Lakierobejca czy emalia akrylowa – czym malować drewno?

Drewniane przedmioty i konstrukcje cieszą się niesłabnącą popularnością – jest to bowiem materiał łatwo dostępny, naturalny i bardzo efektowny. Jednak po pewnym czasie użytkowania wymagają odnowienia i konserwacji, by znów mogły wyglądać pięknie i świeżo – do tego celu warto wybrać lakierobejcę lub emalię akrylową, które jednocześnie zabezpieczą drewniane powierzchnie. Który preparat wybrać?

Malowanie balustrady emalią akrylową

Z tego artykułu dowiesz się:

- czym cechuje się lakierobejca,

- jakie właściwości ma emalia akrylowa,

- jaką farbę do malowania drewna wybrać – lakierobejcę czy emalię akrylową.

Czym jest lakierobejca do drewna i jakie ma właściwości?

Lakierobejca do drewna, taka jak lakierobejca Śnieżka ExpertŚnieżka Lakierobejca ExpertŚnieżka Lakierobejca ExpertZobacz więcejkup online, jest preparatem, który jednocześnie zabezpiecza i dekoruje. Do jej najważniejszych właściwości należą:

• ochrona przed wodą i wilgocią,

• ochrona przed promieniowaniem UV,

• podkreślanie naturalnego rysunku drewna za sprawą transparentnej powłoki,

• zabarwianie drewnianych powierzchni.

Dzięki takim właściwościom lakierobejcę można z powodzeniem stosować na konstrukcjach i przedmiotach drewnianych zarówno w domu, jak i w ogrodzie i mieć pewność, że będą one wyglądały pięknie i naturalnie, a przy tym nie będą niszczały, nawet jeśli znajdą się w łazience czy będą narażone na bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi.

Malowanie powierzchni drewnianej lakierobejcą

Kolory lakierobejcy podkreślają naturalny wygląd drewna

Warto zaznaczyć, że kolory lakierobejcy pozwalają na uzyskanie rozmaitych efektów wykończeniowych. Dzięki szerokiej palecie dostępnych barw możliwe jest dopasowanie lakierobejcy do drewna różnego typu oraz odmienienie wyglądu powierzchni tak, by pasowała ona do reszty aranżacji otoczenia.

Farba akrylowa do drewna – dlaczego warto ją wybrać?

Alternatywą dla lakierobejcy do drewna jest farba akrylowa do mebli, którą również docenisz za doskonałe parametry techniczne:

• wysoka trwałość powłoki farby do malowania mebli,

• powłoki całkowicie kryjące w wybranym kolorze,

• odporność na działanie czynników atmosferycznych,

• niedrażniący, delikatny zapach,

• krótki czas schnięcia,

• bezpieczna dla dzieci.

Farba akrylowa do drewnaSupermal® Emalia AkrylowaSupermal® Emalia AkrylowaZobacz więcejkup onlinema mnóstwo zalet i dostępna jest w wielu kolorach do wyboru, aby możliwe było jej łatwe dopasowanie do potrzeb. Za jej pomocą możesz więc łatwo i szybko odmienić wygląd każdego mebla, ale również ogrodzeń czy altanek, ponieważ nadaje się do stosowania na świeżym powietrzu. Warto zaznaczyć, że farby akrylowe do drewna są wodorozcieńczalne, a to przekłada się na to, że nie mają intensywnego zapachu.

Warto wiedzieć

Emalie akrylowe są farbami wodorozcieńczalnymi, dzięki czemu są łagodne w zapachu, łatwe w aplikacji i bezproblemowe do usunięcia z narzędzi malarskich.

Malowanie emalią akrylową drewna

Dzięki emalii akrylowej zakryjesz rysunek drewna

Kiedy wybrać lakierobejcę, a kiedy emalię akrylową?

Jeśli zastanawiasz się, czym malować drewno, zastanów się, czy zależy Ci bardziej na zachowaniu naturalnego charakteru drewnianych przedmiotów, czy też chcesz im nadać zupełnie nowy wygląd. Lakierobejce, pomimo swoich właściwości barwiących, pozostają przezroczyste, a zatem nie tylko nie zakrywają, ale wręcz uwypuklają niepowtarzalny rysunek słojów na drewnianych powierzchniach. Z kolei emalie akrylowe dokładnie kryją pierwotne podłoże, tworząc nieprzepuszczalną, jednolitą powłokę o wyrazistym i żywym kolorze.

Oba preparaty do drewna mają znakomite właściwości, a zatem wybór odpowiedniego środka w tym przypadku będzie zależał jedynie od Twoich preferencji estetycznych. Co więcej, każda z tych farb do malowania mebli jest prosta w aplikacji, a do jej nakładania potrzebny jest jedynie pędzel, więc bez trudu wszelkie prace dekoracyjne, renowacyjne czy konserwacyjne wykonasz samodzielnie.

Galeria:

malowanie_balustrady.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 3,5 - Ilość głosów: 19
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny