Przejdź do akapitu:
Wykorzystanie kontrastu brązu i bieli w wystroju wnętrza
Ściany pomalowane brązową farbą można z powodzeniem skontrastować jasnymi elementami. W połączeniu z brązem świetnie zaprezentują się białe drzwi, regał na książki, dekoracyjna obudowa kominka czy wreszcie meble i tekstylia. Śnieżnobiałe zasłony, poduszki oraz fotele rozświetlą ciemną kolorystykę, a także wyróżnią się zdecydowanie bardziej skutecznie, niż na tle jasne ściany. Warto o tym pamiętać, szczególnie w przypadku mebli o wyjątkowej formie, takich, na które koniecznie chcemy zwrócić uwagę w pomieszczeniu.
Jak w galerii
Ciemne ściany często stosowane są we wnętrzach galerii sztuki. Nic dziwnego – idealnie eksponują malarstwo czy grafikę. W tym przypadku oprawę należy dobrać nie tylko do dzieła, ale także do koloru ściany. W przypadku brązu obraz czy linoryt najlepiej wykończyć złotą lub białą ramą. Na tle brązowych ścian można również efektownie zaprezentować najpiękniejsze pamiątki z podróży.
Zamiast zagłówka – brązowe ściany w sypialni!
Doskonałym pomysłem na odświeżenie sypialni jest pomalowanie ściany za łóżkiem na brązowo, a reszty ścian – na kremowo lub biało. Jeśli powiesimy na niej stylowe rysunki, a na łóżku ułożymy dekoracyjne, bogato zdobione poduszki, wnętrze charakteru rodem z hotelu Ritz-Carlton.
Pełne rozświetlenie
Brązowa ściana będą wdzięcznym tłem nie tylko dla jasnych mebli, ale też nastrojowego oświetlenia. Wybrzmią na niej nie tylko wszelkiego rodzaju designerskie lampy w fantazyjnych kształtach żarówek, ale też listwy LED - na przykład przysufitowe, a także sznury lampek typu cotton balls rozwieszone nad łóżkiem w sypialni czy nad sofą w pokoju dziennym.