Remont i aranżacja mieszkania pod wynajem

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem? Wbrew pozorom, to niełatwe zadanie! Musisz zaaranżować je tak, by pasowało do potrzeb i gustu wielu osób. Najczęściej nie wiesz przecież, kto będzie korzystał z wnętrza. Ważna jest też niska cena. Jak tanio wyremontować mieszkanie pod wynajem? Jaka kolorystyka się sprawdzi? Jakich błędów nie popełnić? Podpowiadamy!

Planujesz remont mieszkania pod wynajem? Jak urządzić je uniwersalnie i niedrogo? Decydując się na wynajem własnego mieszkania lokatorom, z góry należy założyć, że po ich rezygnacji nie będzie ono wyglądało tak samo, jak w momencie pierwszego przekazania kluczy. Naturalnym jest fakt, że we wnętrzach zostaną po nich ślady codziennego użytkowania. Nie da się tego uniknąć, tak samo jak w domu, w którym sami żyjemy.

Zabrudzenia na ścianach, tłuste zacieki, plamy po nikotynie czy drobne zadrapania na sprzętach to norma, z którą należy się liczyć. Aby szybko znaleźć nowych najemców, konieczne jest, by mieszkanie doprowadzić do porządku, czyli w miarę możliwości je odświeżyć. Dzięki temu stanie się ono bardziej atrakcyjne, co z pewnością przyciągnie uwagę ludzi szukających przyjemnego miejsca do życia. Zobacz, jak dzięki naszym wskazówkom aranżacja mieszkania pod wynajem pójdzie Ci szybko i skutecznie, a największą trudnością podczas remontu okaże się jedynie gruntowne sprzątanie po najemcach.

Mieszkanie pod wynajem powinno być nowoczesne i uniwersalne. Kolorem, który zawsze się sprawdzi, jest biel, np. kolor 173 Majowa Konwalia Śnieżka Barwy Natury.

Remont mieszkania pod wynajem - od czego zacząć?

Jak urządzić kawalerkę pod wynajem? Prace zacznij od odmalowania ścian, na których znajdują się mało efektowne zabrudzenia. Na tym etapie najważniejszy jest dobór odpowiednich farb, które nie tylko spełnią funkcje estetyczne i dekoracyjne, czyli pokryją ściany ładnym kolorem, ale poradzą sobie z zastanymi plamami oraz skutecznie zabezpieczą ściany przed kolejnymi zabrudzeniami.

Wybierz odpowiednią farbę, która dzięki swoim właściwościom jest szczególnie zalecana w przypadku zacieków z wody, oraz śladów zabrudzeń. Najlepszym pomysłem będzie np. farba akrylowa Śnieżka Zacieki-Plamy, która dzięki swoim właściwościom jest szczególnie zalecana w przypadku zacieków z wody, oraz śladów sadzy, nikotyny, oleju lub innych tłuszczy. Śnieżka Zacieki-Plamy niweluje wszystkie zabrudzenia, jest bardzo dobrze przyczepna do podłoża, doskonale kryje powierzchnie i dodatkowo chroni przed rozwojem grzybów.

zamalowywanie zacieków i plam na ścianie

Mieszkanie pod wynajem – jak urządzić tanio? Odśwież ściany i pozbądź się plam i zacieków przy użyciu farby Śnieżka Zacieki-Plamy w kolorze białym.

Aranżacja mieszkania pod wynajem - zadbaj o odpowiednią kolorystykę

Jaki jest kolejny etap remontu mieszkania pod wynajem? Po odnowieniu powierzchni i doprowadzeniu jej do czystego stanu wybierz farbę, która wypełni wnętrze kolorem. Pamiętaj o prostej zasadzie doboru odpowiedniej barwy: używaj jasnego koloru w niewielkich wnętrzach oraz takich, do których naturalne światło wpada pod dużym kątem lub jest go mało. W ten sposób optycznie je powiększysz. W większych mieszkaniach jasna barwa dodatkowo podkreśli jego przestronność.

Skorzystaj z linii farb Śnieżka Barwy Natury, która ma bogatą paletę odcieni. Produkt ten jest odporny na szorowanie i wielokrotne zmywanie, pozwala na łatwe usuwanie plam i zabrudzeń, a także doskonale kryje. Ta emulsyjna farba lateksowa, która charakteryzuje się dużą siłą krycia, bardzo wysoką wydajnością i trwałością kolorów. Daje matowe i w pełni pozwalające „oddychać ścianom” powłoki malarskie. Szukając odpowiednich barw do swego mieszania, możesz posłużyć się pomocnym wzornikiem, który ułatwi Ci dobór wymarzonego zestawienia kolorystycznego.

W naszej aranżacji zdecydowaliśmy się na ciepły wizualnie kolor 105 Letni Poranek. Dla urozmaicenia aranżacji jedną ze ścian możesz pomalować innym, bardziej wyrazistym i kontrastowym kolorem. My wybraliśmy kolor 143 Zamki Na Piasku.

miejsce do pracy w domu

Praktyczna i ponadczasowa aranżacja mieszkania na wynajem. Ściany pomalowano kolorami 105 Letni Poranek i 143 Zamki Na Piasku z kolekcji Śnieżka Barwy Natury.

Dla pełnego odświeżenia przestrzeni pamiętaj o odnowieniu ram okiennych i parapetów. Do tego typu prac wybierz np. farbę Supermal Emalia Olejno-Ftalowa.

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem? Multifunkcyjna przestrzeń

Ostatnim etapem prac remontowych przy aranżacji mieszkania na wynajem jest ustawienie mebli i dobór odpowiednich dodatków do wnętrza. Wiadomo, że w każdym mieszkaniu, nie tylko pod wynajem, bardzo ważna jest przestrzeń. W tym celu wybieraj meble, które mogą pełnić więcej niż jedną funkcję, co zmniejszy liczbę sprzętów w pomieszczeniu, a tym samym nie zagraci jej i nie przytłoczy.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem, aby było wygodne mimo małego metrażu? A zwłaszcza jak urządzić niewielką kawalerkę na wynajem? Zdecyduj się np. na łóżko z pojemnymi szufladami na przechowywanie rzeczy, komodę, która w zależności od okazji może stać się stolikiem lub niski stolik, na którym można również usiąść, gdy przyjdzie więcej gości. Chcąc przygotować miejsce do ewentualnej nauki, zamontuj na ścianach lekkie półki na książki. Nie zajmą tyle miejsca co słupek czy regał.

schowki w sypialni pod łóżkiem
Mieszkanie na wynajem – jak urządzić, by było wygodne? Sprawdzą się schowki i pojemniki, także pod łóżkiem.

Do tak przygotowanego mieszkania spokojnie możesz zapraszać ludzi zainteresowanych Twoim ogłoszeniem. Odświeżone, schludne i przestronnie urządzone na pewno nie będzie stało puste zbyt długo.

Jeśli zadbasz o odnowione, ładnie pomalowane ściany, modne rozwiązania, funkcjonalne i nowoczesne meble, szybciej znajdziesz najemców i wynajmiesz mieszkanie w korzystniejszej cenie. Mamy nadzieję, że nasze porady oraz szeroka gama farb Śnieżka pomogą Ci urządzić wnętrze i podpowiedzą, jak tanio wyremontować mieszkanie pod wynajem, które spodoba się Twoim klientom!

Galeria:

malowanie_sciany_farb_lateksow600.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny