Śnieżka - Ściany w kolorze amarantowym. Inspiracje do aranżacji wnętrza pokoju.

Jeśli planując urządzanie mieszkania marzą Ci się wnętrza pełne pozytywnej energii, wesołe, ale jednocześnie z charakterem i szczyptą elegancji, koniecznie powinieneś przyjrzeć się bliżej barwie amarantowej. Kojarzący się z klejnotami amarant jest wiernym sprzymierzeńcem dobrej atmosfery w domu, przyczyniając się do radości i szczęścia jego mieszkańców.

Kolor amarantowy niewątpliwie zwraca na siebie uwagę poprzez silny ładunek emocjonalny, jaki z sobą niesie, ale również rozluźnia i sprawia, że pomieszczenia nie są nudne. Bardzo dobrze sprawdza się jako temat przewodni aranżacji w stylu glamour, jak również doskonale sobie radzi, użyty jedynie w formie akcentów. Skorzystaj z farb w odcieniach amarantowych, które oferuje Śnieżka i ciesz się pięknem intensywnych, głębokich kolorów w swoich wnętrzach.

Amarantowy - kolor z charakterkiem

Pomieszczeniem, które w domu najczęściej musi przejść metamorfozę, jest niewątpliwie pokój dziecka. To ono wymaga kolejnych przemian wraz ze swoim wzrostem, rozwojem, a także bardzo często przez zniszczenia, których samo dokonało, na przykład malując ściany mazakami. Jest jednak moment, który budzi grozę u każdego rodzica. Dojrzewanie i związane z nim oczekiwania względem  własnego pokoju, które przestaje być już tylko miejscem zabaw, snu i nauki, ale przede wszystkim zyskuje miano świątyni, swoistego azylu i wnętrza pełnego sekretów. Jeśli masz w domu córkę, która z dziewczynki zamienia się w nastolatkę, mamy pomysł, który zaspokoi jej wymagania, a Tobie nie spędzi snu z powiek. Amarantowy kolor ścian idealnie wkomponuje się zarówno w gusta młodzieżowe, jak i dziecięce!

Pamiętaj, że nie musisz zmieniać całego wnętrza, wystarczy, że przemalujesz ściany lub jedną z nich. Z pomocą przyjdzie kolor amarantowy, który dziecięcy świat automatycznie przeniesie o poziom wyżej, na płaszczyznę dorastania. Dobrym wyborem w tym przypadku jest farba Śnieżka Plamoodporna P17 Przebojowa, której szlachetny, niecodzienny odcień pobudza kreatywność i sprawia, że pomieszczenie nabiera niezwykłego charakteru.

Amarantowy - kolor "robi" wnętrze

Kolor amarantowy należy do tej grupy barw, które stanowią wartość aranżacji samą w sobie. W takim przypadku nie potrzeba wielu sprzętów i dekoracji, by móc odczuwać wnętrze jako spójną, pełną całość. Energetyczny amarantowy tworzy klimat i wprowadza do wnętrza przyjemną atmosferę. Dominuje nad innymi elementami wyposażenia, ale nie przytłacza ich. Jego głębia wnosi komfort, ale również iskrę, która pobudza zmysły zachęcając do aktywności. Dzięki temu doskonale wpisuje się w ideę minimalizmu, biorąc na siebie ciężar koncepcji projektu.

Z czym łączyć kolor amarantowy?

Powszechnie wiadomo, że róże lubią szarości, a szarości lubią róże. To jedno z najpiękniejszych zestawień, a ciepły róż bez wątpienia króluje w tej parze. Taki duet barwny to dobry pomysł na sypialnię. Szlachetny różowy otulony neutralną szarością wprowadzą do wnętrza przyjemną i potrzebną w sypialni harmonię. Dodatkowo miękkie światło lamp nocnych, oświetlając ściany pomalowane w ten sposób, wprowadzi nastrojowy klimat. W naszej propozycji połączyliśmy kolor szary z lateksową farbą Śnieżka Barwy Natury w odcieniu 132 Różana Altanka.

Różana sypialnia

Szykując zmiany w domu, warto uwzględnić w swoich planach kolor amarantowy. Wniosą do mieszkania pozytywną energię, nutę luksusu i świeży powiew nowoczesności, ciesząc i oczy i dusze wszystkich jego mieszkańców.

Zobacz inne artykuły

Galeria:

Sniezka_wnetrza_przemalowane4_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,3 - Ilość głosów: 7
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny