Rdza i odpryski emalii na pralce - czy można coś z tym zrobić?

Rdza na pralce to częsty problem w przypadku starszych i mocno eksploatowanych urządzeń. Nie trzeba jednak ich wymieniać, ani obudowywać, aby pozbyć się tych nieestetycznych śladów. W prosty i szybki sposób można przeprowadzić samodzielnie renowację powłoki na pralce, przywracając jej oryginalny wygląd.

Urządzenia emaliowane z segmentu AGD często ulegają uszkodzeniom i obiciom, powoduje to odpryski farby a w kolejności rdzawe nieestetyczne miejsca Czasem wynika to ze słabej jakości farby, która nie jest odporna na obicia, a niekiedy z wielu lat intensywnego użytkowania. Pozbywanie się działających urządzeń ze względu na nieatrakcyjny wygląd jest zdecydowanie najgorszym z możliwych rozwiązań. W trosce o naszą planetę oraz z jednoczesnej dbałości o estetykę swoich domów, można samodzielnie przeprowadzić renowację powierzchni emaliowanej i skutecznie pozbyć się zarówno odprysków, które rdzewieją na pralce. Jak zamalować takie powierzchnie? Najlepiej za pomocą specjalistycznego preparatu.

Jak uzyskać trwałą powłokę?

Największym problemem w przypadku chęci zakrycia rdzy lub odprysku na pralce jest dobranie odpowiedniego produktu, który nie tylko pokryje niedoskonałości, ale równocześnie będzie na tyle trwały, że pozostanie na powierzchni emaliowanej na lata. Rdza na pralce nie będzie już więcej naszym problemem, jeśli do jej zakrycia wykorzystamy odpowiedni preparat. Decydując się na samodzielną renowację postawmy na specjalistyczną farbę, która zagwarantuje odporność na wodę, co jest niezwykle kluczowe w wilgotnym środowisku łazienek.

Wygoda stosowania

Specjalistyczną farbą, która zamaskuje uszkodzenia na emaliowanych sprzętach domowego użytku, jest Multispray Ceramiczna Emalia marki Śnieżka. Gotowy do zastosowania i wygodny produkt nadaje się do napraw wszystkich powierzchni lakierowanych i emaliowanych różnych urządzeń AGD. Poręczne opakowanie o pojemności 400 ml jest niewielkie, łatwe do przechowywania i ponownego użycia na wielu domowych powierzchniach, dzięki temu, że potrafi skutecznie zakryć nie tylko odprysk na pralce, ale także kuchence, bojlerze czy mikrofalówce.

Trwała i biała nowa powłoka na pralce

Spray łatwo się rozpyla, a cały proces renowacji odbywa się szybko i bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi malarskich. Multispray nadaje się do stosowania miejscowego i tworzy na powierzchni pralki nową, trwałą i idealnie białą powłokę, zapewniając właściwą ochronę oraz ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się rdzy.

Rdza na pralce – jak ją usunąć krok po kroku?

Przed rozpoczęciem malowania należy oczyścić i osuszyć powierzchnię pralki. Kolejnym krokiem jest usunięcie zniszczonych i odchodzących powłok. Należy również zmatowić i odpylić pozostały lakier, który dobrze trzyma się na powierzchni urządzenia, aby zapewnić dobrą przyczepność na każdej krawędzi odprysku. Energicznie wstrząsamy opakowaniem i nakładamy pierwszą warstwę emalii. Dla uzyskania idealnego efektu zaleca się stosowanie 2-3 warstw, które aplikowane powinny być z odległości około 25-30 cm. Kolejne warstwy nakładamy w czasie do 2 godzin lub po upływie 24 godzin. Nasza nowa powłoka na pralce będzie w pełni odporna na działanie wody po 72 godzinach od aplikacji. Po upływie tego czasu możemy cieszyć się z estetycznej i trwałej powłoki.

Zobacz inne artykuły

Galeria:

rdza_na_pralce.jpg
Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 2,4 - Ilość głosów: 55
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny