Jak odnowić stary grill ogrodowy?

Grill ogrodowy to prawdziwe centrum letnich spotkań pod gołym niebem. Niestety wystawiony na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych sprawia, że jego powłoka ulega korozji. W końcu zamiast umieszczać go w centralnym punkcie ogrodu, zaczynamy chować go do szopy i nieustannie myśleć o jego wymianie. Co ciekawe, stary grill ogrodowy można samodzielnie odnowić i cieszyć się dalej ulubionym modelem bez konieczności zakupu nowego.

Samodzielne odnowienie grilla

Naprawa zniszczonych powierzchni grilla jest naprawdę prosta i poradzi sobie z nią każdy. Oczywiście najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża i zastosowanie odpowiedniego produktu, który nie tylko skutecznie odświeży wygląd ogrodowego grilla, ale również mimo wysokich temperatur będzie bezpieczny dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że o ile odnowienie grilla jest bardzo proekologiczne, o tyle wykorzystanie do tego niewłaściwych lakierów może przynieść dokładnie odwrotny skutek po poddaniu tych warstw działaniu ognia.

Duży grill ogrodowy

Lakier z atestem

Zastosowanie lakieru Multispray odpornego na wysokie temperatury od marki Śnieżka daje pewność trwałej, jednolitej powłoki i sprawdzi się doskonale przy renowacji starego grilla. Co najważniejsze, produkt jest odporny na działanie wysokich temperatur dochodzących nawet do 690°C, dlatego całkowicie bezpiecznie można go stosować na metalowych powierzchniach poddawanych działaniu ognia i żaru. MultiSpray posiada atest higieniczny wydany przez Zakład Toksykologii Środowiska Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Lakier cechuje się doskonałym kryciem i wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu raz odnowiony grill będzie nam służył wiele sezonów. Produkt występuje w wygodnej formie sprayu i jest łatwy w stosowaniu. Matowy lakier dostępny jest w kolorze czarnym i srebrnym, co sprawia, że nasz stary grill może otrzymać zupełnie nowy i niepowtarzalny wygląd, jeśli zdecydujemy się podejść do tematu nieco bardziej kreatywnie i wykorzystać oba kolory na jednym grillu!

Jak pomalować grill ogrodowy?

Zadanie nie wymaga specjalnych umiejętności ani pomocy. MultiSpray lakier odporny na wysoką temperaturę marki Śnieżka doskonale sprawdza się do odnowienia grilla nawet przez początkujących majsterkowiczów. Produkt cechuje się doskonałą przyczepność do podłoża, co ułatwia wykonanie renowacji. MultiSpray nie wymaga stosowania lakierów podkładowych, jednak co ważne należy go nakładać na oczyszczone, suche i odtłuszczone powierzchnie, które dodatkowo warto wcześniej zmatowić papierem ściernym i odpylić. Kilka cienkich warstw (2-3) zaleca się nakładać z odległości 25-30 cm. Schnięcie każdej z nich wynosi od 15 min – 1 godz. Pełne utwardzenie powłoki wymaga wysezonowania w temp. 160°C przez 1 h i już w jedno popołudnie jesteśmy w stanie przygotować grill na kolejny sezon biesiadowania w ogrodzie.

Galeria:

grill_w_ogrodzie.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 3,5 - Ilość głosów: 4
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny