Pomarańczowy kolor wnętrz. Dobór odpowiedniego odcienia.

Pomarańczowy jest ciepłym i energetycznym kolorem ognia i słońca, pozytywnie wpływającym na nasze emocje. Dodając odcienie pomarańczowego do swego wnętrza, możesz mieć pewność, że będziesz czuć się o wiele bardziej radosny i zyskasz więcej zapału do działania.

Naukowcy udowodnili, że kolor ten ma bardzo dobry wpływ na organizm człowieka. Rozgrzewa, pobudza i stymuluje kreatywność, a przy tym jest przyjemny, przytulny i mimo pokrewieństwa- łagodniejszy od agresywnej czerwieni.

Pomarańczowy tworzy atmosferę zabawy, radości, dobrobytu, zwiększa witalność, wzmacnia wolę i czyni człowieka bardziej tolerancyjnego na innych. Kolor ten zatem doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, w którym przebywamy z rodziną i przyjmujemy gości, a ze względu na swoje właściwości pobudzania apetytu, świetnie nadaje się również do kuchni.

Wnętrze pełne koloru

Jeśli decydujesz się na wnętrze, które ma być pełne energii, nie stonowane, a nasycone kolorem – świetnym wyborem jest użycie koloru pomarańczowego na ścianach, zwłaszcza, jeśli pokój ma służyć do zabawy, rozrywki, wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. Pomieszczenie, w którym ta barwa otacza mieszkańców, sprawia, że czują się oni stymulowani i motywowani do podjęcia różnych aktywności, a także są po prostu weselsi.

Pomarańczowe ściany to bardzo dobre tło dla innych ciepłych kolorów o podobnym stopniu nasycenia, żywych i słonecznych. Dlatego tworząc wnętrze, które z założenia ma obfitować w kolor, nie bójmy się intensywnie żółtych, czy czerwonych dodatków. Ważne jest jednak zachowanie pewnego umiaru, aby pomieszczenie z kolorowego nie zamieniło się w zbyt krzykliwe i przytłaczające, w którym trudno wytrzymać i skupić uwagę. Warto zatem zrównoważyć ogień i gorąco wybranych kolorów neutralną bielą, np. mebli, lamp, czy zasłon.

Farbą, która idealnie wpisuje się w powyższe założenia, jest wysokiej jakości emulsyjna farba lateksowa Śnieżka Plamoodporna P30 Oryginalna, użyta w prezentowanej aranżacji. Zestawienie jej z odpowiednimi dodatkami i elementami dekoracji sprawia, że pokój wygląda naprawdę świeżo i energetycznie.

Nie bójmy się kontrastów

Trzeba przyznać, że kolor pomarańczowy jest częściej wybierany przez ludzi odważnych, zafascynowanych nowością, nowoczesnością. Przez ludzi, którzy mają wesołe usposobienie, na co dzień myślą pozytywnie i dużo działają. Takie osoby lubią także zabawę konwencjami, mieszanie stylów oraz stosowanie kontrastów, niezależnie czy to kolorystycznych, czy stylistycznych.

Nietypowe połączenia to coś, w czym kolor pomarańczowy odnajdzie się bez trudu. Wiadomo, że w palecie barw kolorem, który najbardziej z nim kontrastuje, jest cała rodzina odcieni niebieskiego. We wnętrzu jednak, te dwie barwy wcale nie muszą się ze sobą kłócić. Błękity są bowiem komplementarne do pomarańczu i sprawiają, że staje się on jeszcze bardziej pomarańczowy i vice versa.

Zestawienie takie ciekawie wygląda w kuchni, która już sama w sobie poprzez aranżację jest pewną formą luźnej zabawy stylami, gdzie nowoczesna zabudowa kuchenna współgra z dodatkami nawiązującymi do przeszłości.

Pomarańczowy ociepli każde wnętrze

Kolor pomarańczowy to ciepło i energia same w sobie. Dlatego jest on w stanie ocieplić każde, najbardziej surowe i zimne wnętrze. Nawet chłodna aranżacja utrzymana w barwach stali, szarości, błękitów, bieli, grafitów nie oprze się sile, jaką niesie ze sobą głębia koloru pomarańczowego. Dlatego w sytuacji, w której Twoje obecne wnętrze jest chłodne, sprawia, że czujesz się przygnębiony, senny i zamiast działać najchętniej spędzasz czas leżąc, przemaluj ściany na kolor pomarańczowy. Pokój nabierze życia, stanie się bardziej przytulny, a energia bijąca ze ścian przełoży się na Twoje samopoczucie i zachęci do kreatywnego myślenia i pracy. Przebywanie w takim wnętrzu stanie się prawdziwą przyjemnością. 

Odcienie pomarańczowego wahają się od miękkiego łososia, brzoskwini i moreli, aż po nasycone żółcią i czerwienią pomarańcze spalone słońcem. Decyzja o odpowiednim doborze koloru zależy od atmosfery, jaką chcemy uzyskać i pomieszczenia, w którym chcemy go użyć. Poprzez swoją specyfikę i właściwości wywierania wpływu na ludzkie samopoczucie można być jednak pewnym, że każdy odcień pozytywnie wpłynie na nasz nastrój.

 

Galeria:

sypialnia_na_poddaszu_w_kolorze_pomaranczowym_600.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny