Remont mieszkania pod wynajem

Decydując się na wynajem własnego mieszkania lokatorom, z góry należy założyć, że po ich rezygnacji, nie będzie ono wyglądało tak samo, jak w momencie pierwszego przekazania kluczy. Naturalnym jest fakt, że we wnętrzach zostaną po nich ślady codziennego użytkowania. Nie da się tego uniknąć, tak samo jak w domu, w którym sami żyjemy.

Zabrudzenia na ścianach, tłuste zacieki, plamy po nikotynie, czy drobne zadrapania na sprzętach to norma, z którą należy się liczyć. Aby szybko znaleźć nowych najemców, konieczne jest, by mieszkanie doprowadzić do porządku, czyli w miarę możliwości je odświeżyć. Dzięki temu stanie się ono bardziej atrakcyjne, co z pewnością przyciągnie uwagę ludzi szukających przyjemnego miejsca do życia. Zobacz, jak dzięki naszym wskazówkom zrobisz to szybko i skutecznie, gdzie największą trudnością podczas remontu okaże się jedynie gruntowne sprzątanie po najemcach.

miejsce do pracy w domu


Antidotum na plamy

Prace zacznij od odmalowania ścian, na których znajdują się mało efektowne zabrudzenia. Na tym etapie najważniejszy jest dobór odpowiednich farb, które nie tylko spełnią funkcje estetyczne i dekoracyjne pokrywając ściany ładnym kolorem, ale poradzą sobie z zastanymi plamami oraz skutecznie zabezpieczą ściany przed kolejnymi.  W tym celu na początku wybierz farbę akrylową Śnieżka Zacieki-Plamy, która dzięki swoim właściwościom jest szczególnie zalecana w przypadku zacieków z wody, oraz śladów sadzy, nikotyny, oleju lub innych tłuszczy. Śnieżka Zacieki-Plamy niweluje wszystkie zabrudzenia, jest bardzo dobrze przyczepna do podłoża, doskonale kryje powierzchnie i dodatkowo chroni przed rozwojem grzybów.

zamalowywanie zacieków i plam na ścianie

 

 

Najlepszy kolor

Po odnowieniu powierzchni i doprowadzeniu jej do czystego stanu wybierz farbę, która wypełni wnętrze kolorem. Pamiętaj o prostej zasadzie doboru odpowiedniej barwy: używaj jasnego koloru w niewielkich wnętrzach oraz takich, do których naturalne światło wpada pod dużym kątem lub jest go mało. W ten sposób optycznie je powiększysz. W większych mieszkaniach jasna barwa dodatkowo podkreśli jego przestronność. Skorzystaj z linii farb Śnieżka Barwy Natury, która ma bogatą paletę odcieni. Produkt ten jest odporny na szorowanie i wielokrotne zmywanie, pozwala na łatwe usuwanie plam i zabrudzeń, a także doskonale kryje i zapewnia oddychanie ścian. W naszej aranżacji zdecydowaliśmy się na ciepły wizualnie kolor 105 Letni Poranek. Dla urozmaicenia aranżacji, jedną ze ścian możesz pomalować innym, bardziej wyrazistym, kontrastowym kolorem, My wybraliśmy kolor 143 Zamki Na Piasku. Szukając odpowiednich barw do swego mieszania, możesz posłużyć się pomocnym wzornikiem, który ułatwi Ci dobór wymarzonego zestawienia kolorystycznego.

KOLORY ŚNIEŻKA BARWY NATURY

  • 143 ZAMKI NA PIASKU

    Kontrastowe:

  • 105 LETNI PORANEK

    Kontrastowe:

    Harmonijne:

wybór kolorów do malowania mieszkania
Dla pełnego odświeżenia przestrzeni pamiętaj o odnowieniu ram okiennych i parapetów. Do tego typu prac wybierz Supermal® Emalia Olejno-Ftalowa lub Supermal® Emalia do PCV, w zależności od materiału, który chcesz odnowić.

Przestrzeń multifunkcyjna

Ostatnim etapem prac remontowych jest ustawienie mebli i dobór odpowiednich dodatków. Wiadomo, że w każdym mieszkaniu, nie tylko pod wynajem, bardzo ważna jest przestrzeń. W tym celu wybieraj meble, które mogą pełnić więcej niż jedną funkcję, co zmniejszy liczbę sprzętów w pomieszczeniu, a tym samym nie zagraci jej i nie przytłoczy. Zdecyduj się np. na łóżko z pojemnymi szufladami na przechowywanie rzeczy, komodę, która w zależności od okazji może stać się stolikiem lub niski stolik, na którym można również usiąść, gdy przyjdzie więcej gości. Chcąc przygotować miejsce do ewentualnej nauki, zamontuj na ścianach lekkie półki na książki. Nie zajmą tyle miejsca co słupek, czy regał.

schowki w sypialni pod łóżkiem

Do tak przygotowanego mieszkania spokojnie możesz zapraszać ludzi zainteresowanych Twoim ogłoszeniem. Odświeżone, schludne i przestronnie urządzone na pewno nie będzie stało puste zbyt długo.

 

Galeria:

malowanie_sciany_farb_lateksow600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 5,0 - Ilość głosów: 5
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny