Malowanie ścian i sufitu w garażu -jak dobrać odpowiednie farby?

Garaż to miejsce, w którym chcemy mieć czysto i jasno ale bez wielkich nakładów pracy i środków. Ściany bez względu na to czym są wykończone, powinny być łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wśród farb dostępnych warto więc wybrać te, które mają zarówno odpowiednie właściwości jak i przystępną cenę.

Przejdź do akapitu:

Malowanie garażu wałkiem

Sufit z zasady jest najbardziej wyeksponowaną płaszczyzną wnętrza, bez względu na rodzaj pomieszczenia. Z jednej strony jego powierzchnia nie brudzi się, nie wymaga więc specjalnie trwałej, zmywalnej powłoki, z drugiej jednak nie da się go niczym zasłonić i każda niedoskonałość powierzchni widoczna jest na nim jak na dłoni. W trakcie prac malarskich sufit jest też miejscem najtrudniejszym do pomalowania przez wzgląd na swoje usytuowanie. Poszukując więc farby do sufitu w garażu, dobrze jest szukać farby która jest matowa, wydajna i ma znakomite właściwości kryjące (np Śnieżka Eko Plus). Wtedy mamy pewność, że w trakcie malowania się nie napracujemy, a po zakończeniu prac, sufit w garażu będzie wyglądał wyjątkowo dobrze.

Malowanie ścian w garażu

Ściany w garażu wymagają niekiedy zastosowania takiej farby, która sprawi, że staną się one odporne na ścieranie. To daje nie tylko gwarancję łatwego usunięcia ewentualnych zabrudzeń, ale także tego, że powłoka pomalowana preparatem z domieszką żywic pozostanie nienaruszona mimo intensywnej eksploatacji. Do ścian garażu można więc zastosować farbę do podłoży betonowych, która wzmocni ich powierzchnię (polecamy farbę Śnieżka Beton Posadzka).

czym malować garaż

Garaż jest miejscem gwałtownej zmiany temperatur i podwyższonej wilgotności. W związku z tym na ścianach mogą pojawiać się zacieki spowodowane skraplaniem się wody, mogą też powstawać zacieki. Wyjątkowo uporczywe plamy warto jest pokryć specjalnie do tego przeznaczoną farbą, która nie tyko zagruntuje i wzmocni podłoże ale może też pełnić rolę ochronno-dekoracyjną jako farba nawierzchniowa (np. Śnieżka Zacieki Plamy).

Malowanie ścian w garażu

Garaż nie musi być biały. Można wybrać farbę w gotowych kolorach lub zabarwić na wybrany kolor za pomocą uniwersalnego koncentratu pigmentowego COLOREX. Dzięki temu możemy nadać wnętrzu ciekawszy charakter, lub dopasować je tonacją do pozostałej części domu.  Takie rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne, pozwala osiągnąć oczekiwany efekt za pomocą niewielkiego nakładu pracy i nikłych środków finansowych. Należy jednak pamiętać o tym, by farbę przeznaczoną do pomalowania całego pomieszczenia zabarwić w jednym pomieszczeniu, co w przypadku garażu (biorąc pod uwagę jego wielkość) może nie być szczególnie łatwe.

Malowanie garażu

Materiały wykończeniowe garażu powinny być dobierane przez wzgląd na charakterystykę powierzchni jaką tworzą. Dobrze dobrana farba gwarantuje wieloletnie bezproblemowe używanie pomieszczenia i długotrwałą satysfakcję właścicieli.

 

 

Przeczytaj również:

Jak urządzić garaż? Zadbaj o swoje męskie królestwo
Malowanie ścian i sufitów - porady dla początkującego malarza
Naprawa i malowanie sufitu po zalaniu - poradnik krok po kroku

Galeria:

jaka_farba_do_garau.jpg
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny