Mała sypialnia – inspiracje, dzięki którym Twój sen będzie lepszy

Mała sypialnia może stanowić wyzwanie aranżacyjne, ale wcale nie musi tak być. Wystarczy tylko kilka sztuczek dekoratorskich, które sprawią, że Twoja niewielka sypialnia stanie się pomieszczeniem, w którym zagości atmosfera sprzyjająca wyciszeniu oraz relaksowi. W tym tekście przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych aranżacji małych sypialni.

Jak już wspominaliśmy, mała sypialnia stanowi wyzwanie aranżacyjne ze względu na swoje niewielkie wymiary. Jak bowiem zmieścić na kilku metrach wszystko, co potrzebne? W tym właśnie tkwi cała sztuka urządzania. Podczas planowania małej sypialnia skup się przede wszystkim na wykorzystaniu każdego centymetra dostępnej przestrzeni.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie elementów pozornie przeznaczonych do innych celów do pełnienia funkcji codziennego użytku. Chodzi np. o zastąpienie stolika nocnego parapetem przy oknie. Z kolei lustro, które normalnie potrzebuje kawałka ściany, można umieścić na drzwiach, co pozwoli zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie nie pozbawi Cię tego bardzo ważnego dodatku każdej sypialni.

Mała sypialnia w bloku lub domu – inspiracje na przechowywanie

Przechowywanie to również drażliwy temat dla osób, które zmagają się z aranżacją małej sypialni. Ze względu na trudność w wygospodarowaniu dużej ilości miejsca potrzebne jest rozsądne podejście i przede wszystkim plan zagospodarowania przestrzeni. Korzystaj ze wszelkiego rodzaju pudełek i pojemników, które można np. umieścić pod łóżkiem i sięgać do nich tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie szafy wnękowej, która wprowadzi trochę miejsca na przechowywanie rzeczy.

Jak urządzić małą sypialnię? Postaw meble na wymiar

Uwolnienie miejsca na najpotrzebniejsze elementy powinno być Twoim głównym celem podczas aranżacji małej sypialni. Możesz go osiągnąć poprzez wybór mebli na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni poprzez wykorzystanie jej w całości. Żaden centymetr nie może się zmarnować. Właśnie dlatego zdecyduj się na meble na wymiar – są może nieco droższe, ale dają poczucie wykorzystania całego dostępnego metrażu. Zaletą mebli na wymiar jest również to, że możesz sam zdecydować, jak ma wyglądać szafa, regał czy łóżko. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia oraz zasobność portfela. Podczas wyboru stolarza, który wykona meble, skup się na jego doświadczeniu i poproś o zdjęcia poprzednich realizacji. W ten sposób szybko ocenisz poziom fachowca.

Mała sypialnia – kolory ścian

Głównym założeniem każdej sypialni jest stworzenie spokojnej i sprzyjającej relaksowi atmosfery. Jeśli wybierasz kolory do małej sypialni, postaw na takie odcienie, jak: szary, beżowy, delikatny niebieski lub nieco złamana biel. Oczywiście możesz wybrać mocniejszy akcent, ale pamiętaj, by nie przesadzić. Jeśli zależy Ci na dobrej farbie, która jest odporna na ścieranie i przez długi czas zagwarantuje głęboki kolor, wybierz Śnieżkę Plamoodporną. Zamiast klasycznie pomalowanych ścian możesz również wybrać tapetę z efektem głębi. Dzięki temu Twoja sypialnia optycznie się powiększy.

Aranżacja małej sypialni – a może schowane łóżko?

Ciekawym pomysłem na aranżację małej sypialni oraz wykorzystanie każdego centymetra jest schowane łóżko. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w kawalerkach, czyli mieszkaniach, w których część dzienna zazwyczaj jest w tym samym pomieszczeniu, co sypialnia. Łóżko może chować się pod platformę, być kanapą lub półkotapczanem. Nie musisz się bać szczególnie tego ostatniego rozwiązania ze względu na fakt, że dostępne na rynku są już nowoczesne modele, które znacznie różnią się od tego, co znamy z lat 70. lub 80. XX wieku.

Mała sypialnia – inspiracje i sprytne rozwiązania

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych aranżacji małych sypialni, które pomogą Ci w Twojej domowej metamorfozie. Wykorzystaj nasze pomysły i dodaj do nich to, co urodzi się w Twojej wyobraźni. Stwórz małą sypialnię, która będzie miejscem ukojenia i zebrania myśli.

Mała sypialnia na szaro

W tej aranżacji króluje kolor szary oraz różne jego odcienie. Jedynym przełamaniem jest biała ściana oraz drewniane stoliki nocne po obu stronach łóżka. W oknach można znaleźć zasłony oraz firany, które wnoszą do pomieszczenia wiele przytulności. Taki kolor ścian możesz uzyskać, wykorzystując farbę Śnieżka Plamoodporna P01 Niewątpliwa. Jej łatwość aplikacji oraz duża wydajność sprawiają, że malowanie jest dziecinnie proste.

Mała sypialnia idealna dla zbieraczy

Jeśli masz dużo rzeczy, to w tej aranżacji z pewnością znajdziesz inspirację na swoją niewielką sypialnię. Część do pracy jest tutaj sprytnie wydzielona i otoczona z niemal każdej strony meblami. Tak duże zagęszczenie wszelkiego rodzaju szuflad oraz półek sprawia, że przestrzeń wydaje się czysta i wolna od zbędnych przedmiotów

Mała sypialnia w fiolecie

Jak już wspominaliśmy wcześniej, nie należy bać się mocniejszych akcentów w niewielkiej sypialni – pod warunkiem, że są one wprowadzone z głową. W tej aranżacji widać lekko fioletowe ściany, które w połączeniu z narzutą na łóżko oraz ciekawymi w swojej formie szafkami na ścianie dają bardzo ciekawy efekt. Taki kolor na ścianie uda Ci się uzyskać dzięki farbie Śnieżka Plamoodporna P22 Niekonwencjonalna. Nie musisz obawiać się o odporność na ścieranie, ponieważ ten produkt ją posiada, co znacznie ułatwia czyszczenie ścian.

Nie bój się małej sypialni

Jak widzisz, mała sypialnia wcale nie musi być klaustrofobiczna i zagracona. Wystarczy tylko dobry plan oraz zastosowanie ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Kilka szafek, półek oraz pojemników może sprawić, że uwolnisz swoją sypialnię od zbędnych rzeczy i zaprowadzisz w niej porządek. Jesteśmy ciekawi, jak wygląda Twoja niewielka sypialnia. Podziel się z nami efektami swojej metamorfozy i pokaż, jak rozwiązałeś kwestię niewielkiego metrażu w sypialni.

 

Przeczytaj także:

Sypialnia bez okna. Jak urządzić ciemną przestrzeń? Inspiracje
3 pomysły na powiększenie wąskiej sypialni
Sypialnia w zgodzie z feng shui

Galeria:

waska_sypialnia_ze_zdjeciami_Sniezka_Plamoodporna_P01_Niewatpliwa.png
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny