4 sposoby na szybkie odświeżenie wnętrza - porady eksperta

Jak wykazują badania, Polacy odnawiają swoje mieszkania średnio co 4 lata. Zdecydowanie warto robić to częściej. Zniechęca cię myśl o gruntownym odnawianiu? Samo odświeżenie wnętrza wystarczy. Szczególnie gdy przeprowadzisz je wiosną.

Stylowe nowoczesne wnętrze

Sposoby na szybkie odświeżenie wnętrza są proste w realizacji. Niewielkim nakładem pracy możesz sprawić, że poczujesz się jak w nowej przestrzeni. Metamorfozy wnętrza wprowadzają świeżość do naszej relacji z nim – znowu zaczynamy bardziej dbać o porządek, budujemy nowe połączenia nerwowe, ucząc się nowego układu mebli. Oto nasze pomysły na odświeżenie wnętrza. Sprawdzone w praktyce.

Jeżeli planujesz remont mieszkania pod wynajem, to przygotowaliśmy osobny artykuł na ten temat!

Przytulny salon z zielona ścianą

Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne

Czyli wielkie wiosenne porządki, lub przedświąteczne — każdy pretekst jest dobry, by chociaż raz na rok porządnie przejrzeć zawartość szaf, pawlaczy i schowków i pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne. Wszystko, czego nie używasz, nie zakładasz już na siebie lub jest zniszczone i czeka na oddalającą się w czasie w kierunku nieskończoności naprawę, oddaj komuś, kto zrobi z tego użytek lub wyrzuć. Pamiętaj o zasadzie 3P. Jeśli coś nie jest piękne, potrzebne lub pamiątkowe – pozbądź się tego.

Minimalizm w salonie

Wielkie sprzątanie

Czystość jest nie do przecenienia. Po ziemi warto zajrzeć we wszystkie kąty i trudno dostępne miejsca i porządnie je wyczyścić. Wielkie wiosenne sprzątanie, z myciem okien i ścian, wprowadzi do mieszkania potężną dawkę świeżości – odczuwanej wszystkimi zmysłami. W czystych pokojach lepiej się wypoczywa, bardziej komfortowo również jest przyjmować gości. Oczyszczenie przestrzeni wokół siebie pomaga również zaprowadzić ład wewnętrzny. Dlatego jeśli należysz do osób planujących noworoczne postanowienia, sprzątanie przeprowadź jeszcze starym roku lub na początku nowego – to pomoże ci trzymać się twojego planu wprowadzania zmian w życiu także na innych poziomach.

Uporządkowany salon

Przemaluj ściany

Nie musisz od razu malować wszystkich ścian i sufitów. Wystarczy, że odświeżysz te najbardziej zabrudzone, lub których kolor chcesz zmienić. Możesz pomyśleć o wprowadzeniu nowego koloru do wnętrza na wybranym fragmencie ściany lub słupie, jeśli takowy znajduje się w twoim pokoju. Takie zmiany szczególnie lubią nastolatkowie, którzy dość szybko się nudzą otaczającą aranżacją. Docenią je też osoby kreatywne, które ciągle potrzebują stymulacji i nowych wrażeń. Do malowania możesz wykorzystać szablony, tworzyć własne wzory – geometryczne lub nieregularne, spontaniczne. Wybierając do tego lateksową, matową farbę Śnieżka Barwy Natury możesz mieć pewność, że powstała powłoka będzie bezpieczna dla zdrowia, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie, łatwo usuniesz też z niej plamy.

Dowiedz się więcej o prawidłowym malowaniu ścian i sufitów z poradnika od Śnieżki!

Geometryczne wzory na ścianie

Zrób przemeblowanie

To ostatni pomysł na odświeżenie mieszkania. Zmiana układu mebli sprawi, że poczujesz się w nim jak w nowej przestrzeni. Możesz to potraktować jako stan przejściowy, a może okaże się, że nowy układ jest bardziej funkcjonalny niż poprzedni.

Salon z jadalnią w minimalistycznym wydaniu

Warto podjąć wysiłek, aby odświeżyć mieszkania. Zmiany w przestrzeni pobudzają energię, pomagają też uporządkować sprawy pozornie dalekie od sfery mieszkaniowej. Sprawiają, że czujemy się lepiej. A przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Jeżeli planujesz kompleksowe odświeżenie mieszkania, to zapoznaj się z aranżacjami przygotowanymi przez ekspertów Śnieżki:

Galeria:

geometryczne_wzory_na_scianie.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny