Walentynkowy magnetyzm kontrastów

Romantyzm kontrastów we wnętrzach, to wyjątkowe spotkanie barw, które niosąc ze sobą różnorodne emocje, tworzą doskonałą całość, idealną nie tylko na walentynkowy wieczór. Zwykło się mówić, że „przeciwieństwa się przyciągają”, korzystając z tej zasady warto przenieść magnetyzm barw na ściany, by cieszyć się siłą pozytywnych uczuć jeszcze dłużej.

Gdy w walentynkowy wieczór Lodowy błękit spotyka się z Władczą czerwienią, powstaje przestrzeń, w której wyzwalają się emocje. Gorąca czerwień ogrzewa, przyciąga, kusi, pobudza – nie pozostawia nas obojętnymi. To barwa, która wprowadza do codziennego życia odrobinę pasji i gorącego temperamentu. Jednak w nadmiarze może być niepokojąca, a czasem drażniąca. Dlatego doskonale działa na nią sąsiedztwo chłodnej bieli, a nawet lodowego błękitu. Symbolika barwy wiąże błękit z potrzebą spokoju, wyciszenia czy poczuciem bezpieczeństwa.

Aranżacja / kolory dla zakochanych

Czerwień to miłość i pożądanie, a błękit – wierność i zaufanie. Zatem można powiedzieć, że to doskonała walentynkowa para – połączenie, które umożliwia zrealizowanie wszystkich potrzeb i spełnienie wszelkich marzeń i fantazji. Oczywiście nie w każdym związku oba składniki występują w jednakowej ilości. W niektórych wnętrzach błękit może dominować, a czerwień zostaje wprowadzona jedynie w postaci akcentów – czerwonego fotela, poduszki czy pledu. W innych, bardziej śmiałych, czerwień wysuwa się na pierwszy plan, a jasne meble i błękitne detale jedynie dobrze ją podkreślają.

Kolory tworzące „kontrast idealny” – Władczą czerwień i Lodowy błękit odnajdziemy w palecie barw Śnieżki Satynowej.

Walentynkowe kolory to wybór nie tylko na wyjątkowy dzień 14 lutego – to para, która świetnie sprawdzi się przez cały rok. Musimy tylko wybrać właściwe proporcje…


Galeria:

fot_Sniezka_Walentynki_aranzacja_inspiracja.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 2,5 - Ilość głosów: 20
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny