sprzętów i wzorów na posadzce. Cała kompozycja jest jasna, wręcz rozświetlona i nadaje łazience wyrafinowanego sznytu.

Nowoczesny salon

Kolor kremowy ma tę zaletę, że zawsze wygląda dobrze, niezależnie od pory roku oraz ilości światła dziennego. Sam będąc odcieniem neutralnym, wspaniale komponuje się z każdym rodzajem materiałów, z których wykonane są sprzęty i dekoracje. Dlatego bez problemu asymiluje się z nowoczesnym designem, z całym jego nasyceniem kształtów, faktur i barw, stojąc na straży harmonii we wnętrzu. Nawet najbardziej nowoczesny salon dzięki ścianom w kolorze kremowym stanie się przestrzenią przytulną i ciepłą. Nie należy się bać, że przy fantazyjnych, ciekawych  dekoracjach kremowa barwa stanie się niewidoczna.

Spełni swoją funkcję i na pewno przykuje niejedno oko tak, jak chociażby w przypadku naszej aranżacji. Tu ściany pomalowaliśmy emulsyjną farbą Śniezka Plamoodporna w odcieniu P06 Wyrozumiała i mimo, że na plan pierwszy wysuwa się nietypowy kształt fotela i designerski stolik, kolor ścian odgrywa ważną rolę w spójności aranżacji.

Galeria:

kuchnia_z_wysp_w_kolorze_kremowym_600.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny