Przejdź do akapitu:
Kolor kości słoniowej na ścianach wprowadza do wnętrza subtelny powiew luksusu i szlachetności. Stanowi dobrą bazę go tego, żeby stworzyć total look oparty na delikatnych beżach, ale też znakomicie tworzy tło dla innych kolorów. Ta barwa dodaje światła wnętrzom, sprawia, że są one relaksujące w odbiorze.
Kolor kości słoniowej a kolor biały
Kolor kości słoniowej to biel z odrobiną perłowego beżu. Ta szczypta beżu wystarczy, by te dwa kolory zastosowane na ścianach stworzyły odmienny klimat wnętrza. Kość słoniowa jest bardziej subtelna, mniej oczywista niż czysta biel. Jest też cieplejsza, co sprawia, że nasze zmysły odbierają ją jako kolor bardziej przyjazny i miły dla oka. Jest bardziej kojąca.
Kolor kości słoniowej a ecru - różnice
Kolor kości słoniowej często mylony jest z ecru. Ecru jest jednak mocniejsze i nieco ciemniejsze. Kość słoniowa wypada kolorystycznie pomiędzy bielą a ecru, jednak ma w sobie więcej łagodności od obu tych kolorów.
Kiedy już wiemy, jak wygląda kolor kości słoniowej na ścianie, warto dowiedzieć się, z jakimi kolorami łączyć go najlepiej. Oto najlepsze zestawy:
• Kość słoniowa i biały – dopiero wtedy niektórzy dostrzegają między nimi różnicę, gdy są obok siebie. Wnętrze tak zaaranżowane to subtelność, nowoczesność i elegancja w jednym.
• Kość słoniowa i kolor czarny – duet idealny. Czarne dodatki we wnętrzu w kolorze kości słoniowej wyglądają wytwornie i bardzo szlachetnie. Kość słoniowa łagodzi ostrość czerni a czarne akcenty podkreślają subtelność koloru kości słoniowej.
• Kość słoniowa i brązy – przyjemny dla oka harmonijny zestaw, szczególnie jeśli brąz ma odcień czekoladowy lub wpada w heban. Sprawdza się najbardziej, gdy lubimy styl klasyczny.
• Kość słoniowa i jasny niebieski – synonim romantyzmu i lekkości. Bardzo delikatne zestawienie. Sprawdzi się w kobiecej sypialni i pokoju niemowlęcia.
• Kość słoniowa i kolor szary w odcieniu gołębim – zestaw symbolizujący dyskretny luksus.
• Kość słoniowa i zieleń – duet bardzo „eko”, przywodzący na myśl sawannę. Bardzo relaksujące zestawienie.
• Kość słoniowa i złoto – czyli romantyczny glamour w wersji de luxe. Złoto idealnie komponuje się z kolorem kości słoniowej.
• Kość słoniowa, grafit, jasny szary, biel i czerwień – ten zestaw kolorów daje lekki klimat loftu w stylu vintage.
Kolor kości słoniowej jest uniwersalny – sprawdzi się we wnętrzach w każdym stylu. Optycznie działa jak biel – powiększa je. Jednak dodatkowo ociepla i dodaje świetlistej subtelności. Kość słoniowa dobrze łączy się z innymi kolorami. Dlatego nie trzymaj się sztywno naszej listy – szukaj własnych połączeń. I pamiętaj, że gdy nie do końca jesteś przekonany do białych ścian, a beżowe wydają ci się zbyt intensywne i ciepłe, kolor kości słoniowej będzie najlepszym rozwiązaniem dla twoich wnętrz.