Salon w kolorze brązu i beżu – stonowane wnętrze w wyjątkowej odsłonie

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie w nim zbierają się domownicy i szukają atmosfery sprzyjającej relaksowi oraz pozwalającej na odpoczynek po codziennych problemach. W tym tekście znajdziesz informacje o tym, jak urządzić salon w kolorze brązu i beżu. Przygotowaliśmy dla Ciebie również kilka ciekawych aranżacji.

Beżowo-brązowy salon – harmonijne wnętrze

Jak już wspominaliśmy, salon to wyjątkowa przestrzeń w Twoim domu. To nie tylko miejsce, w którym ogląda się telewizję. Salon spaja całą rodzinę i dlatego bardzo ważne jest, by był urządzony w przemyślany sposób. Chodzi o to, by każdy odnalazł w atmosferze panującej w salonie swoje ukojenie oraz możliwość zapomnienia o problemach dnia codziennego. Jeśli więc zależy Ci na spokojnej oraz sprzyjającej relaksowi atmosferze, zacznij od wybrania odpowiednich kolorów. W przypadku stonowanej przestrzeni idealnie sprawdzają się brąz i beż. Pamiętaj jednak, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniej farby. Szukaj rozwiązań odpornych na plamy, dobrze znoszących ścieranie oraz z zadowalającą wydajnością. Przyjrzyj się lepiej farbie Śnieżka Plamoodporna.

Brąz i beż w salonie – doskonałe połączenie

Dla osób, które poszukują ukojenia, połączenie brązu i beżu z pewnością jest idealne. Jednym z największych atutów takiego mariażu jest jego uniwersalność. Niezależnie od tego, jaką aranżację chcesz uzyskać z brązem i beżem, uda Ci się to zrobić. Kolory dobrze pasują do nowoczesnego stylu, ale świetnie prezentują się też przy nieco bardziej klasycznych aranżacjach. Miłośnicy boho również nie pogardzą połączeniem brązu i beżu w swoim salonie. Oprócz kolorów oczywiście bardzo ważne są dodatki, ponieważ to one dodają pomieszczeniu charakteru. Istotne jest więc to, byś odpowiednio połączył estetycznie pomalowane ściany z wyposażeniem, które pomoże Ci wykończyć salon marzeń.

Jak urządzić salon w kolorze brązu i beżu?

Jeśli chodzi o to, jak urządzić salon w kolorze brązu i beżu, to na pewno nie zrobisz nic bez umiaru. Dobra aranżacja nie powinna być przeładowana. Śmiało korzystaj z dodatków takich jak poduszki, zasłony, meble, rzeźby i obrazy, ale uważaj, żeby nie przesadzić. Musisz bowiem mieć świadomość, że urządzasz przestrzeń do odpoczynku. Staraj się więc korzystać z dodatków w taki sposób, by każdy był w pewien sposób użyteczny. Brązowo-bezowy salon na pewno powinien być przytulny, a to możesz uzyskać poprzez:

• miękki dywan,

• koce,

• poduszki,

• dużą kanapę,

• tapicerowane fotele,

• elementy drewniane w postaci stolika lub szafki pod telewizor.

Stwórz wymarzony salon w beżach i brązach

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych aranżacji, które z całą pewnością przydadzą się, jeśli brązowo-beżowy salon jest Twoim celem. Potraktuj je jako gotowe propozycje lub inspiracje do własnych poszukiwań aranżacyjnych.

Salon w kolorze brązu i beżu – prosto i klasycznie

Brązowy i beżowy to kolory, które bardzo dobrze prezentują się w oszczędnych stylizacjach takich jak ta na zdjęciu. Wystarczy zaledwie niewielka kanapa, biurko i estetyczna brązowa podłoga, by z niewielkiego salonu zrobić naprawdę użyteczną oraz ładną przestrzeń. Taki kolor ścian uzyskasz, malując je farbą Śnieżka Plamoodporna P15 Niebanalna.

pokój z laptopem Śnieżka Plamoodporna P15 Niebanalna

Salon w beżach i brązach – boho w pełnej krasie

Przytulny brązowo-beżowy salon w stylu boho to coś, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom naturalnego wdzięku oraz rozwiązań, od których bije sielankowa atmosfera. W tej aranżacji znajdziesz dużo drewnianych dodatków, kwiaty oraz ciekawy stolik kawowy przed szarą kanapą. Ściany zostały pomalowane farbą Śnieżka Plamoodporna P03 Postępowa.

salon w beżach Śnieżka Plamoodporna P03 Postępowa

Salon w beżach i brązach – kominkowe ciepło

W tej aranżacji centralnym punktem, który wnosi ciepło, jest kominek z beżowym wykończeniem. Warto też zwrócić uwagę na duży i wygodny narożnik, miękki dywan oraz beżowe poduszki do siedzenia. Takie nagromadzenie przemyślanych dodatków sprawia, że od aranżacji bije przytulna atmosfera.

salon z kominkiem Śnieżka Plamoodporna P05 Dyskretna

Beżowo-brązowy salon – pusto, ale przytulnie

Bardzo ciekawa propozycja dla osób, które nie lubią mieć w zasięgu wzroku wielu zbędnych rzeczy. Ogromny beżowy narożnik, ciekawy fotel oraz wykonane z pieńków stoliki bardzo dobrze prezentują się na tle drewnianego wykończenia ściany.

minimalistyczny salon Śnieżka Plamoodporna P15 Niebanalna

Beżowo-brązowy salon – styl skandynawski

Jak zapewne wiesz, nie ma przytulniejszej aranżacji niż ta wykonana w stylu skandynawskim. Koce, poduszki, miękkie zasłony w oknach w połączeniu z drewnianą podłogę ułożoną w jodełkę tworzą efekt, który daje do zrozumienia, że w takim pomieszczeniu relaks jest jak najbardziej możliwy.

 salon z jodełką Śnieżka Plamoodporna P03 Postępowa

Pamiętaj, że nasze pomysły to tylko wskazówki, które mają naprowadzić Cię na Twój idealny brązowo-beżowy salon. Po tych kilku aranżacjach widzisz na pewno, że wykorzystanie brązu oraz beżu wpisuje się w niemal każdy styl. Jedyną granicą jest Twoja wyobraźnia. Musisz też wiedzieć, że aranżacja salonu nie zawsze oznacza duże koszty. Wystarczy tylko dobry plan i brak zakupów pod wpływem emocji.

Wybierz brązowo-beżowy salon

Jeśli chodzi Ci po głowie salon brązowo-beżowy, pamiętaj, że jest to przestrzeń przeznaczona przede wszystkim dla domatorów oraz osób szukających ukojenia po codziennych obowiązkach. Oczywiście, możesz próbować ożywić stonowane kolory krzykliwymi dodatkami, ale efekt nie zawsze będzie zadowalający. Podczas urządzania salonu skup się raczej na uzyskaniu przytulnej oraz pełnej spokoju atmosfery. Postaw na miękkie poduszki, grube dywany oraz ciepłe kolory dodatków. Nie zapomnij też wybrać farbę, która spełni Twoje oczekiwania. Dobrym pomysłem jest Śnieżka Plamoodporna ze względu na swoją odporność oraz wiele dostępnych kolorów. Pokaż nam metamorfozę salonu. Chętnie zobaczymy, jak Ci poszło!

 

Przeczytaj również:

Salon w beżach i bieli – harmonijne wnętrze na wyciągnięcie ręki
Salon w stylu rustykalnym - brązy, beże i szarości.
Ściany w kolorze brązowym - 5 pomysłowych inspiracji

Galeria:

salon_z_kamiennym_stolikiem_P28_niezwyka.png
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,0 - Ilość głosów: 1
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny