Styl glamour

Kiedy znudzą Wam się już ascetyczne formy, nowoczesny minimalizm i meble z katalogu, zawsze możecie zwrócić się w kierunku czegoś odważniejszego, balansującego gdzieś pomiędzy sztuką a kiczem – w kierunku stylu, który powstał na początku XX wieku, aby przeciwstawić się praktycznym aranżacjom modernistów. Chodzi oczywiście o styl glamour.

Błysk ponad wszystko!

W stylu glamour nie liczy się funkcja, a przynajmniej nie tak bardzo jak forma. To ta druga gra główną rolę w każdym wnętrzu, co widać już na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Ponieważ w przestrzeni glamour meble oraz dekoracje muszą błyszczeć i rzucać się w oczy. Oczywiście, nie wszystkie! Przy tego typu aranżacji nie możemy zapomnieć o wyczuciu i odpowiednich proporcjach.

Barok XXI wieku

Glamour to sztuka łączenia ze sobą elementów z dwóch zupełnie różnych światów. Z jednej strony mamy więc barokowe fotele i finezyjne żyrandole, z drugiej proste stoły i krzesła z tworzyw sztucznych. Należy jednak pamiętać, że takie pomieszanie konwencji wymaga sporych wnętrz. W małych pokojach styl ten może wyglądać mocno groteskowo.

Glamour lubi złoto i srebro, a także bogate zdobienia. Liczne dodatki typu metalowa patera czy kryształowy wazon świetnie uzupełnią tak zaprojektowaną przestrzeń. W przeciwieństwie do stylów nowoczesnego czy minimalistycznego, tutaj nie musicie ograniczać się ścisłymi regułami. Ważne jest jednak, by nie przesadzić i pamiętać, że to styl z lekkim przymrużeniem oka.

Przepych to znak rozpoznawczy aranżacji glamour, Warto więc go przełamać stonowanymi kolorami ścian. My polecamy odcienie górski krokus lub różana altanka z kolekcji Barwy Natury farb Śnieżka.

A jeśli chcecie poznać inne praktyczne porady, zapoznajcie się z naszą infografiką!

 

Oceń ten artykuł:
Średnia ocena: 0,0 - Ilość głosów: 0
Drukuj
Kanał
inspiracyjny
Kanał
korporacyjny