Pokój dla miłośniczki koni – zobacz aranżacje!

Aranżacja pokoju małej dziewczynki lub nastolatki to nie lada wyzwanie. Mówimy tu bowiem o bardzo ważnym dla młodego człowieka pomieszczeniu, w którym spędza dużo czasu na zabawie i nauce. Z tego tekstu dowiesz się, jak urządzić pokój dla miłośniczki koni. Przygotowaliśmy też dla Ciebie kilka ciekawych aranżacji, które z pewnością przypadną do gustu dziewczynce kochającej konie.

Pokój dla dziewczynki – konie jako motyw przewodni

Wiele dziewczynek w okresie dojrzewania interesuje się końmi, naturą oraz wszystkim tym, co jest związane z tymi niezwykłymi zwierzętami. Dlaczego więc nie urządzić pokoju dziewczynki w stylu country, który nawiązuje do jej ulubionych zwierząt? Konie to bardzo wdzięczny motyw przewodni ze względu na atmosferę, którą wprowadzają do pomieszczenia. Wszelkiego rodzaju końskie motywy nadają charakteru pełnego swobody oraz wolności.

Warto wspierać w dzieciach pasje do natury, ponieważ przyda im się to na przyszłość, gdy już same będą mogły świadomie kształtować swoje relacje ze zwierzętami. Poza tym zainteresowanie końmi to również bardzo dobra lekcja pokory oraz empatii, ponieważ te zwierzęta potrzebują dużo uwagi i są bardzo wrażliwe.

Innym ważnym atutem pokoju dla miłośniczki koni jest spokój, jaki w nim panuje. Motywy nawiązujące do zwierząt zazwyczaj wspierają relaks i pozwalają lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach. Natura jest czymś, co uspokaja, a to ważne dla osoby, która dorasta i zmaga się z wieloma zawirowaniami w szkole i grupie rówieśniczej.

Pokój dla miłośniczki koni – niezbędne elementy
Pokój dla miłośniczki koni powinien być urządzony w przemyślany sposób i zawierać kilka bardzo ważnych elementów. Chodzi bowiem o to, by oddać miłość do zwierząt, ale jednocześnie nie zapomnieć o wygodzie oraz codziennej funkcjonalności pomieszczenia. Najważniejsze elementy, o które powinieneś zadbać to:

  • fototapeta – nie ma lepszego sposobu na wyrażenie miłości do koni niż umieszczenie na ścianie fototapety z jednym z nich. Obraz będzie najlepiej prezentować się na jasno pomalowanej ścianie. Ze względu na to, że masz do czynienia z pokojem dziecka lub nastolatki zadbaj o to, by farba była odporna na ścieranie oraz dobrze kryła. W końcu potrzebujesz naprawdę trwałej powłoki. Wszystkie te warunki spełnia Śnieżka Plamoodporna dostępna w wielu wariantach kolorystycznych;
  • biurko – ten element pokoju powinien stać pod oknem, by gwarantować dostęp do naturalnego światła. W pokoju z motywami końskimi dobrze sprawdzi się drewniane biurko w klasycznym brązowym kolorze. Dzięki niemu podtrzymasz „klimat natury”;
  • tablica – mała miłośniczka koni z pewnością doceni tablicę, na której będzie mogła powiesić swoje ulubione zdjęcia zwierząt lub inne rzeczy związane z jazdą konną;
  • naklejka na drzwi – jeśli to możliwe, umieść na drzwiach naklejki z motywem koni. Niech ulubione zwierzę dziewczynki będzie z nią na każdym kroku;
  • regały – najlepszy kolor to wszelkiego rodzaju odcienie brązu. Będą pasować do biurka i jeszcze mocniej podkreślą atmosferę stylu country;
  • wygodne łóżko – miłośniczka koni musi mieć wygodne łóżko, które pozwoli jej na wypoczynek po ciężkim dniu w szkole lub treningu jazdy konnej;
  • szafa – dziewczynka z pewnością będzie potrzebować wiele miejsca na swoje rzeczy. Zainwestuj więc w pojemną szafę i pozwól zorganizować dziecku przestrzeń tak, jak tego chce;
  • bibeloty – coś, co dzieci lubią najbardziej. Postaw na szafkach, parapecie itp. figurki koni lub inne rzeczy nawiązujące do ulubionego zwierzęcia Twojego dziecka.

Pokój dla dziewczynki z koniem – inspirujące pomysły
Poniżej przygotowaliśmy kilka aranżacji, które pozwolą Ci łatwiej urządzić pokój dla miłośniczki koni. Możesz potraktować poniższe propozycje jak gotowe rozwiązania lub tylko inspiracje do własnych poszukiwań aranżacyjnych.

Pokój dla dziewczynki – konie i jasność

Indiańska wioska stworzona na poniższym zdjęciu to idealny wybór dla każdej miłośniczki koni. Ogromny pluszak, łuk oraz domek w centralnej części pomieszczenia to coś, co z całą pewnością przypadnie do gustu fance Pocahontas. Ściany w tej aranżacji zostały pomalowane farbą P03 Postępowa.

Pokój dla miłośniczki koni – kolorowo

Tutaj mamy to czynienia z kolorowym pokojem dla nieco mniejszej fanki koni. Drewniane meble, wygodne łóżko i kolorowy dywan są dobrze uzupełnione przez konika na biegunach, który pomoże dziewczynce w zdobywaniu pierwszych szlifów w jeździe konnej. Całości dobrze dopełniają naklejki gwiazdki na ścianie pomalowanej farbą P25 Wytworna.

Pokój dla dziewczynki z koniem – wygodnie

Poniższa aranżacja skupia się przede wszystkim na wygodzie. Widać to po dużym łóżku, na którym dziecko z całą pewnością dobrze się wyśpi i naładuje akumulatory na następny dzień pełen przygód. W tle ciekawie prezentuje się indiański wigwam oraz konik na biegunach. Ściany w tej propozycji są pomalowane farbą P19 definitywna.

pokój z tipi P19 definitywna

Pokój z koniem – sielankowo

W tym przypadku mamy do czynienia z pokojem, który nie tylko pokazuje miłość do koni i stylu western, ale również inspiruje do przeżywania niesamowitych przygód. Wzory na ścianie wprowadzają górski klimat, namiot może być bazą przed dalekimi wyprawami, a konik na kółkach idealnym kompanem podczas szalonych zabaw. Stworzenie klimatu Dzikiego Zachodu nie jest trudne. Jeśli potrzebujesz pomocy, sprawdź, nasz artykuł o tym, jak namalować góry w pokoju dziecka.

Pokój z koniem – urządź go już dzisiaj

Jak widzisz, pokój dziewczynki z koniem jako motywem przewodnim to nie lada wyzwanie, które wymaga od dekoratora przede wszystkim wyobraźni. Nie wystarczy tylko umieszczenie tu i ówdzie figurki konia. Chodzi o stworzenie funkcjonalnej i zachęcającej do kreatywnego myślenia atmosfery, która pomoże w rozwoju młodej fanki koni. Pamiętaj też o wybraniu odpowiedniej farby. W końcu masz do czynienia z pomieszczeniem zamieszkanym przez młodą osobę nie do końca zwracającą uwagę na zabrudzenia lub uszkodzenia na ścianie. Zadbaj o to, by wybrana przez Ciebie farba była odporna na ścieranie. Dzięki temu unikniesz częstego domalowywania ścian.

Jesteśmy ciekawi, jak wygląda urządzony przez Ciebie pokój dla miłośniczki koni. Prześlij nam kilka zdjęć z efektami swojej pracy. Może inne osoby zainspirują się tym, co stworzyłeś.

Galeria:

pokoj_z_domkiem_P03_Postepowa.png
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny