Śnieżka - Ściany w kolorze amarantowym. Inspiracje do aranżacji wnętrza pokoju.

Jeśli planując urządzanie mieszkania marzą Ci się wnętrza pełne pozytywnej energii, wesołe, ale jednocześnie z charakterem i szczyptą elegancji, koniecznie powinieneś przyjrzeć się bliżej barwie amarantowej. Kojarzący się z klejnotami amarant jest wiernym sprzymierzeńcem dobrej atmosfery w domu, przyczyniając się do radości i szczęścia jego mieszkańców.

Niewątpliwie zwraca na siebie uwagę poprzez silny ładunek emocjonalny, jaki z sobą niesie, ale również rozluźnia i sprawia, że pomieszczenia nie są nudne. Bardzo dobrze sprawdza się jako temat przewodni aranżacji, jak również doskonale sobie radzi, użyty jedynie w formie akcentów. Skorzystaj z farb w odcieniach amarantowych, które oferuje Śnieżka i ciesz się pięknem intensywnych, głębokich kolorów w swoich wnętrzach.

Z charakterkiem

Pomieszczeniem, które w domu najczęściej musi przejść metamorfozę, jest niewątpliwie pokój dziecka. To ono wymaga kolejnych przemian wraz ze swoim wzrostem, rozwojem, a także bardzo często przez zniszczenia, których samo dokonało, na przykład malując ściany mazakami. Jest jednak moment, który budzi grozę u każdego rodzica. Dojrzewanie i związane z nim oczekiwania względem  własnego pokoju, które przestaje być już tylko miejscem zabaw, snu i nauki, ale przede wszystkim zyskuje miano świątyni, swoistego azylu i wnętrza pełnego sekretów. Jeśli masz w domu córkę, która z dziewczynki zamienia się w nastolatkę, mamy pomysł, który zaspokoi jej wymagania, a Tobie nie spędzi snu z powiek.

Białe meble w salonie o amarantowym kolorze

Pamiętaj, że nie musisz zmieniać całego wnętrza, wystarczy, że przemalujesz ściany lub jedną z nich. Z pomocą przyjdzie kolor amarantowy, który dziecięcy świat automatycznie przeniesie o poziom wyżej, na płaszczyznę dorastania. Dobrym wyborem w tym przypadku jest farba Śnieżka Satynowa 553 Orientalny Taniec, której szlachetny, niecodzienny odcień pobudza kreatywność i sprawia, że pomieszczenie nabiera niezwykłego charakteru.

Kolor "robi" wnętrze

Amarantowy należy do tej grupy kolorów, które stanowią wartość aranżacji samą w sobie. W takim przypadku nie potrzeba wielu sprzętów i dekoracji, by móc odczuwać wnętrze jako spójną, pełną całość. Energetyczny amarantowy tworzy klimat i wprowadza do wnętrza przyjemną atmosferę. Dominuje nad innymi elementami wyposażenia, ale nie przytłacza ich. Jego głębia wnosi komfort, ale również iskrę, która pobudza zmysły zachęcając do aktywności. Dzięki temu doskonale wpisuje się w ideę minimalizmu, biorąc na siebie ciężar koncepcji projektu.

Salon w kolorze amarantowym

Przy amarantowych ścianach wystarczy już tylko niezbędna ilość mebli i dodatków, by było po prostu idealnie. Farbą, która perfekcyjnie spełni to zadanie, jest lateksowa farba do ścian i sufitów Śnieżka Perfekt w kolorze S 1060-R20B.

Nowoczesny look

Nowoczesny styl ma dużo wspólnego z odwagą. Postuluje, by nie bać się niekonwencjonalnych rozwiązań, mocnych kontrastów, krzykliwych barw i wzorów, mieszania przeciwstawnych stylistyk lub łączenia ze sobą elementów, które na pierwszy rzut wydają się do siebie kompletnie nie pasować. Nowoczesność jest odwagą. Dlatego lubi odważne, intensywne barwy. I w formie głównego założenia aranżacyjnego, jak również tylko w postaci detali. Zastosowanie na jednej ze ścian mocnego, głębokiego koloru, który mocno się wyróżnia z ogólnej palety kolorystycznej aranżacji, kontrastuje z nią i przykuwa wzrok od razu po wejściu do pokoju to prawdziwy strzał w dziesiątkę w poszukiwaniach sposobu na nowoczesny look wnętrza. Takim kolorem na pewno jest amarantowy i jak widać w naszej aranżacji, lateksowa farba do ścian i sufitów Śnieżka Perfekt w kolorze S 1070-R10B nadaje się idealnie do tego typu zabiegów.

Kolor amarantowy w nowoczesnym salonie

 

Dobrane duety

Powszechnie wiadomo, że róże lubią szarości, a szarości lubią róże. To jedno z najpiękniejszych zestawień, a ciepły róż bez wątpienia króluje w tej parze. Taki duet barwny to dobry pomysł na sypialnię. Szlachetny różowy otulony neutralną szarością wprowadzą do wnętrza przyjemną i potrzebną w sypialni harmonię. Dodatkowo miękkie światło lamp nocnych, oświetlając ściany pomalowane w ten sposób, wprowadzi nastrojowy klimat. W naszej propozycji połączyliśmy kolor szary z lateksową farbą Śnieżka Barwy Natury w odcieniu 132 Różana Altanka.

Różana sypialnia

Szykując zmiany w domu, warto uwzględnić w swoich planach barwy amarantowe. Wniosą do mieszkania pozytywną energię, nutę luksusu i świeży powiew nowoczesności, ciesząc i oczy i dusze wszystkich jego mieszkańców.


Galeria:

Sniezka_wnetrza_przemalowane4_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,3 - Ilość głosów: 7
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny