Salon w stylu angielskim – inspiracje godne królowej!

Styl angielski to swoistego rodzaju mieszanka inspiracji czasami wiktoriańskimi oraz motywami kolonistycznymi. Nie brakuje w nim też nawiązań do romantyzmu oraz elementów eleganckiej sztukaterii. Z tego tekstu dowiesz się więcej o tym, jak urządzić salon w stylu angielskim. Przygotowaliśmy też dla Ciebie kilka ciekawych aranżacji.

Styl angielski – salon dla wymagających

Na początku warto napisać, że styl angielski w salonie czuje się wyśmienicie. Wszystko dzięki swojej surowej elegancji oraz nieco luksusowemu wydźwiękowi. Podstawą w aranżacji salonu w tej stylistyce jest wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów. Nie ma tu miejsca na tanie i krzykliwe chwyty, które może i są przez chwilę interesujące, ale zazwyczaj stanowią tylko pretensjonalne podejście do dekoracji otaczającej przestrzeni.

Angielski salon lubi ciemne kolory, takie jak głęboki brąz, bordo, a nawet ciemna zieleń. Tutaj nie liczy się optyczne powiększanie pomieszczenia, a klasa, szyk i wygoda. Bywają jednak odstępstwa od tej normy, szczególnie gdy mamy do czynienia z młodymi projektantami, którzy nie boją się jasnych barw w swoich nowoczesnych aranżacjach.

Salon w stylu angielskim – zalety

Salon w stylu angielskim ma wiele zalet, które przemawiają za zastosowaniem go we własnych czterech ścianach. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich:

Wygoda

W salonie w stylu angielskim musisz bezwzględnie postawić na wygodę. Meble mają być miękkie i zachęcać do popołudniowej drzemki. Zimowe czytanie książki również ma być pełne komfortu, który pomoże zatopić się w fabułę ulubionej powieści.

Styl

Angielski salon to wybór dla osób, którym nie zależy na tanim efekciarstwie. Wszystko, co znajduje się w tak zaaranżowanej przestrzeni, do siebie pasuje i tworzy spójną całość. Przypadkowość niezbyt dobrze prezentuje się w takiej stylistyce.

Wysoka jakość

Meble oraz dodatki wykorzystywane w salonie w stylu angielskim to elementy, które mogą poszczycić się wysoką jakością. W tej stylistyce nie chodzi o półśrodki.

Klimat

Salon urządzony „po angielsku” to miejsce, od którego wręcz bije dostojny, ale i przytulny klimat. Drewniane dodatki oraz miękkie meble sprawiają, że salon pozwala na zanurzenie się w relaksie i chłonięcie spokojnej atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi.

Salon w angielskim stylu – jak go zaaranżować?

Spodobał Ci się jasny styl angielski? Nowoczesny salon urządzony w tym stylu bardzo często jest utrzymany w pastelowych i ciepłych barwach. Głównym celem jest bowiem stworzenie sielankowej atmosfery. Dobrze sprawdzają się tutaj beże, rozmyte biele, pudrowy róż, a nawet zieleń.

Jeśli zależy Ci na tym, by kolor przez długi czas utrzymywał się na ścianie i skutecznie tworzył zaplanowany przez Ciebie styl, wybierz farbę Śnieżka Barwy Natury. Warto również wspomnieć o odporności na ścieranie oraz dużej wydajności malowania.

W stylu angielskim nie można również bać się wszelkiego rodzaju wzorów. Bardzo popularnymi rozwiązaniami w salonach są pąki rozkwitających kwiatów, pasy oraz szkocka krata. Takie motywy pojawiają się niemal wszędzie, od ścian po poduszki. Pomimo tego, że z pozoru mogą do siebie nie pasować, to po dłuższym pobycie w tak urządzonym pomieszczeniu czuć spójną całość, którą tworzą.

Jeśli chodzi o meble, to koniecznością są ciężkie, tapicerowane elementy o monumentalnym wyglądzie. Meble często są drewniane i nawiązują do kolonializmu. Obecnie dekoratorzy wnętrz chętnie wykorzystują obicia z miękkich materiałów o głębokich kolorach. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju podnóżki oraz pufy. Meble są też często wykończone poprzez dekoracyjne gałki oraz liczne zdobienia.

Salon w stylu angielskim – inspiracje

Poniżej znajdziesz kilka aranżacji, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Możesz je potraktować jako gotowe rozwiązania do wprowadzenia w Twoim salonie lub inspiracje do własnych podróży dekoracyjnych w poszukiwaniu idealnego wystroju wnętrza.

Salon w angielskim stylu – klasycznie

Na tym zdjęciu widać klasyczne podejście do angielskiego stylu w salonie. Mamy tutaj wygodną kanapę, drewnianą podłogę, ciężki stół, masę poduszek i bibelotów stojących na każdym meblu oraz parapecie. W tle można też zauważyć ciekawą witrynę, która wprowadza wiele stylu do zaaranżowanej przestrzeni. Ściany w tym salonie zostały pomalowanie farbą 148 Lilia Wodna.

Styl angielski – salon na biało

Tutaj został zaprezentowany salon w stylu angielskim, ale w białym wydaniu. Ściana w kolorze 173 Majowa Konwalia, jasna podłoga, biały dywan oraz drzwi w tym samym kolorze w połączeniu ze stylowym kominkiem i fotelem w szkocką kratę tworzą angielski salon z prawdziwego zdarzenia.

Salon w stylu angielskim – inspiracje na różowo

Salon w stylu angielskim może być również zaaranżowany z wykorzystaniem delikatnego różu. W tym przypadku na ścianach znalazł się kolor 132 Różana altanka. Całości dopełnia bardzo stylowa toaletka z dużym lustrem oraz pokaźne białe drzwi. Ciekawe jest również drewniane wykończenie ścian specjalnymi panelami dekoracyjnymi.

Styl angielski – salon pełen wygody

W tej aranżacji motywem przewodnim był oczywiście styl angielski, ale w najbardziej wygodnym, jak to tylko możliwe, wydaniu. Drewniana podłoga, komfortowe kanapy, masa poduszek oraz stylowe meble wykonane z drewna tworzą szykowną atmosferę, która jednak zachęca do odpoczynku oraz relaksu. To właśnie na tym polega niezwykłość stylu angielskiego. Z pozoru wyniosłe wnętrza okazują się oazą, w której można naładować akumulatory na następne dni wytężonej pracy.

Angielski styl – salon na ciemno

Salon zaprezentowany na zdjęciu to hołd stylowi angielskiemu w ciemniejszym wydaniu. Ściana pomalowana farbą 121 Pachnący Cynamon, która jest przełamana białymi drewnianymi dekoracjami, tworzy naprawdę ciekawy i dostojny efekt. Całość dopełniają tapicerowane fotele oraz specjalnie zaprojektowany głęboki parapet.

Angielski styl – salon, który zachwyca

Jak widzisz, salon w angielskim stylu to coś, co z powodzeniem możesz stworzyć w swoim domu. Wystarczy tylko, że skupisz się na wygodzie oraz nienachalnym uroku. Unikaj efekciarstwa i skupiaj się na elementach wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Pamiętaj też, że pod otoczką dostojności w salonie musi znaleźć się klimat sprzyjający odpoczynkowi. To bowiem właśnie do tego służy to niezwykle ważne w każdym domu pomieszczenie.

Jesteśmy ciekawi, jak wygląda Twój salon. Styl angielski z pewnością wzbogacił go o atmosferę, której potrzebowałeś. Prześlij nam kilka zdjęć z efektami metamorfozy i pochwal się, czego udało Ci się dokonać. Niech inne osoby czerpią z Twoich pomysłów i mają również szansę stworzyć udaną przestrzeń w angielskim stylu.

Galeria:

salon_z_trzema_kanapami_148_Lilia_Wodna.png
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 2,8 - Ilość głosów: 4
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny