Sposoby malowania ścian w pokoju gościnnym - zobacz najlepsze inspiracje.

Pokój gościnny to na ogół najważniejsze miejsce w domu a zarazem i jego wizytówka. To tutaj spędzamy czas z najbliższymi i relaksujemy się po pracy, ale także przyjmujemy gości – w mniej lub bardziej formalny sposób, w zależności od okazji.

W pokoju gościnnym przyjmiemy i sąsiadkę na przysłowiowe ploteczki, i dawno niewidzianego kuzyna, który przyjechał z zagranicy, i bliższą rodzinę zaproszoną na wigilię, ale też grupę znajomych na wspólne oglądanie meczu. To, w jaki sposób pomalujemy ściany w tym pokoju, wpłynie na ogólne wrażenie, jakie będzie robił na gościach. Wpłynie też na samopoczucie osób w nim przebywających. Kolory użyte w pomieszczeniu (i ich ilość)  powinny być dostosowane do naszych nadrzędnych potrzeb wynikających z użytkowania pokoju. Inaczej pomalujesz go, gdy chcesz, żeby jego użytkownicy, łącznie z tobą, czuli się w nim zrelaksowani. Inaczej, kiedy pokój ma być ściśle reprezentacyjny, a jeszcze inaczej, gdy ma podkreślać twoją osobowość i indywidualność.

Salon w szarościach + biblioteczka

Pokój gościnny, z którego aż chce się wychodzić i przyjemnie spędza się zarówno letnie  popołudnia, jak i długie, jesienne wieczory to pokój utrzymany w spokojnej, stonowanej, ciepłej kolorystyce. Idealnie sprawdzą się w takim przypadku złamane biele, beże, ciepłe szarości. Odcieni może pojawić się kilka (ale lepiej, żeby nie było ich więcej niż 3),o ile różnią się od siebie tylko o kilka tonów. Tak pomalowane wnętrze jest przytulne. Za dnia promienie słońca sprawiają, że staje się świetliste i przepełnione pozytywną energią, wieczorem, sztuczne oświetlenie – w zależności od barwy, lokalizacji i natężenia - pogłębia przytulność, wprowadzając bezpieczny, domowy nastrój, lub wydobywa świeżość i czystość jasnych ścian.

Beżowy salon

Do pokoju gościnnego, w którym często przyjmujemy gości i chcemy żeby czuli się komfortowo a jednocześnie docenili jego oryginalność, dobrze jest wybrać, któryś z rzadziej stosowanych ciepłych kolorów. Sprawdzą się tu oliwkowe zielenie – szczególnie, jeśli w wystroju stawiasz na styl vintage.

Zielony salon w stylu vintage

Ciekawy efekt da też zastosowanie zgaszonych czerwieni, które na pewno wyróżnią nasz salon spośród innych. Warto pomyśleć również o namalowaniu na ścianach subtelnych wzorów – najlepiej przy pomocy szablonów.

Czerwony salon

Jeżeli pokój ma być bardzo elegancki i bardziej formalny, sprawdzą się zimne kolory – ciemne błękity, szafirowa zieleń, chłodne, ciemne szarości. Na ścianach warto zastosować sztukaterie odcinające się od barwy ściany. Całości dopełnią designerskie i stylowe meble. W takim pokoju można spokojnie przyjmować gości, na których chcemy wywrzeć wrażenie ludzi sukcesu.

Niebieski kolor do salonu

Jeśli zaś pokój dzienny ma silnie podkreślać twoją osobowość – rób, co tylko uważasz za stosowne. Ty tu rządzisz. Masz łagodną, subtelną naturę? Spodoba ci się pierwsza zaprezentowana propozycja. Nie obcy jest ci sentymentalizm połączony z podkreślaniem indywidualności? Polubisz propozycję numer trzy. Masz duszę rockandrolowca i cenisz mocne środki wyrazu? Idź na całość i nie bój się ryzyka. Mocne zestawienia kolorystyczne, użycie czerni, bieli i innych kontrastujących ze sobą barw, geometryczne wzory namalowane na  ścianie sprawią, że pokój będzie robił niezapomniane wrażenie na gościach.

Kolory do salonu (żółty i grafitowy)

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria:

Niebieski_salon_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,1 - Ilość głosów: 18
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny