Wnętrze w stylu loft - poznaj najpopularniejsze kolory i aranżacje

Mieszkania w stylu loftowy wciąż wydają się czymś świeżym i awangardowym, chociaż u nas obecny jest już ponad dekadę. To wdzięczny motyw przewodni dużych przestrzeni, wysokich, przestronnych wnętrz. W nich świetnie prezentują się masywne, fabryczne lampy, betonowe płaszczyzny (lub powierzchnie beton imitujące),cegły, stal, żywiczne podłogi. Jakie odcienie farby wybrać do stylu industrialnego?

Ściany w odcieniach szarości

Konsekwentnie szare wnętrze w stylu loft robi niesamowite wrażenie. Różne odcienie szarości, mat betonu, połysk stali, gra światłocieni w zakamarkach podciągów i instalacji prowadzonych po powierzchni ścian – to wszystko sprawia, że monochromatyczność nie nudzi się. A gdyby jednak tak się stało, łatwo odmienić wnętrze dodatkami w dowolnych kolorach. Szarość bowiem jest uniwersalna i dobrze komponuje się ze wszystkimi innymi barwami.

 

Czerwony alert

Zarówno szare, betonowe ściany, jak i ceglane mury, szczególnie dobrze komponują się z kolorem czerwonym w aranżacji wnętrz. Czerwona ściana i dodatki sprawią, że chłodne z natury, stylizowane na fabryczne wnętrze nabierze wysokiej temperatury. Zadziałają tak różne odcienie czerwieni – od strażackiej, przez kolor ceglany po barwę czerwonego wina. To zestaw dla odważnych, ale styl loft jest warty tego, aby na odwagę się zdobyć. Efekt „wow” gwarantowany.

 

Żółte ożywienie

Kolejnym kolorem, który pasuje do mieszkania w stylu loftowym, jest kolor żółty. To kolor, na który maluje się instalacje gazowe, kolor nadawany też wielu maszynom fabrycznym. Wspaniale komponuje się z szarościami i czernią. Wnętrze z dodatkiem koloru żółtego, szczególnie w odcieniu cytrynowym, jest niezwykle nowoczesne, świeże, awangardowe. To barwa ludzi pozytywnie nastawionych do życia, pobudzająca kreatywność. Potrzeba więcej rekomendacji?

Black&white

Do aranżacji wnętrz nowoczesnego mieszkania w stylu loft pasuje również klasyczne połączenie czerni i bieli. Mariaż tych dwóch kontrastowych barw na dużej przestrzeni może dać naprawdę niezwykły rezultat. Szczególnie jeśli ułożymy z nich szachownicę, namalujemy pasy, lub zygzaki. Także pomalowanie jednej ze ścian lub sufitu na czarno w wysokim, przestrzennym pomieszczeniu da bardzo dobry efekt. Czarno-biała przestrzeń jest elegancka i pomimo tego, że każdy z nas zna to połączenie kolorów – ono zawsze zaskakuje, przyciąga uwagę, frapuje.

 

Wnętrze w stylu loftowym może być zrealizowane jako naprawdę fabryczne, może też być tak zwanym „soft loftem” – apartamentem stylizowanym na loft. W każdym przypadku dobór barw nie powinien być przypadkowy, a kolor szary powinien stanowić bazę. I pomimo, że monochromatyczne wnętrze ma w sobie to „coś”, warto przełamać je kolorem. Skoro zdecydowaliśmy się na mocny, loftowy styl, bądźmy odważni do końca i zaszalejmy z czerwienią lub żółtościami. Albo z ulubionym zestawieniem kolorystycznym Coco Chanel.

Zdecydowany styl lubi mocne, zdecydowane kolory. Paletę barw idealna dla stylu loft znajdziecie w ofercie farb Śnieżka.

 

Przeczytaj również:

Styl industrialny wnętrz - 5 inspirujących aranżacji
Aranżacja kuchni w stylu industrialnym - kolor ścian i mebli
Industrialny salon w odcieniach bieli i szarości - inspiracje i pomysły

Galeria:

wnetrza_w_stylu_loft_516_600.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 4,2 - Ilość głosów: 6
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny