Słoneczne kolory ścian w jadalni - poznaj najlepsze inspiracje

Jadalnia powinna być urządzona w ciepłych kolorach. Te zimne spowalniają trawienie, zmniejszają łaknienie. A jadalnia jest przecież po to, żeby w niej jeść. Z apetytem i smakiem. Największy wpływ pobudzający na soki trawienne ma kolor czerwony, ale inne ciepłe kolory też dobrze sprawdzają się w miejscach, w których posilamy się.

Nie bez przyczyny kolorystyka restauracji najczęściej jest ciepła. Tej zasady intuicyjnie trzymamy się też w domach – stawiając na słoneczne kolory ścian w jadalni. Oto najlepsze aranżacje wnętrz gotowe do zaimplementowania w Twojej jadalni.

Poranne zorze

Jasny, rozbielony żółty nadaje świeży klimat słonecznego poranka. Idealna propozycja, aby poczuć się rześko i poczuć pozytywną energię już przy śniadaniu. Szczególnie gdy ustawimy w jadalni białe meble. Za to pojedyncze meble z rattanu lub tapicerowane płótnem, pomogą nadać jadalni nieco wakacyjny charakter. Brakuje tylko szumu morza płynącego od strony balkonu…

 

Powitanie z Afryką

Intensywny żółty kolor daje niesamowitą dawkę słonecznej, podzwrotnikowej energii. Ponieważ kolor ten jest intensywny, warto go zrównoważyć nieco chłodniejszym odcieniem. Żółty niech króluje na jednej, wybranej ścianie.

 

Tak zaaranżowana jadalnia aż prosi, żeby siedzieć, jeść i prowadzić wesołe rozmowy. Dobry humor również jest ważny w procesie trawienia. Nic tak nie uprzyjemnia jedzenia (oprócz pozytywnych bodźców wzrokowych) jak przyjemna konwersacja. Już od samego patrzenia na te kolory ma się ochotę na deser.

Greckie wesele

To samo wnętrze, ze ścianami pomalowanymi na kolor gliny, ale zdominowane przez biel, jest bardziej rześkie - jakby powietrze w nim przepełnione było nadmorską bryzą. Nadal jest słonecznie, ale już nie tak upalnie. Aż chce się usiąść i wypić poranną kawę.

Zachodzące słońce

Ceglane odcienie przywodząna myśl południowe klimaty – sjestę na werandzie oraz wieczorne, rodzinne imprezy przy promieniach zachodzącego Słońca, lub Wielki Kanion.

Zgaszona czerwień wspaniale wpływa na apetyt, jednocześnie nie podnosząc ciśnienia. Nic, tylko delektować się pysznym, śródziemnomorskim posiłkiem… Taka dieta uchodzi za najzdrowszą.

Hiszpański temperament

Znowu zachodzące słońce, tym razem w wersji bardziej krwistej. Wzorcowa kolorystyka dobrej restauracji i jadalni w domu, w którym jedzenie jest ważne. Tak samo ważna jest jego oprawa: przemyślane kolory, uważnie dobrane meble, naczynia i sztućce. Wielkie żarcie? W obecności tej czerwieni całkiem możliwe…

Dziś jadalnia to najcześciej wydzielony z salonu kącik połączony w kuchnią. Nawet w modnych białych i szarych mieszkaniach warto pokusić się o dodanie koloru w okolicy jadalnianego stołu. Koniecznie ciepłego – któregoś ze słonecznych odcieni z palety farb Śnieżka. Już pomalowanie jednej ze ścian w jadalni na żółto, ceglano, czy nawet beżowo wprowadzi do niej miły klimat. Tak ważny w miejscu przeznaczonym do spotkań z najbliższymi i delektowania się pysznym jedzeniem.

jadalnia w beżowym kolorze

 

 

 

Przeczytaj także:

Jak dobierać jasne kolory w zależności od typu i nasłonecznienia wnętrz?
Nowoczesny salon z jadalnią - aranżacje w 4 odsłonach
Elegancka jadalnia w pastelowych kolorach - inspiracje i pomysły

Galeria:

kolor_do_jadalni_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,2 - Ilość głosów: 5
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny